Kdo je to?
Kdo byl Gregory Corso? Životopis Gregory Corso, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Gregory Corso

Kdo byl Gregory Corso? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Gregory Corso byl americký básník, spisovatel, příležitostný herec a jeden z hlavních členů Beatnické generace, známý svou bouřlivou minulostí a ostrými, provokativními díly, které ovlivnily americkou literaturu v polovině 20. století.
Corso se narodil 26. března 1930 na Manhattanu v New Yorku do italsko-americké rodiny. Jeho matka, Michelina Corso, ho opustila v útlém věku. Následně byl vychován v řadě sirotčinců a pěstounských rodinách.
Corso nikdy neabsolvoval žádnou vzdělávací instituci. Místo toho se většinu svých vědomostí naučil na ulicích New Yorku a později v knihovně věznice Clinton State Prison, kde byl ve věku 17 let uvězněn na tři roky za loupežné přepadení. Ve vězení strávil již ve 12 letech několik měsíců za drobné krádeže.
Po propuštění z vězení v roce 1950 Corso potkal básníky Allena Ginsberga a Jacka Kerouaca, kteří ho přijali mezi sebe a Gregory se tak stal členem Beat generation. Corso se stal jedním z nejvýraznějších hlasů tohoto hnutí a vydal několik sbírek poezie, které byly významně ovlivněny jeho zkušenostmi na ulicích a vězení. Roku 1956 se přestěhoval do San Francisca. Později procestoval Mexiko, Evropu a Asii.
Mezi Corsova nejznámější díla patří básnické sbírky Benzín, Panenská dáma z Brattlu (1958), Šťastné narozeniny smrti (1960), Ať žije člověk (1962), Elegické pocity Američana (1970) nebo Zvěstovatel autochtonního ducha (1981). Jeho nejslavnější básně nesou název - Moc, Bombo, Policie, Vlasy, Smrt, Klaun, Přítel, Manželství nebo Armáda.
V roce 1990 se objevil v menší roli ve filmu Kmotr III.
Během života byl Corso celkem třikrát ženatý a měl celkem pět dětí.
Gregory Corso zemřel 17. ledna 2001 v Minnesotě na rakovinu prostaty ve věku 70 let. Během svého života se několik let potýkal se závislostí na heroinu.Kdo byl Gregory Corso? Životopis Gregory Corso, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní údaje o osobě Gregory Corso

Národnost: americká
Datum narození: 26. 3. 1930
Místo narození: Manhattan, New York, USA
Datum úmrtí: 17. 1. 2001

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Gregory Corso s kolegy, přáteli a partnery na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Histologie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Katamarán? Vzpomněli byste si co označuje výraz Feed? Víte co je Hoblík?

Klíčová slova: Kdy zemřel Gregory Corso, literatura, informace, wikipedie, osobnosti, národnost, kde se narodil Gregory Corso?, národnost, vysvětlení, narození, popis, kdo je Gregory Corso?, kdo to je, životopis, Gregory Corso, Gregory Corso

Pojem Gregory Corso je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít pojem Gregory Corso na Google.cz

Hledat videa s názvem Gregory Corso na Youtube

Najít heslo Gregory Corso ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Gregory Corso ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Gregory Corso ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Gregory Corso například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Gregory Corso?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Gregory Corso? Kdy se narodil Gregory Corso? Kde se narodil Gregory Corso? Kdy zemřel Gregory Corso? Gregory Corso je v sekci Literatura

Text vytvořen pro Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Gregory Corso dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Gregory Corso i v jiné kategorii než je literatura.