Kdo je to?
Kdo byl Lion Feuchtwanger? Životopis Lion Feuchtwanger, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Lion Feuchtwanger

Kdo byl Lion Feuchtwanger? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Do početné rodiny německého, ortodoxního židovského továrníka na výrobu margarínu, Sigmundu Feuchtwangerovi a Johanně, se roku 1884 narodil budoucí spisovatel, romanopisec, dramatik, překladatel a divadelní kritik, Lion Feuchtwanger. Vystudoval germanistiku, filozofii a antropologii. Navštěvoval školu v Berlíně a Mnichově. Jako spisovatel nezahálel a hned po ukončení studií začal v roce 1908 vydávat vlastní literární časopis Der Spiegel. Současně se také stal divadelním kritikem pro časopis Die Schaubuhne. Oženil se v roce 1912, ale manželství si dlouho neužíval. O dva roky později byl odveden do Tunisu, odkud záhy uprchl. Po návratu do Mnichova začal psát protiválečné básně,a dokonce se vrhl na překlady indických, řeckých a španělských dramat. V roce 1933 za Lionovy nepřítomnosti vtrhli do jeho domu vládní agenti. Ti mu vykradli a vyplenili dům a jeho knihy, včetně rukopisů byly spáleny. Před začátkem druhé světové války byl nucen uprchnout jako žid před Hitlerem do Francie.
Stal se z něj protiválečný aktivista, který zašel tak daleko, že v roce 1937 navštívil Sovětský svaz. Ve svých dílech se netajil obdivem k socialismu. Když přišel válečný rok 1940, byl ve Francii zajat a uvězněn v Camp des Milles. Podařilo se mu společně se svojí ženou Martou utéct v přestrojení za ženu a s velkými potížemi se dostal do USA. Zakořenil v Kalifornii, kde také v roce 1958 zemřel po těžké nemoci. V roce 1957 onemocněl rakovinou žaludku a osudným se mu stalo vnitřní krvácení po několika těžkých operacích.Kdo byl Lion Feuchtwanger? Životopis Lion Feuchtwanger, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Hlavní data o osobě Lion Feuchtwanger

Národnost: německá
Datum narození: 7. července 1884
Místo narození: Mnichov, Německo
Datum úmrtí: 21. prosince 1958

Tento text (Lion Feuchtwanger) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Decentralizace? Víte co je Ischias? Znáte termín Výpotek? Vzpomněli byste si co označuje výraz SSID?

Klíčová slova: datum narození, biografie, Lion Feuchtwanger, zajímavosti, informace, wikipedie, literatura, Lion Feuchtwanger, vysvětlení, narození, lexikon, osobnosti, popis, wiki, životopis, kdy se narodil Lion Feuchtwanger?

Pojem Lion Feuchtwanger je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat termín Lion Feuchtwanger ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Lion Feuchtwanger na Google.cz

Zkusit najít pojem Lion Feuchtwanger ve Wikislovníku

Najít termín Lion Feuchtwanger ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Lion Feuchtwanger ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Lion Feuchtwanger například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Lion Feuchtwanger?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Lion Feuchtwanger? Kdy se narodil Lion Feuchtwanger? Kde se narodil Lion Feuchtwanger? Kdy zemřel Lion Feuchtwanger? Lion Feuchtwanger patří do kategorie Literatura

Kategorie literatura, poetka a růžemi, lion Feuchtwanger, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Lion Feuchtwanger řekněme třeba na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lion Feuchtwanger i v jiné kategorii než je literatura.