Kdo je to?
Kdo je Zuzana Burianová? Životopis Zuzana Burianová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Zuzana Burianová?

Kdo je Zuzana Burianová? Životopis, informace, biografie, herectví

Zuzana Burianová Kučera, je česká filmová, divadelní a seriálová herečka, zpěvačka. Burianová se narodila v Praze. Po základní škole nastoupila na učiliště, kde vystudovala obor elektromechanik. K herectví se dostala během studií, kdy začala působit v amatérském divadle Paradox. Ráda a dobře zpívala, a proto se zúčastnila soutěži Hledáme nové zpěváky. Zde si ji všiml herec Jiří Suchý, který Burianové nabídl angažmá v divadle Semafor, kam roku 1966 nastoupila. V Semaforu ztvárnila role v představeních Jonáš a tingl tangl, Benefice, Člověk z půdy nebo Kdyby tisíc klarinetů. Často spolupracovala s komediální dvojicí Šimek a Grossman. Objevovala se často v jejich pořadu Návštěvní dny. Roku 1968 si vzala televizního režiséra Jána Roháče, který ji do divadla Semafor přivedl. O dva roky později se jim narodila jediná dcera Kateřina. Na začátku devadesátých let Burianová ukončila více než dvacetiletou spolupráci se Semaforem a odstěhovala se do Švýcarska za tehdejším partnerem. Ve Švýcarsku pracovala především jako hospodyně. Později se do vlasti párkrát vrátila a občas vystupovala s bývalými kolegy z Divadla Semafor.
Ve filmu debutovala Burianová už jako studentka v patnácti letech ve snímku Chlapec a Srna (1962). Následně se objevila v menších rolích ve filmech Fantom Morrisvillu (1966), Bylo čtvrt a bude půl (1968), Příště budeme chytřejší staroušku (1982) nebo Vesničko má středisková (1985). Celkem ztvárnila role ve dvanácti filmech. Nejvíce se však proslavila rolí sestry Zuzany ve druhé řadě legendárního seriálu Nemocnice na kraji města (1981). Dále se objevila i v seriálu Návštěvníci (1983) a v epizodních rolích seriálů Přejděte na druhou stranu (1988) a Případ pro zvláštní skupinu (1989).Kdo je Zuzana Burianová? Životopis Zuzana Burianová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Zuzana Burianová

Národnost: česká
Datum narození: 2. 10. 1947
Místo narození: Praha, Československo

Líbí se stručný životopis s osobou Zuzana Burianová? Pak se podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Pandora Papers? Vzpomněli byste si co označuje výraz Krokvice? Vzpomněli byste si na význam slova Psychopatie? Znáte termín Zvyk?

Klíčová slova: informace, herectví, kdo je Zuzana Burianová?, herectví, wiki, osobnost, biografie, životopis, život, lexikon, zajímavosti, Zuzana Burianová, kde se narodila Zuzana Burianová?, vysvětlení, místo narození, datum narození

Pojem Zuzana Burianová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Zuzana Burianová

Hledat pojem Zuzana Burianová ve Wikislovníku

Najít pojem Zuzana Burianová ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Zuzana Burianová na Google obrázcích

Najít termín Zuzana Burianová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat heslo Zuzana Burianová ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zuzana Burianová například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Zuzana Burianová?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Zuzana Burianová? Kdy se narodila Zuzana Burianová? Kde se narodila Zuzana Burianová? Zuzana Burianová je v sekci Herectví

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Zuzana Burianová dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zuzana Burianová i v jiné kategorii než je herectví.