Kdo je to?
Kdo je to Upír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Upír? Lidé, nadpřirozené

Upír

Co znamená a jaký je význam slova Upír?

1. Upír nebo také vampýr je nadpřirozená bytost, která podle mytologie (zejména u slovanských národů) ožívá v noci a saje lidem krev. Bývá vysoký, v tmavém oblečení, s bledou pokožkou, nesnáší slunce. Upírem se podle tradice mohl stát člověk, který zemřel nepřirozenou nebo násilnou smrtí, nepokřtěné dítě nebo člověk, který nějak vybočoval ze společnosti, např. byl nějak postižený, měl srostlé obočí apod. Na ochranu proti upírům se na tělech zemřelých prováděla různý protivampýrská opatření - probodnutí srdce kůlem, spálení těla, někdy měl mrtvý v ústech vražený kámen či cihlu. Existují poměrně staré archeologické nálezy podobných opatření. Nejznámějším upírem je hrabě Drákula z rumunské Transylvánie(inspirovaný skutečným rumunským panovníkem Vladem Tepesem - Naražečem - své oběti nechával zaživa narážet na kůl) proslavený románem Brama Stokera. V současné době jsou upíři postavami populárních filmů (série Stmívání) nebo seriálů (Upíří deníky).
2. Jihoamerický druh netopýra, který saje krev zvířatům, někdy i lidem, a je nebezpečný, protože často přenáší vzteklinu.Kdo je to Upír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Upír? Lidé, nadpřirozené

Zaujalo vás slovo, termín Upír? Potom se podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Hoax? Znáte pojem Svěrka? Znáte pojem Klikva? Vzpomenete si na definici slova Zvratné sloveso?

Klíčová slova: Upír, význam, wikipedie, význam pojmu, pojem, vysvětlení, význam slova, slovo, přesný význam, přesný výraz, původ slova, nadpřirozené, nadpřirozené, heslo, popis, informace

Pojem Upír je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Upír

Najít termín Upír ve Wikislovníku

Najít výraz Upír ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Upír na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Upír ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Upír ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Upír například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Upír? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Právě jste zjistili Kdo je to Upír? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Upír? Definice pojmu Upír se nachází v kategorii Nadpřirozené

Kategorie nadpřirozené, anděl na nebi, upír, ilustrační obrázek

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též najít informace pojem, slovo, termín, výrazdejme tomu například v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nadpřirozené).

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.