Kdo je to?
Kdo je to, byl Psohlavec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Psohlavec? Lidé, mytologie

Kdo je to Psohlavec?

Co znamená a jaký je význam slova Psohlavec?

Psohlavec bylo mezi Slovany označení pro osobu, která měla psí hlavu. Taková stvoření popisovali již antičtí autoři. V českých zemích se popis psohlavce vyskytl ve 14. století, kdy byl umisťován do Indie. Měl mít osmnáct prst na nohou, sedmnáct prstů na rukou, paty na nohách obrácené napřed a místo mluvení štěkat.
Později bylo slovo psohlavec používáno jako nadávka pro odpůrce křesťanství, Turky a Tatary. Ještě později tak byli pojmenováni Chodové z okolí Domažlic a slovo přestalo být nadávkou.Kdo je to, byl Psohlavec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Psohlavec? Lidé, mytologie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Psohlavec s kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to DPF? Vzpomněli byste si co označuje výraz Tempeh? Vzpomněli byste si na význam slova CPU? Znáte termín Špejchar?

Klíčová slova: definice, informace, popis, význam slova, přesný význam, kdo je Psohlavec?, co je to Psohlavec?, lexikon, formulace, mytologie, pojem, odborný výraz, wiki, vysvětlení, termín, synonymum

Pojem Psohlavec je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat slovo Psohlavec ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Psohlavec na Google.cz

Najít výraz Psohlavec ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Psohlavec ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Psohlavec například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Co znamená Psohlavec? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Psohlavec? Kdo to byl Psohlavec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Psohlavec? Definice pojmu Psohlavec se nachází v kategorii mytologie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, text, termín, pojem dejme tomu v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Jednotlivé výrazy mají často víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než mytologie.