Kdo je to?
Kdo je Jan Hirt? Životopis Jan Hirt, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Jan Hirt?

Kdo je Jan Hirt? Životopis, informace, biografie, sport

Jan Hirt se narodil 21. ledna 1991 v Třebíči. Od dětství byl nadaným cyklistou a věnoval se tomuto sportu od svých sedmi let. V roce 2008 se stal mistrem České republiky v kategorii juniorů a o rok později začal závodit jako profesionál za tým Dukla Trenčín a vyhrál český juniorský titul v dráhové cyklistice. V roce 2012 se připojil k týmu Leopard Trek Continental.
V roce 2013 získal Hirt titul mistra Slovenska v časovce. Roku 2014 závodil za Etixx. V roce 2015 podepsal smlouvu s týmem CCC Sprandi Polkowice a zařadil se mezi profesionály. Ve své první polské sezóně se umístil hned na dvou stupních vítězů. V etapě Kitzbühler Horn skončil třetí za Italem Víctorem de la Partem a Benem Hermansem. Na druhém místě se umístil v etapě v Dobratschi, opět za Španělem de la Partem, který závod dokončil a získal třetí místo. O rok později se stal mistrem České republiky v silničním závodě a prosadil se na závodě Kolem Rakouska, kde vyhrál čtvrtou etapu a celkovou klasifikaci. V roce 2017 podepsal smlouvu s týmem Team Katusha Alpecin.
Roku 2019 podepsal Hirt smlouvu s týmem Astana Pro Team. Získal páté místo v závodě Tour de Suisse a sedmé místo v Tour of the Alps.
V roce 2021 se stal vítězem soutěže českých jezdců a získal sedmé místo v Sazka Tour.
V srpnu roku 2022 se účastnil Tour de France. Rok poté se přesunul do týmu Intermarché–Wanty–Gobert Matériaux, který zakoupil licenci od jeho původního týmu.
Hirt se v roce 2022 proslavil, když vyhrál závěrečnou klasifikaci v závodě Kolem Ománu. Jako pátý český cyklista zvítězil v etapě Grand d’Italia a porazil tak soupeře, Brita Simona Yatese. Tento výkon mu vynesl 6. místo v celkovém pořadí závodu.
Mezi jeho největší úspěchy patří vítězství Kolem Rakouska (2016), 12. místo v celkovém pořadí na Giru d’Italia (2017), 2. místo v etapě Giru d’Italia (2019), 5. místo v etapě Giru d’Italia (2017).
Mimo cyklistiky se Jan Hirt zajímá o lyžování a běh. Je také známý pro svou filozofickou povahu a zájem o jógu.Kdo je Jan Hirt? Životopis Jan Hirt, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní údaje o osobě Jan Hirt

Národnost: česká
Datum narození: 21. ledna 1991
Místo narození: Třebíč

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jan Hirt s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Propolis? Znáte termín INTERPOL? Znáte termín Konsolidace? Víte, co je to Poplužní dvůr?

Klíčová slova: sport, sport, kdo je Jan Hirt?, narození, kdy se narodil Jan Hirt?, život, osobnost, wiki, informace, lexikon, zajímavosti, vysvětlení, osobnosti, wikipedie, národnost, životopis

Pojem Jan Hirt je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Jan Hirt lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat heslo Jan Hirt ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Jan Hirt ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Jan Hirt ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Jan Hirt v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Jan Hirt na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Hirt například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Životopis, kdo je Jan Hirt? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Jan Hirt? Kdy se narodil Jan Hirt? Kde se narodil Jan Hirt? Jan Hirt je v sekci Sport

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Jan Hirt dejme tomu například v české Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Hirt i v jiné kategorii než je sport.