Kdo je to?
Kdo je to, byl Psohlavec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Psohlavec? Lidé, mytologie

Kdo je to Psohlavec?

Co znamená a jaký je význam slova Psohlavec?

Psohlavec bylo mezi Slovany označení pro osobu, která měla psí hlavu. Taková stvoření popisovali již antičtí autoři. V českých zemích se popis psohlavce vyskytl ve 14. století, kdy byl umisťován do Indie. Měl mít osmnáct prst na nohou, sedmnáct prstů na rukou, paty na nohách obrácené napřed a místo mluvení štěkat.
Později bylo slovo psohlavec používáno jako nadávka pro odpůrce křesťanství, Turky a Tatary. Ještě později tak byli pojmenováni Chodové z okolí Domažlic a slovo přestalo být nadávkou.Kdo je to, byl Psohlavec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Psohlavec? Lidé, mytologie

Zaujalo vás slovo, termín Psohlavec? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Trestní bezúhonnost? Víte co je Botox? Vzpomněli byste si na význam slova Šifon? Vzpomněli byste si co označuje výraz Řehole?

Klíčová slova: mytologie, slovo, kdo to je, wiki, vysvětlení, význam pojmu, Psohlavec, význam slova, přesný výraz, heslo, formulace, co je to Psohlavec?, etymologie, co znamená, původ slova, definice

Pojem Psohlavec je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Psohlavec ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Psohlavec ve Wikipedii

Hledat frázi Psohlavec ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Psohlavec ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Psohlavec například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Vysvětlení významu slova Psohlavec, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Psohlavec? Kdo to byl Psohlavec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Psohlavec? Definice pojmu Psohlavec se nachází v sekci mytologie. Sepsáno redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pokuste se též vyhledat pojem, slovo, termín, definici dejme tomu třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než mytologie.