Kdo je to?
Kdo byl František Václav Krejčí? Životopis František Václav Krejčí, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

František Václav Krejčí

Kdo byl František Václav Krejčí? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

František Václav Krejčí byl spisovatel, novinář a politik.
František Václav Krejčí se stal učitelem, vystudoval však také francouzskou literární vědu a německou filozofii. Jeho široký humanitní záběr mu umožňoval publikaci v mnoha oborech a celkový společensko-vědní přehled. Patřil k významným českým intelektuálům počátku 20. století a meziválečného období.
F.V. Krejčí ve svých textech zkoumal především etické otázky a věnoval se vlivu umění na společnost a jeho výchovné funkci. Viz například Dnešní otázka mravní (1894), Umělecké dílo v literatuře a jeho výchovná funkce (1903), Karel Havlíček, první politický vychovatel českého lidu (1906) či Pozitivismus a výchova (1906). Věnoval se též tématům historickým či otázkám spojeným se slovanstvím či češstvím a vznikem samostatného českého státu. Např. František Palacký (1912), Jan Hus (1915) nebo Češství a evropanství (1931).
Kromě zmíněných témat se pak věnoval i literární vědě, lingvistice a literární kritice. Publikoval v řadě časopisů a novin, mimo jiné působil v periodiku Právo lidu.
Jeho celoživotní postoje byly levicové, o čemž svědčí i jeho politická kariéra. František Václav Krejčí se totiž po vzniku samostatného státu stal poslancem a později senátorem za sociální demokracii. V politice setrval do roku 1935.Kdo byl František Václav Krejčí? Životopis František Václav Krejčí, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní informace o osobě František Václav Krejčí

Národnost: česká
Datum narození: 4. října 1867
Místo narození: Česká Třebová
Datum úmrtí: 30. září 1941

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je František Václav Krejčí? s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte co je Novela? Vzpomenete si na definici slova Zlatý řez? Rozumíte pojmu Štoudev? Vzpomněli byste si na význam slova Senča?

Klíčová slova: národnost, život, osobnost, kdy se narodil František Václav Krejčí?, zajímavosti, datum narození, wiki, nežijící, popis, literatura, informace, literatura, František Václav Krejčí, biografie, kde se narodil František Václav Krejčí?, životopis

Pojem František Václav Krejčí je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu František Václav Krejčí hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat termín František Václav Krejčí ve vyhledávači Qwant

Najít výraz František Václav Krejčí na Google.cz

Vyhledat termín František Václav Krejčí ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem František Václav Krejčí ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo František Václav Krejčí ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo František Václav Krejčí například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je František Václav Krejčí? Stručná biografie

Nyní již víte Kdo byl František Václav Krejčí? Kdy se narodil František Václav Krejčí? Kde se narodil František Václav Krejčí? Kdy zemřel František Václav Krejčí? František Václav Krejčí patří do sekce Literatura

Sepsáno redaktory Superia.cz. Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka František Václav Krejčí dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost František Václav Krejčí i v jiné kategorii než je literatura.