Kdo je to?
Kdo je to Opozičník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Opozičník? Lidé, politika

Opozičník

Co znamená a jaký je význam slova Opozičník?

Opozičník je člověk, který stojí v opozici.
Nejčastěji tak mluvíme o politicích, kteří tvoří opozici proti aktuální vládě. Například pokud vládne v zemi pravicová vláda, v opozici sedí obvykle levicové strany. Opozice ve sněmovně (či orgánu se zákonodárnou mocí) má za úkol kontrolovat vládu, kritizuje ji, vznáší vlastní názory a pozměňující návrhy apod.
Opozice se objevuje i na nižších stupních státní správy - například v krajských či městských radách. I zde lze mluvit o opozičních politicích, či opozičnících.
Obecně můžeme jako opozičníka označit i člověka, který má jiný názor, který stojí vůči nám v opozici. Může jít také o člověka, který je v opozici v nějakém výkonném či rozhodujícím orgánu, například správní radě společnosti apod.
Opozičníkem můžeme nazvat i člověka, který stojí v opozici vůči nedemokratickému režimu. Opozičníci v takovém případě bojují proti autoritářské vládě či vůdci a často v tomto boji nasazují svobodu, zdraví i život.Kdo je to Opozičník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Opozičník? Lidé, politika

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Bytový dům? Víte co je Status quo? Víte, co je to Yield? Vzpomněli byste si co označuje výraz Balada?

Klíčová slova: politika, přesný výraz, význam pojmu, informace, wikipedie, Opozičník, přesný význam, přesný výraz, politika, význam, vysvětlení, význam slova, slovo, etymologie, co znamená, původ slova

Pojem Opozičník je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat výraz Opozičník na Google.cz

Najít termín Opozičník ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Opozičník ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Opozičník v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat termín Opozičník ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Opozičník například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, v metavyhledávači Info.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Vysvětlení významu slova Opozičník, definice, vysvětlení pojmu

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Opozičník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Opozičník? Definice pojmu Opozičník patří do kategorie Politika

Kategorie politika, ministryně žena, opozičník, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Vyzkoušejte nalézt informace výraz, slovo, definici, slovíčko dejme tomu např. v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Politika).