Kdo je to?
Kdo je Joni Mitchell? Životopis Joni Mitchell, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Joni Mitchell?

Kdo je Joni Mitchell? Životopis, informace, biografie, hudba

Joni Mitchell je hudebnice a písničkářka.
Vystudovala výtvarné umění a tento umělecký obor ji provázel i po dobu její muzikantské kariéry.
Joni Mitchell se se svou hudbou pohybuje v žánrech folk a jazz, často však i experimentuje například s prvky R&B, klasické nebo etnické hudby. Hraje mimo jiné na kytaru a klavír.
Své první debutové album vydala v roce 1968, je známé buď pod jejím jménem, nebo pod názvem Song to a Seagull. V jejích dalších albech už se začal profilovat její svébytný a nezaměnitelný hudební styl. Jedná se například o Grammy oceněnou desku Clouds (1969) nebo o rok později vydanou Ladies of the Canyon. Následovaly desítky dalších singlů a mnoho alb. Zmiňme například Dog Eat Dog z 80. let, Turbulent Indigo z devadesátek a z nového milénia třeba Shine vydané v roce 2007.
Její písničkářský i hudební styl výrazně ovlivnil muzikantskou scénu 60. a 70. let a dodnes je ceněn za osobitou originalitu. Joni Mitchell bývá svým vlivem někdy přirovnávána k Bobu Dylanovi.
Je několikanásobnou držitelkou ceny Grammy, včetně té za celoživotní dílo, a mnoha dalších hudebních a žánrových ocenění. Též získala prestižní Řád Kanady.Kdo je Joni Mitchell? Životopis Joni Mitchell, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Joni Mitchell

Národnost: kanadská
Datum narození: 7. listopadu 1943
Místo narození: Macleod, Alberta, Kanada

Tento text (Joni Mitchell) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Víte co je Epizoda? Rozumíte pojmu Ledová káva? Rozumíte pojmu Klížka? Znáte pojem ČEDOK?

Klíčová slova: hudba, kdy se narodila Joni Mitchell?, osobnosti, kde se narodila Joni Mitchell?, život, Joni Mitchell, životopis, popis, biografie, datum narození, wiki, Joni Mitchell, wikipedie, národnost, osobnost, kdo je Joni Mitchell?

Pojem Joni Mitchell je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat termín Joni Mitchell ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Joni Mitchell ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Joni Mitchell na Google.cz

Zkusit najít výraz Joni Mitchell ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Joni Mitchell ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Joni Mitchell například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Životopis, kdo je Joni Mitchell? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Joni Mitchell? Kdy se narodila Joni Mitchell? Kde se narodila Joni Mitchell? Joni Mitchell je v kategorii Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Joni Mitchell kupříkladu na české Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Joni Mitchell i v jiné kategorii než je hudba.