Kdo je to?
Kdo je to, byl Psohlavec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Psohlavec? Lidé, mytologie

Kdo je to Psohlavec?

Co znamená a jaký je význam slova Psohlavec?

Psohlavec bylo mezi Slovany označení pro osobu, která měla psí hlavu. Taková stvoření popisovali již antičtí autoři. V českých zemích se popis psohlavce vyskytl ve 14. století, kdy byl umisťován do Indie. Měl mít osmnáct prst na nohou, sedmnáct prstů na rukou, paty na nohách obrácené napřed a místo mluvení štěkat.
Později bylo slovo psohlavec používáno jako nadávka pro odpůrce křesťanství, Turky a Tatary. Ještě později tak byli pojmenováni Chodové z okolí Domažlic a slovo přestalo být nadávkou.Kdo je to, byl Psohlavec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Psohlavec? Lidé, mytologie

Definici slova Psohlavec můžete sdílet s kolegy prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Karaoke? Znáte definici termínu UNESCO? Vzpomněli byste si na význam slova Psyllium? Pamatujete si definici pojmu Tinktura?

Klíčová slova: lexikon, synonymum, význam, slovo, Psohlavec, přesný výraz, mytologie, původ slova, přesný význam, definice, co znamená, význam slova, význam pojmu, kdo to je, popis, odborný výraz

Pojem Psohlavec je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Psohlavec zkuste tyto odkazy

Hledat výraz Psohlavec ve Wikipedii

Najít slovo Psohlavec ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Psohlavec ve Wikislovníku

Najít pojem Psohlavec ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Psohlavec například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Psohlavec

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Psohlavec? Kdo to byl Psohlavec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Psohlavec? Definice pojmu Psohlavec patří do sekce mytologie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste též najít výraz, text, termín, pojem řekněme třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Pokuste se najít termín Psohlavec i v jiné kategorii než v mytologie.