Kdo je to?
Kdo je to, byl Glum? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Glum? Lidé, fikce

Kdo je to Glum?

Co znamená a jaký je význam slova Glum?

Glum je jednou z nejdůležitějších vedlejších postav díla Pán prstenů J.R.R.Tolkiena. Jeho původní jméno bylo Sméagol, protože však vydával zvláštní zvuk, byl nazýván podle tohoto zvuku Glum. Původně byl hobitem, ale při rybaření našel kouzelný prsten a kvůli němu zabil svého přítele. Prsten mu umožnil stát se neviditelným, čehož Glum zneužíval, a proto byl svým rodem vyhnán. Žil v jeskyni pod horami. Prsten ho činil nesmrtelným, ale zcela změnil jeho podobu.
Když mu prsten sebral Bilbo Pytlík, pronásledoval Glum členy Společenstva prstenu a snažil se ho dostat zpět. Při posledním pokusu o získání svého „Miláška“ spadl do Pukliny osudu a zahynul.Kdo je to, byl Glum? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Glum? Lidé, fikce

Zaujalo vás slovo, termín Glum? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Hybridní válka? Znáte pojem Software? Znáte pojem Ovar? Vzpomenete si na definici slova Lyceum?

Klíčová slova: wiki, co znamená, význam slova, etymologie, přesný výraz, význam pojmu, kdo to je, formulace, termín, popis, lexikon, definice, pojem, původ slova, fikce, přesný význam

Pojem Glum je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Najít termín Glum ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Glum ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Glum na Youtube

Hledat termín Glum ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Glum například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Glum, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Glum? Kdo to byl Glum? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Glum? Definice pojmu Glum se nachází v sekci fikce. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete též zkusit najít pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci fikce.