Kdo je to?
Kdo je to Upír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Upír? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Upír?

Jaký je význam slova Upír? Co to znamená?

1. Upír nebo také vampýr je nadpřirozená bytost, která podle mytologie (zejména u slovanských národů) ožívá v noci a saje lidem krev. Bývá vysoký, v tmavém oblečení, s bledou pokožkou, nesnáší slunce. Upírem se podle tradice mohl stát člověk, který zemřel nepřirozenou nebo násilnou smrtí, nepokřtěné dítě nebo člověk, který nějak vybočoval ze společnosti, např. byl nějak postižený, měl srostlé obočí apod. Na ochranu proti upírům se na tělech zemřelých prováděla různý protivampýrská opatření - probodnutí srdce kůlem, spálení těla, někdy měl mrtvý v ústech vražený kámen či cihlu. Existují poměrně staré archeologické nálezy podobných opatření. Nejznámějším upírem je hrabě Drákula z rumunské Transylvánie(inspirovaný skutečným rumunským panovníkem Vladem Tepesem - Naražečem - své oběti nechával zaživa narážet na kůl) proslavený románem Brama Stokera. V současné době jsou upíři postavami populárních filmů (série Stmívání) nebo seriálů (Upíří deníky).
2. Jihoamerický druh netopýra, který saje krev zvířatům, někdy i lidem, a je nebezpečný, protože často přenáší vzteklinu.Kdo je to Upír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Upír? Lidé, nadpřirozené

Zaujalo vás slovo, termín Upír? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Hláska? Znáte termín Editace? Znáte pojem Lucidní snění? Víte, co je to Suspenze?

Klíčová slova: přesný význam, přesný výraz, formulace, co znamená, heslo, wikipedie, synonymum, definice, nadpřirozené, význam slova, popis, Upír, informace, původ slova, přesný výraz, lexikon

Pojem Upír je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Upír

Najít termín Upír ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Upír ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Upír na Google.cz

Zkusit najít Upír v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Upír například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Vysvětlení významu slova Upír, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Upír? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Upír? Definice pojmu Upír se nachází v kategorii Nadpřirozené

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Doporučujeme taktéž hledat výraz, slovo, definici, termín např. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nadpřirozené.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.