Kdo je to?
Kdo je to, byl Upír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Upír? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Upír?

Jaký je význam slova Upír? Co to znamená?

1. Upír nebo také vampýr je nadpřirozená bytost, která podle mytologie (zejména u slovanských národů) ožívá v noci a saje lidem krev. Bývá vysoký, v tmavém oblečení, s bledou pokožkou, nesnáší slunce. Upírem se podle tradice mohl stát člověk, který zemřel nepřirozenou nebo násilnou smrtí, nepokřtěné dítě nebo člověk, který nějak vybočoval ze společnosti, např. byl nějak postižený, měl srostlé obočí apod. Na ochranu proti upírům se na tělech zemřelých prováděla různý protivampýrská opatření - probodnutí srdce kůlem, spálení těla, někdy měl mrtvý v ústech vražený kámen či cihlu. Existují poměrně staré archeologické nálezy podobných opatření. Nejznámějším upírem je hrabě Drákula z rumunské Transylvánie(inspirovaný skutečným rumunským panovníkem Vladem Tepesem - Naražečem - své oběti nechával zaživa narážet na kůl) proslavený románem Brama Stokera. V současné době jsou upíři postavami populárních filmů (série Stmívání) nebo seriálů (Upíří deníky).
2. Jihoamerický druh netopýra, který saje krev zvířatům, někdy i lidem, a je nebezpečný, protože často přenáší vzteklinu.Kdo je to, byl Upír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Upír? Lidé, nadpřirozené

Líbí se vám definice kdo je to Upír? Pak se podělte s vašimi kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz HDMI? Vzpomněli byste si co označuje výraz Mikrocefalie? Znáte pojem Server? Znáte termín Tinnitus?

Klíčová slova: vysvětlení, definice, kdo je Upír?, co znamená, termín, heslo, význam pojmu, slovo, formulace, wiki, význam, etymologie, odborný výraz, lexikon, popis, informace

Pojem Upír je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Upír na Youtube

Vyhledat termín Upír ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Upír ve Wikislovníku

Hledat výraz Upír na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Upír například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Co znamená Upír? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Upír? Kdo to byl Upír? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Upír? Definice pojmu Upír je v sekci nadpřirozené. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se vyhledat výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo kupříkladu v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Jednotlivé výrazy mají často víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než nadpřirozené.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.