Kdo je to?
Kdo je to, byl Glum? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Glum? Lidé, fikce

Kdo je to Glum?

Co znamená a jaký je význam slova Glum?

Glum je jednou z nejdůležitějších vedlejších postav díla Pán prstenů J.R.R.Tolkiena. Jeho původní jméno bylo Sméagol, protože však vydával zvláštní zvuk, byl nazýván podle tohoto zvuku Glum. Původně byl hobitem, ale při rybaření našel kouzelný prsten a kvůli němu zabil svého přítele. Prsten mu umožnil stát se neviditelným, čehož Glum zneužíval, a proto byl svým rodem vyhnán. Žil v jeskyni pod horami. Prsten ho činil nesmrtelným, ale zcela změnil jeho podobu.
Když mu prsten sebral Bilbo Pytlík, pronásledoval Glum členy Společenstva prstenu a snažil se ho dostat zpět. Při posledním pokusu o získání svého „Miláška“ spadl do Pukliny osudu a zahynul.Kdo je to, byl Glum? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Glum? Lidé, fikce

Sdílejte tuto stránku se slovem Glum s přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Obří slalom? Znáte pojem Guarana? Znáte pojem Watt? Vzpomenete si na definici slova Celulitida?

Klíčová slova: termín, heslo, co je to Glum?, kdo je Glum?, Glum, popis, význam slova, wiki, popis, odborný výraz, význam pojmu, přesný výraz, synonymum, pojem, informace, kdo to je

Pojem Glum je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Glum

Vyhledat pojem Glum ve Wikislovníku

Najít termín Glum ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Glum ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Glum ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Glum například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Glum

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Glum? Kdo to byl Glum? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Glum? Definice pojmu Glum je v kategorii fikce. Sepsáno redaktory Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též najít výraz, definici, slovo, termín dejme tomu například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Glum v jiné sekci než fikce.