Kdo je to?
Kdo je to Psohlavec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Psohlavec? Lidé, mytologie

Psohlavec

Jaký je význam slova Psohlavec? Co to znamená?

Psohlavec bylo mezi Slovany označení pro osobu, která měla psí hlavu. Taková stvoření popisovali již antičtí autoři. V českých zemích se popis psohlavce vyskytl ve 14. století, kdy byl umisťován do Indie. Měl mít osmnáct prst na nohou, sedmnáct prstů na rukou, paty na nohách obrácené napřed a místo mluvení štěkat.
Později bylo slovo psohlavec používáno jako nadávka pro odpůrce křesťanství, Turky a Tatary. Ještě později tak byli pojmenováni Chodové z okolí Domažlic a slovo přestalo být nadávkou.Kdo je to Psohlavec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Psohlavec? Lidé, mytologie

Uvedený text s definicí slova Psohlavec můžete samozřejmě sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Sudé číslo? Pamatujete si definici pojmu Externalita? Vzpomněli byste si na význam slova Meandr? Vzpomněli byste si co znamená slovo Goja?

Klíčová slova: přesný výraz, Psohlavec, vysvětlení, Psohlavec, odborný výraz, co znamená, přesný význam, popis, termín, přesný výraz, informace, pojem, význam, lexikon, význam pojmu, mytologie

Pojem Psohlavec je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít pojem Psohlavec ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Psohlavec ve Wikislovníku

Vyhledat termín Psohlavec v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Psohlavec ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Psohlavec ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Psohlavec například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Psohlavec, definice, vysvětlení pojmu

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Psohlavec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Psohlavec? Definice pojmu Psohlavec je v sekci Mytologie

Kategorie mytologie, Afrodité, psohlavec, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete také vyzkoušet hledat informace pojem, slovo, termín, definici např. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než mytologie.