Kdo je to?
Kdo je to Psohlavec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Psohlavec? Lidé, mytologie

Kdo je to Psohlavec?

Co znamená a jaký je význam slova Psohlavec?

Psohlavec bylo mezi Slovany označení pro osobu, která měla psí hlavu. Taková stvoření popisovali již antičtí autoři. V českých zemích se popis psohlavce vyskytl ve 14. století, kdy byl umisťován do Indie. Měl mít osmnáct prst na nohou, sedmnáct prstů na rukou, paty na nohách obrácené napřed a místo mluvení štěkat.
Později bylo slovo psohlavec používáno jako nadávka pro odpůrce křesťanství, Turky a Tatary. Ještě později tak byli pojmenováni Chodové z okolí Domažlic a slovo přestalo být nadávkou.Kdo je to Psohlavec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Psohlavec? Lidé, mytologie

Definici slova Psohlavec můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Karaoke? Vzpomněli byste si co označuje výraz Privatizace? Vzpomněli byste si na význam slova Tlak? Znáte termín Soucit?

Klíčová slova: mytologie, slovo, wiki, původ slova, formulace, synonymum, termín, etymologie, informace, lexikon, pojem, Psohlavec, vysvětlení, wikipedie, Psohlavec, přesný výraz

Pojem Psohlavec je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Psohlavec

Hledejte bez špehování slovo Psohlavec ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Psohlavec na Google obrázcích

Vyhledat slovo Psohlavec ve Wikislovníku

Hledat slovo Psohlavec na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Psohlavec ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Psohlavec například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Co znamená Psohlavec? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Psohlavec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Psohlavec? Definice pojmu Psohlavec je v kategorii Mytologie

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít informace výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Psohlavec i v jiných kategoriích (než mytologie).