Kdo je to?
Kdo je to, byl Upír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Upír? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Upír?

Jaký je význam slova Upír? Co to znamená?

1. Upír nebo také vampýr je nadpřirozená bytost, která podle mytologie (zejména u slovanských národů) ožívá v noci a saje lidem krev. Bývá vysoký, v tmavém oblečení, s bledou pokožkou, nesnáší slunce. Upírem se podle tradice mohl stát člověk, který zemřel nepřirozenou nebo násilnou smrtí, nepokřtěné dítě nebo člověk, který nějak vybočoval ze společnosti, např. byl nějak postižený, měl srostlé obočí apod. Na ochranu proti upírům se na tělech zemřelých prováděla různý protivampýrská opatření - probodnutí srdce kůlem, spálení těla, někdy měl mrtvý v ústech vražený kámen či cihlu. Existují poměrně staré archeologické nálezy podobných opatření. Nejznámějším upírem je hrabě Drákula z rumunské Transylvánie(inspirovaný skutečným rumunským panovníkem Vladem Tepesem - Naražečem - své oběti nechával zaživa narážet na kůl) proslavený románem Brama Stokera. V současné době jsou upíři postavami populárních filmů (série Stmívání) nebo seriálů (Upíří deníky).
2. Jihoamerický druh netopýra, který saje krev zvířatům, někdy i lidem, a je nebezpečný, protože často přenáší vzteklinu.Kdo je to, byl Upír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Upír? Lidé, nadpřirozené

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Upír? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Halloween? Znáte termín Roztroušená skleróza? Znáte pojem Pranostika? Víte, co je to Zakázané uvolnění?

Klíčová slova: popis, termín, synonymum, co znamená, význam pojmu, přesný význam, wiki, odborný výraz, heslo, přesný výraz, význam slova, kdo to je, slovo, etymologie, co je to Upír?, Upír

Pojem Upír je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít termín Upír na Google.cz

Vyhledat heslo Upír ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Upír na Youtube

Zkusit najít slovo Upír ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Upír například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Vysvětlení významu slova Upír, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Upír? Kdo to byl Upír? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Upír? Definice pojmu Upír je v kategorii nadpřirozené. Sepsáno redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste též hledat výraz, definici, slovo, termín řekněme v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v závislosti na oboru a kontextu. Můžete se proto pokusit najít heslo Upír i v jiné sekci než v nadpřirozené.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.