Kdo je to?
Kdo je to Upír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Upír? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Upír?

Co znamená a jaký je význam slova Upír?

1. Upír nebo také vampýr je nadpřirozená bytost, která podle mytologie (zejména u slovanských národů) ožívá v noci a saje lidem krev. Bývá vysoký, v tmavém oblečení, s bledou pokožkou, nesnáší slunce. Upírem se podle tradice mohl stát člověk, který zemřel nepřirozenou nebo násilnou smrtí, nepokřtěné dítě nebo člověk, který nějak vybočoval ze společnosti, např. byl nějak postižený, měl srostlé obočí apod. Na ochranu proti upírům se na tělech zemřelých prováděla různý protivampýrská opatření - probodnutí srdce kůlem, spálení těla, někdy měl mrtvý v ústech vražený kámen či cihlu. Existují poměrně staré archeologické nálezy podobných opatření. Nejznámějším upírem je hrabě Drákula z rumunské Transylvánie(inspirovaný skutečným rumunským panovníkem Vladem Tepesem - Naražečem - své oběti nechával zaživa narážet na kůl) proslavený románem Brama Stokera. V současné době jsou upíři postavami populárních filmů (série Stmívání) nebo seriálů (Upíří deníky).
2. Jihoamerický druh netopýra, který saje krev zvířatům, někdy i lidem, a je nebezpečný, protože často přenáší vzteklinu.Kdo je to Upír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Upír? Lidé, nadpřirozené

Uvedený text s definicí slova Upír můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Hláska? Rozumíte pojmu Singltrek? Znáte pojem Lucidní snění? Znáte pojem Latex?

Klíčová slova: lexikon, význam pojmu, původ slova, heslo, význam, co znamená, Upír, informace, přesný výraz, wikipedie, formulace, slovo, definice, přesný význam, termín, synonymum

Pojem Upír je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Upír v následujících vyhledávačích

Vyhledat slovo Upír na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Upír na Youtube

Hledat pojem Upír ve Wikipedii

Vyhledat termín Upír ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Upír ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Upír například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Vysvětlení významu slova Upír, definice, vysvětlení pojmu

Právě nyní již víte Kdo je to Upír? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Upír? Definice pojmu Upír je v sekci Nadpřirozené

Napsáno redaktory Superia.cz. Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Zkuste najít informace výraz, definici, slovo, termín řekněme v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie nadpřirozené.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.