Kdo je to?
Kdo je Whoopi Goldberg? Životopis Whoopi Goldberg, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Whoopi Goldberg

Kdo je Whoopi Goldberg? Životopis, informace, biografie, herectví

Whoopi Goldberg, rodným jménem Caryn Elaine Johnson, je americká filmová a seriálová herečka, komička, scenáristka, zpěvačka a držitelka cen Oscar, Emmy, Grammy a Zlatý glóbus. Goldberg se narodila v New Yorku v USA jako dcera kněze a ošetřovatelky. Když měla Whoopi teprve 8 let, vystupovala a zpívala v muzikálech Jesus Christ Superstar, Pippin nebo Vlasy. Po dovršení 18 let se provdala a záhy začala být závislá na heroinu. Ze závislosti se poté dostala, rozvedla se a roku 1974 se i s dcerou přestěhovala do Los Angeles. V LA si vydělávala hraním v divadelních hrách, kde si všimli jejího komediálního talentu. Později začala vystupovat na divadle Broadway zpět v New Yorku, kde ji režisér Steven Spielberg nabídl roli ve snímku Purpurová barva (1985). Oslnila natolik, že za svou roli získala cenu Zlatý glóbus a byla dokonce nominovaná na Oscara. Ještě úspěšnějším rokem byl pro Whoopi rok 1990, kdy si zahrála v kultovním filmu Duch spolu s Demi Moore a Patrickem Swayzem. Za tuto roli získala svého prvního Oscara, cenu BAFTA a druhý Zlatý glóbus (kategorie Nejlepší herečka ve vedlejší roli). Další velký úspěch zaznamenala s komedií Sestra v akci (1992) a pokračováním Sestra v akci 2 (1993). V dalším roce propůjčila svůj hlas animovanému filmu Lví král (1994) a poté se objevila v oblíbených snímcích Narušení (1999), Milionový závod (2001) a její hlas zazněl v pohádkách Lví král 3: Hakuna Matata (2004), Toy Story 3: Příběh hraček (2010), Mupeti (2010) a ve filmu Želvy Ninja (2014).
Goldberg si zahrála v televizních seriálech Star Trek: Nová generace (1988-93), Captain Planet and the Planeteers (1990-92), Studio 30 Rock (2007-09), Glee (2012 a 2014).
Celkem čtyřikrát uváděla galavečer předávání cen Oscar (1994, 1996, 1999 a 2002).
Od roku 2007 spolumoderuje úspěšnou talk-show s názvem The View.Kdo je Whoopi Goldberg? Životopis Whoopi Goldberg, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Whoopi Goldberg

Národnost: americká
Datum narození: 13. 11. 1955
Místo narození: New York, USA

Popis osobnosti Whoopi Goldberg můžete sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Zubák? Víte, co je to Vodík? Vzpomněli byste si co znamená slovo Velur? Rozumíte pojmu Bankovní záruka?

Klíčová slova: narození, vysvětlení, osobnost, kdy se narodila Whoopi Goldberg?, wiki, Whoopi Goldberg, místo narození, popis, datum narození, kdo je Whoopi Goldberg?, zajímavosti, wikipedie, Whoopi Goldberg, osobnosti, kde se narodila Whoopi Goldberg?, životopis

Pojem Whoopi Goldberg je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat frázi Whoopi Goldberg ve Wikislovníku

Najít výraz Whoopi Goldberg na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Whoopi Goldberg ve Wikipedii

Najít výraz Whoopi Goldberg na Google.cz

Zkusit najít termín Whoopi Goldberg v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Whoopi Goldberg například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Životopis, kdo je Whoopi Goldberg? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Whoopi Goldberg? Kdy se narodila Whoopi Goldberg? Kde se narodila Whoopi Goldberg? Whoopi Goldberg patří do kategorie Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Whoopi Goldberg dejme tomu třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Whoopi Goldberg i v jiné kategorii než je herectví.