Kdo je to?
Kdo je to Vladimir Putin? Životopis Vladimir Putin, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Vladimir Putin?

Kdo je to Vladimir Putin? Stručný životopis

Vladimir Vladimirovič Putin je současný ruský prezident, a to od roku 2012. Předtím působil ve stejné funkci v letech 2000 - 2008. Dvakrát byl předsedou vlády. Jeho dělnický původ mu zaručoval dobré předpoklady pro uplatnění v éře komunismu - působil jako agent sovětské tajné služby KGB. Po pádu režimu pracoval nějakou dobu na petrohradské radnici. V roce 1998 zahájil svou kariéru jako ředitel bezpečnostní služby FSB. Putin je vnímán jako velmi kontroverzní osobnost. Je kritizován zejména za obsazení Krymu a válku na Ukrajině a jeho styl vládnutí rozhodně není demokratický. V Rusku si Putin úspěšně buduje něco na způsob kultu osobnosti a své protivníky nemilosrdně pronásleduje. Mezinárodně bylo silně odsouzeno zatčení a uvěznění zpěvaček skupiny Pussy Riot za neadekvátní prohřešek. Putin intenzivně spolupracuje s pravoslavnou církví, což je další efektivní krok, jímž upevňuje svou moc a vliv.Kdo je to Vladimir Putin? Životopis Vladimir Putin, lidé, osobnosti z politici

Základní informace o osobě Vladimir Putin

Národnost: ruská
Datum narození: 7. října 1952
Místo narození: Leningrad (dnes Petrohrad)

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Vladimir Putin? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Blesk? Víte co je Impresionismus? Víte, co je to Brak? Vzpomněli byste si co označuje výraz Gamepad?

Klíčová slova: význam slova, lexikon, synonymum, význam, definice, kdo je Vladimir Putin?, popis, slovo, popis, etymologie, termín, pojem, co je to Vladimir Putin?, politici, wiki, co znamená

Pojem Vladimir Putin je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat slovo Vladimir Putin ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Vladimir Putin ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Vladimir Putin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Vladimir Putin ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Vladimir Putin například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Vladimir Putin

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Vladimir Putin? Kdo to byl Vladimir Putin? Kdy se narodil Vladimir Putin? Kde se narodil Vladimir Putin? Vladimir Putin je v kategorii politici. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Vladimir Putin např. ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vladimir Putin i v jiné kategorii než je politici.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?