Kdo je to?
Kdo byl Andrej Čikatilo? Životopis Andrej Čikatilo, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Andrej Čikatilo?

Kdo byl Andrej Čikatilo? Životopis, informace, biografie, zločin

Andrej Romanovič Čikatilo byl sovětský vrah, jeden z nejhorších sériových vrahů novodobé historie a kanibal, který byl známý pod přezdívkou rostovský řezník. Čikatilo se narodil v obci Jabločnoje v Sumské oblasti (dnešní Ukrajina) do rodiny vojáka Rudé armády. V dětství zažil německou okupaci. S jeho matkou se musel schovávat a dokonce bylo jejich obydlí Němci vypáleno. Po válce zažil v letech 1946-1947 hladomor. Mezi dětmi nebyl příliš oblíbený, působil spíše samotářsky. Nicméně byl výborným studentem a po střední škole se přihlásil na práva v Moskvě. Pohořel však u přijímacích zkoušek a následně začal pracovat jako opravář telefonů.
V roce 1963 se oženil a i přes impotenci se mu nejprve narodila dcera Ludmila (1965) a o rok později syn Jurij (1966). Později začal dálkově studovat obor ruská literatura. Studium úspěšně dokončil roku 1971. Poté během let 1971-1978 pracoval jako učitel literatury. Ze školy byl však v roce 1978 vyloučen za pohlavní zneužívání svých studentů. Musel proto vzít za vděk práci úředníka v továrně a s rodinou se přestěhoval do města Šachty poblíž Rostovu.
Čikatilo spáchal první vraždu v roce 1978, kdy zavraždil devítiletou dívku. Následně v letech 1978-1990 zabil kolem padesáti lidí ve věku od 9 do 45 let. Jednalo se většinou o mladé dívky do dvaceti let, které si vyhlédl na vlakových nádražích. Příčinou jeho běsnění byl chtíč po sexuálním uspokojení, kterého dosahoval až při usmrcení oběti. Několikrát své oběti nejprve znásilnil a poté je uškrtil nebo ubodal nožem. Někdy svým obětem uřezával prsty, bradavky, vypichoval oči a tyto ostatky si schovával nebo své oběti částečně jedl. Párkrát se Čikatilo stal podezřelým, nicméně jej pokaždé jako člena komunistické strany a vysokoškoláka propustili. Sovětský svaz věřil tomu, že vraždy páchá gang homosexuálů.
Po rozpadu SSSR dostali vyšetřovatelé v čele s Viktorem Burakovem finanční prostředky a hledání vraha se mohlo rozjet na plné obrátky. K dopadení zločince pomohl také psychologický profil, který se v těchto zemích nikdy předtím nepoužil. Po dopadení vraha v roce 1990 psycholog četl Čikatilovi jeho profil. Byl natolik přesný, až se z toho Čikatilo rozbrečel a dokonce se přiznal k usmrcení 56 lidí.
Po dopadení proběhl soud, u kterého byl Čikatilo v soudní síni zavřený v kleci, aby mu nic nemohli udělat pozůstalí po jeho obětech. V roce 1992 jej soud odsoudil k trestu smrti. Trest byl vykonán dne 14. 2. 1994. Andrej Čikatilo byl usmrcen výstřelem z pistole do hlavy ve věku 57 let.Kdo byl Andrej Čikatilo? Životopis Andrej Čikatilo, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní informace o osobě Andrej Čikatilo

Národnost: ruská
Datum narození: 16. 10. 1936
Místo narození: Jabločnoje, Sumská oblast, SSSR
Datum úmrtí: 14. 2. 1994

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Andrej Čikatilo? s dalšími lidmi na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Torrent? Víte, co je to Skipas? Vzpomenete si na definici slova AKA? Rozumíte pojmu Hereze?

Klíčová slova: zločin, datum narození, Andrej Čikatilo, vysvětlení, popis, biografie, místo narození, zajímavosti, život, datum úmrtí, zločin, lexikon, kdo je Andrej Čikatilo?, osobnost, osobnosti, wiki

Pojem Andrej Čikatilo je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít termín Andrej Čikatilo ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Andrej Čikatilo v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít výraz Andrej Čikatilo ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Andrej Čikatilo ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Andrej Čikatilo na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Andrej Čikatilo například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Andrej Čikatilo?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Andrej Čikatilo? Kdy se narodil Andrej Čikatilo? Kde se narodil Andrej Čikatilo? Kdy zemřel Andrej Čikatilo? Andrej Čikatilo je v kategorii Zločin

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Andrej Čikatilo kupř. ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Andrej Čikatilo i v jiné kategorii než je zločin.