Kdo je to?
Kdo je Helena Horská? Životopis Helena Horská, osobnosti, slavná žena z kategorie politika

Helena Horská

Kdo je Helena Horská? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politika

Helena Horská je ekonomka a odbornice na měnovou politiku. Na Vysoké škole ekonomické v Praze vystudovala ekonomii a získala doktorský titul. V roce 2001 obdržela cenu Mladý ekonom. Během zahraniční stáže působila na Institutu světové ekonomiky v německém Kielu, kde se věnovala hlavně inflaci a jejím dopadům na ekonomiku. V současné době je spojená s bankou Raiffeisenbank, pro kterou pracuje jako hlavní ekonomka a zasedá i v dozorčí radě. Vedle toho je členkou Vědeckého grémia České bankovní asociace.
Věnuje se rovněž poradní a konzultační činnosti. Mimo jiné je členkou platformy KoroNERV-20, která se zaměřuje na hledání cest, jak zmírnit dopady pandemie covidu-19 na společnost a hospodářství. V rámci této iniciativy spolupracuje s dalšími známými osobnostmi, například s prezidentskou kandidátkou Danuší Nerudovou nebo s ekonomem Tomášem Sedláčkem. Mezi lety 2018 až 2020 působila u Ministerstva financí jako nezávislý člen Výboru pro rozpočtové prognózy. Od roku 2022 patří mezi poradce premiéra Petra Fialy, kterému radí ohledně ekonomických témat. Příležitostně se věnuje také přednáškám na vysokých školách. Je vdaná a má dvě děti.Kdo je Helena Horská? Životopis Helena Horská, osobnosti, slavná žena z kategorie politika

Hlavní data o osobě Helena Horská

Národnost: česká
Datum narození: 27. listopadu 1974
Místo narození: Rychnov nad Kněžnou

Tento text (Helena Horská) můžete samozřejmě sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Polyartróza? Víte co je Espresso? Znáte definici termínu Kánoe? Vzpomněli byste si co označuje výraz Voál?

Klíčová slova: datum narození, wikipedie, zajímavosti, Helena Horská, kdo je Helena Horská?, životopis, osobnost, místo narození, národnost, život, vysvětlení, politika, popis, politika, kde se narodila Helena Horská?, informace

Pojem Helena Horská je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Helena Horská v dalších zdrojích

Zkusit najít Helena Horská na Google.cz

Najít pojem Helena Horská ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Helena Horská v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Helena Horská ve Wikislovníku

Hledat heslo Helena Horská ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Helena Horská například v metavyhledávači Info.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Helena Horská

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Helena Horská? Kdy se narodila Helena Horská? Kde se narodila Helena Horská? Helena Horská patří do kategorie Politika

Kategorie politika, ministryně žena, helena Horská, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Helena Horská řekněme na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Helena Horská i v jiné kategorii než je politika.