Kdo je to?
Kdo je to, byl Upír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Upír? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Upír?

Jaký je význam slova Upír? Co to znamená?

1. Upír nebo také vampýr je nadpřirozená bytost, která podle mytologie (zejména u slovanských národů) ožívá v noci a saje lidem krev. Bývá vysoký, v tmavém oblečení, s bledou pokožkou, nesnáší slunce. Upírem se podle tradice mohl stát člověk, který zemřel nepřirozenou nebo násilnou smrtí, nepokřtěné dítě nebo člověk, který nějak vybočoval ze společnosti, např. byl nějak postižený, měl srostlé obočí apod. Na ochranu proti upírům se na tělech zemřelých prováděla různý protivampýrská opatření - probodnutí srdce kůlem, spálení těla, někdy měl mrtvý v ústech vražený kámen či cihlu. Existují poměrně staré archeologické nálezy podobných opatření. Nejznámějším upírem je hrabě Drákula z rumunské Transylvánie(inspirovaný skutečným rumunským panovníkem Vladem Tepesem - Naražečem - své oběti nechával zaživa narážet na kůl) proslavený románem Brama Stokera. V současné době jsou upíři postavami populárních filmů (série Stmívání) nebo seriálů (Upíří deníky).
2. Jihoamerický druh netopýra, který saje krev zvířatům, někdy i lidem, a je nebezpečný, protože často přenáší vzteklinu.Kdo je to, byl Upír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Upír? Lidé, nadpřirozené

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Upír s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz HDMI? Víte, co je to Hic sunt leones? Znáte pojem Server? Rozumíte pojmu Solamyl?

Klíčová slova: wiki, co znamená, kdo to je, nadpřirozené, popis, význam, formulace, etymologie, pojem, heslo, informace, přesný význam, popis, přesný výraz, termín, lexikon

Pojem Upír je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít výraz Upír ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Upír na Youtube

Najít heslo Upír na Google.cz

Zkusit najít Upír ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Upír například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Co znamená Upír? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Upír? Kdo to byl Upír? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Upír? Definice pojmu Upír se nachází v kategorii nadpřirozené. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste najít výraz, slovo, definici, termín třeba v české Wikipedii, kde můžete najít delší text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nadpřirozené.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.