Kdo je to?
Kdo je Helena Bonham Carter? Životopis Helena Bonham Carter, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Helena Bonham Carter?

Kdo je Helena Bonham Carter? Životopis, informace, biografie, herectví

Helena Bonham Carter je anglická filmová herečka. Carter se narodila v Londýně do rodiny psychoterapeutky a bohatého bankéře. V mládí se chtěla stát herečkou. Sice neměla vystudovanou žádnou hereckou školu, ale na televizní obrazovky se dostala již v 16 letech v televizní reklamě.
Ve filmu debutovala o tři roky později v romantickém snímku Pokoj s vyhlídkou (1985), kterým o sobě dala vědět širší veřejnosti. Následoval další úspěšný film Lady Jane (1986), Hamlet (1990), Rodinné sídlo (1992), Frankenstein (1994), Křídla vášně (1997). Za roli ve filmu Křídla vášně byla nominovaná na Oscara a Zlatý glóbus. Později se začala objevovat v dalších komerčně úspěšných filmech jako Klub rváčů (1999), Harry Potter a Fénixův řád (2007), Terminator Salvation, Harry Potter a Princ dvojí krve (2009), Králova řeč (za roli získala cenu BAFTA), Harry Potter a Relikvie smrti – část 1 (2010), Harry Potter a Relikvie smrti – část 2 (2011), Bídníci (2012), 55 schodů (2017) nebo Debbie a její parťačky (2018).
Na natáčení filmu Planeta opic (2001) se seznámila s režisérem Timem Burtonem, se kterým měla později vážný vztah a měli spolu dvě děti. Nakonec se pár roku 2014 rozešel. Carter si zahrála v šesti jeho známých filmech jako Velká ryba (2003), Mrtvá nevěsta Tima Burtona, Karlík a továrna na čokoládu (2005), Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007), Alenka v říši divů (2010) a Temné stíny (2012).
Objevila se také v seriálech Temný krystal: Věk vzdoru (2019) a Koruna (2019, 2020).
Začátkem roku 2012 získala Helena Bonham Carter za svůj přínos dramatu Řád britského impéria (CBE) z rukou královny Alžběty II.Kdo je Helena Bonham Carter? Životopis Helena Bonham Carter, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Helena Bonham Carter

Národnost: anglická
Datum narození: 26. 5. 1966
Místo narození: Londýn, Anglie

Zaujala vás biografie osobnosti Helena Bonham Carter? Potom se podělte s blízkými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Encyklopedie? Vzpomněli byste si na význam slova Panna cotta? Znáte termín Zkracovač URL? Znáte definici termínu Schizma?

Klíčová slova: datum narození, wiki, místo narození, herectví, osobnosti, herectví, Helena Bonham Carter, narození, kde se narodila Helena Bonham Carter?, wikipedie, biografie, osobnost, vysvětlení, Helena Bonham Carter, zajímavosti, informace

Pojem Helena Bonham Carter je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat heslo Helena Bonham Carter ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Helena Bonham Carter ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Helena Bonham Carter ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Helena Bonham Carter na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Helena Bonham Carter na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Helena Bonham Carter například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Helena Bonham Carter?

Právě jste zjistili Kdo je to Helena Bonham Carter? Kdy se narodila Helena Bonham Carter? Kde se narodila Helena Bonham Carter? Helena Bonham Carter patří do sekce Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Helena Bonham Carter řekněme třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Helena Bonham Carter i v jiné kategorii než je herectví.