Kdo je to?
Kdo je to Glum? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Glum? Lidé, fikce

Kdo je to Glum?

Jaký je význam slova Glum? Co to znamená?

Glum je jednou z nejdůležitějších vedlejších postav díla Pán prstenů J.R.R.Tolkiena. Jeho původní jméno bylo Sméagol, protože však vydával zvláštní zvuk, byl nazýván podle tohoto zvuku Glum. Původně byl hobitem, ale při rybaření našel kouzelný prsten a kvůli němu zabil svého přítele. Prsten mu umožnil stát se neviditelným, čehož Glum zneužíval, a proto byl svým rodem vyhnán. Žil v jeskyni pod horami. Prsten ho činil nesmrtelným, ale zcela změnil jeho podobu.
Když mu prsten sebral Bilbo Pytlík, pronásledoval Glum členy Společenstva prstenu a snažil se ho dostat zpět. Při posledním pokusu o získání svého „Miláška“ spadl do Pukliny osudu a zahynul.Kdo je to Glum? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Glum? Lidé, fikce

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Glum s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Obří slalom? Vzpomněli byste si co označuje výraz Dioptr? Znáte pojem Alabastr? Znáte termín Rozdvojená osobnost?

Klíčová slova: význam pojmu, popis, přesný význam, původ slova, lexikon, etymologie, odborný výraz, synonymum, heslo, přesný výraz, termín, co znamená, Glum, fikce, Glum, slovo

Pojem Glum je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Glum lze najít v následujících zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Glum ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Glum ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Glum na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Glum ve Wikimedia Commons

Najít termín Glum na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Glum například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Co znamená Glum? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Glum? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Glum? Definice pojmu Glum patří do sekce Fikce

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též vyzkoušet hledat informace výraz, text, termín, pojem kupříkladu v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci fikce.