Kdo je to?
Kdo je to Zombík? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Zombík? Lidé, nadpřirozené

Zombík

Co znamená a jaký je význam slova Zombík?

Zombík je označení pro člověka, věc, zvíře, které bylo neživé, mrtvé a z nepochopitelných důvodu obživne. Z africké kultury se používá pojem „zumbi“ v překladu do češtiny se z používá pojem „fetiš“. Jedná se o praktiky černé magie zvamé „voodoo“, kdy se oživí mrtvý člověk nebo pohřbený člověk. Začne chodit jako tělo bez duše, vykonává příkazy. Z filmů známe voodoo panenku, která byla očarovaná a na dálku škodila konkrétnímu člověku.
Zombík dnes je oblíbená postava v hororech, thrillerech, v konzolových hrách, v písních, v literatuře, v malířství, kdy se znázorňují chodící mrtvoly, které jsou katastrofou pro živé, jsou zbraní k vyhlazení populace. Infikují živé kousnutím, škrábnutím, nebo pojídáním a za nějaký čas se z nich také stanou chodící zombíci.
Slovo zombík se také používá v hovorovém výrazu pro člověka, který je nevyspalý, má spánkový deficit. Pro člověka, který přebral s pitím alkoholu a má opici a cítí se hrozně, funguje jen na nouzový režim, bolí ho hlava, má žaludek na vodě, je oteklý, buší mu těžce srdce, má stavy na omdlení, není mu dobře, může zvracet. Činnosti vykonává automaticky, sám neví jak, jako by ho někdo ovládal. Synonyma pro slovo „zombík“ jsou nemrtvý, obživlý, umrlec, nebožtík, chodící mrtvola, loutka, marioneta, maňásek.Kdo je to Zombík? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Zombík? Lidé, nadpřirozené

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Zombík s vašimi známými a kamarády na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Ebrieta? Vzpomněli byste si co označuje výraz Couvert? Vzpomenete si na definici slova Zimní čas? Znáte termín Mrtvý zub?

Klíčová slova: definice, vysvětlení, význam pojmu, termín, pojem, informace, Zombík, přesný výraz, význam slova, wiki, heslo, wikipedie, lexikon, popis, Zombík, etymologie

Pojem Zombík je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Zombík v dalších zdrojích

Hledat frázi Zombík na Google.cz

Vyhledat termín Zombík ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Zombík ve Wikislovníku

Hledat slovo Zombík ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Zombík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Zombík například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Vysvětlení významu slova Zombík, definice, vysvětlení pojmu

Nyní již víte Kdo je to Zombík? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Zombík? Definice pojmu Zombík se nachází v sekci Nadpřirozené

Kategorie nadpřirozené, norsko záře, zombík, ilustrační obrázek

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Můžete se pokusit také najít informace pojem, definici, text, výrazřekněme například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v nadpřirozené.