Kdo je to?
Kdo je to Upír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Upír? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Upír?

Jaký je význam slova Upír? Co to znamená?

1. Upír nebo také vampýr je nadpřirozená bytost, která podle mytologie (zejména u slovanských národů) ožívá v noci a saje lidem krev. Bývá vysoký, v tmavém oblečení, s bledou pokožkou, nesnáší slunce. Upírem se podle tradice mohl stát člověk, který zemřel nepřirozenou nebo násilnou smrtí, nepokřtěné dítě nebo člověk, který nějak vybočoval ze společnosti, např. byl nějak postižený, měl srostlé obočí apod. Na ochranu proti upírům se na tělech zemřelých prováděla různý protivampýrská opatření - probodnutí srdce kůlem, spálení těla, někdy měl mrtvý v ústech vražený kámen či cihlu. Existují poměrně staré archeologické nálezy podobných opatření. Nejznámějším upírem je hrabě Drákula z rumunské Transylvánie(inspirovaný skutečným rumunským panovníkem Vladem Tepesem - Naražečem - své oběti nechával zaživa narážet na kůl) proslavený románem Brama Stokera. V současné době jsou upíři postavami populárních filmů (série Stmívání) nebo seriálů (Upíří deníky).
2. Jihoamerický druh netopýra, který saje krev zvířatům, někdy i lidem, a je nebezpečný, protože často přenáší vzteklinu.Kdo je to Upír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Upír? Lidé, nadpřirozené

Budeme rádi, pokud budete definici slova Upír sdílet s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Hláska? Znáte pojem Fanatismus? Znáte pojem Lucidní snění? Vzpomenete si na definici slova Poříz?

Klíčová slova: lexikon, přesný výraz, odborný výraz, wiki, význam, nadpřirozené, formulace, slovo, etymologie, nadpřirozené, přesný význam, Upír, pojem, Upír, informace, vysvětlení

Pojem Upír je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Upír ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Upír ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Upír na Google obrázcích

Vyhledat heslo Upír na Google.cz

Hledat heslo Upír ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Upír například ve Wikipedii, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Co znamená Upír? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Upír? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Upír? Definice pojmu Upír se nachází v kategorii Nadpřirozené

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete se pokusit také najít informace výraz, slovo, definici, termín dejme tomu třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Upír hledat i v jiných kategoriích (než nadpřirozené).

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.