Kdo je to?
Kdo byl Lion Feuchtwanger? Životopis Lion Feuchtwanger, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Lion Feuchtwanger

Kdo byl Lion Feuchtwanger? Životopis, informace, biografie, literatura

Do početné rodiny německého, ortodoxního židovského továrníka na výrobu margarínu, Sigmundu Feuchtwangerovi a Johanně, se roku 1884 narodil budoucí spisovatel, romanopisec, dramatik, překladatel a divadelní kritik, Lion Feuchtwanger. Vystudoval germanistiku, filozofii a antropologii. Navštěvoval školu v Berlíně a Mnichově. Jako spisovatel nezahálel a hned po ukončení studií začal v roce 1908 vydávat vlastní literární časopis Der Spiegel. Současně se také stal divadelním kritikem pro časopis Die Schaubuhne. Oženil se v roce 1912, ale manželství si dlouho neužíval. O dva roky později byl odveden do Tunisu, odkud záhy uprchl. Po návratu do Mnichova začal psát protiválečné básně,a dokonce se vrhl na překlady indických, řeckých a španělských dramat. V roce 1933 za Lionovy nepřítomnosti vtrhli do jeho domu vládní agenti. Ti mu vykradli a vyplenili dům a jeho knihy, včetně rukopisů byly spáleny. Před začátkem druhé světové války byl nucen uprchnout jako žid před Hitlerem do Francie.
Stal se z něj protiválečný aktivista, který zašel tak daleko, že v roce 1937 navštívil Sovětský svaz. Ve svých dílech se netajil obdivem k socialismu. Když přišel válečný rok 1940, byl ve Francii zajat a uvězněn v Camp des Milles. Podařilo se mu společně se svojí ženou Martou utéct v přestrojení za ženu a s velkými potížemi se dostal do USA. Zakořenil v Kalifornii, kde také v roce 1958 zemřel po těžké nemoci. V roce 1957 onemocněl rakovinou žaludku a osudným se mu stalo vnitřní krvácení po několika těžkých operacích.Kdo byl Lion Feuchtwanger? Životopis Lion Feuchtwanger, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Hlavní data o osobě Lion Feuchtwanger

Národnost: německá
Datum narození: 7. července 1884
Místo narození: Mnichov, Německo
Datum úmrtí: 21. prosince 1958

Sdílejte tuto stránku s osobností Lion Feuchtwanger s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Revitalizace? Vzpomněli byste si co znamená slovo Balata? Znáte termín Baseball? Víte co je Žoužel?

Klíčová slova: národnost, nežijící, kde se narodil Lion Feuchtwanger?, narození, osobnosti, literatura, Lion Feuchtwanger, národnost, biografie, lexikon, místo narození, kdo to je, kdy se narodil Lion Feuchtwanger?, datum narození, zajímavosti, kdo je Lion Feuchtwanger?

Pojem Lion Feuchtwanger je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Lion Feuchtwanger lze najít v následujících zdrojích

Najít termín Lion Feuchtwanger ve vyhledávači Qwant

Najít termín Lion Feuchtwanger ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Lion Feuchtwanger na Youtube

Zkusit najít slovo Lion Feuchtwanger ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Lion Feuchtwanger ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Lion Feuchtwanger například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Lion Feuchtwanger? Stručná biografie

Teď už víte Kdo byl Lion Feuchtwanger? Kdy se narodil Lion Feuchtwanger? Kde se narodil Lion Feuchtwanger? Kdy zemřel Lion Feuchtwanger? Lion Feuchtwanger se nachází v kategorii Literatura

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Lion Feuchtwanger dejme tomu třeba v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lion Feuchtwanger i v jiné kategorii než je literatura.