Kdo je to?
Kdo je Ivana Slabáková? Životopis Ivana Slabáková, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Ivana Slabáková?

Kdo je Ivana Slabáková? Životopis, informace, biografie, hudba

Hudebnice a bývalá rozhlasová reportérka Ivana Slabáková se narodila 3. března 1950 v Brně. Již od dětství účinkovala v malém sboru Ladislava Kozderky, s nímž vystupovala v dětských pořadech na Českém rozhlase Brno. Po absolvování střední školy se hlásila na JAMU, jelikož toužila studovat herectví, ale nebyla přijata.
Ivana Slabáková se za svobodna jmenovala Soukalová a nové příjmení získala po svatbě s oblíbeným kapelníkem Janem Slabákem, která se konala 1976. Díky tomuto sňatku je život jich obou spjat s činností dechové skupiny Moravanka.
Za svoji dlouhou profesní kariéru se objevila v mnohých televizních pořadech jako je Šest ran do klobouku, Veselí muzikanti, Klub přátel dechovky, Kdyby ty muziky nebyly, Ta naše kapela a Na dobré hodince v Lanžhotské rodince.
Kromě toho účinkovala samozřejmě i v pořadech zaměřených právě na kapelu Moravanka jako jsou například Taneční besedy s Moravankou, deset let s Moravankou, Moravanka na cestách nebo 50 let u Slabáků.
V roce 2021 nedlouho po padesátém výročí od jejího založení oznámil kapelník Jan Slabák ukončení činnosti Moravanky z důvodu jeho vysokého věku. Tento krok podporuje i Ivana s tvrzením, že je lepší zvolit důstojný konec v době, kdy ještě kapela podává kvalitní hudební výkony. Člověk podle ní musí vědět, kdy je čas odejít.
Mají na kontě miliony prodaných hudebních nosičů včetně zlatých, platinových a diamantových desek, což poukazuje na jejich obrovskou popularitu.
V roce 2001 se Ivana stala moderátorkou pořadu na Českém rozhlase Morava krásná zem a později přibyla do jejího moderátorského portfolia i řada dechovkových pořadů na TV Šlágr.Kdo je Ivana Slabáková? Životopis Ivana Slabáková, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Ivana Slabáková

Národnost: československá, česká
Datum narození: 3. března 1950
Místo narození: Brno

Sdílejte tuto stránku s osobností Ivana Slabáková s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte termín Baroko? Víte, co je to Úmrtnost? Vzpomenete si na definici slova Roupy? Rozumíte pojmu Dceřiná společnost?

Klíčová slova: osobnosti, životopis, Ivana Slabáková, hudba, narození, vysvětlení, národnost, kdo je Ivana Slabáková?, hudba, zajímavosti, život, kde se narodila Ivana Slabáková?, wikipedie, lexikon, biografie, místo narození

Pojem Ivana Slabáková je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ivana Slabáková ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Ivana Slabáková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem Ivana Slabáková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Ivana Slabáková na Youtube

Najít pojem Ivana Slabáková ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ivana Slabáková například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ivana Slabáková

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Ivana Slabáková? Kdy se narodila Ivana Slabáková? Kde se narodila Ivana Slabáková? Ivana Slabáková patří do kategorie Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Ivana Slabáková dejme tomu třeba v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ivana Slabáková i v jiné kategorii než je hudba.