Kdo je to?
Kdo je to, byl Psohlavec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Psohlavec? Lidé, mytologie

Kdo je to Psohlavec?

Co znamená a jaký je význam slova Psohlavec?

Psohlavec bylo mezi Slovany označení pro osobu, která měla psí hlavu. Taková stvoření popisovali již antičtí autoři. V českých zemích se popis psohlavce vyskytl ve 14. století, kdy byl umisťován do Indie. Měl mít osmnáct prst na nohou, sedmnáct prstů na rukou, paty na nohách obrácené napřed a místo mluvení štěkat.
Později bylo slovo psohlavec používáno jako nadávka pro odpůrce křesťanství, Turky a Tatary. Ještě později tak byli pojmenováni Chodové z okolí Domažlic a slovo přestalo být nadávkou.Kdo je to, byl Psohlavec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Psohlavec? Lidé, mytologie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Psohlavec? s vašimi kamarády, známými a přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to DPF? Pamatujete si definici pojmu Dyslexie? Vzpomněli byste si na význam slova CPU? Vzpomněli byste si co znamená slovo Dekadence?

Klíčová slova: význam slova, co je to Psohlavec?, definice, popis, informace, přesný výraz, význam pojmu, význam, slovo, původ slova, přesný význam, etymologie, heslo, lexikon, kdo to je, Psohlavec

Pojem Psohlavec je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Psohlavec v následujících zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Psohlavec ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Psohlavec v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Psohlavec na Youtube

Hledat výraz Psohlavec na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Psohlavec například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Vysvětlení významu slova Psohlavec, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Psohlavec? Kdo to byl Psohlavec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Psohlavec? Definice pojmu Psohlavec je v kategorii mytologie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete také vyzkoušet hledat pojem, slovo, termín, výraz např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v mytologie.