Kdo je to?
Kdo je Tim Weaver? Životopis Tim Weaver, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Tim Weaver

Kdo je Tim Weaver? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Tim Weaver je současný britský spisovatel, autor detektivních thrillerů.
Tim se narodil roku 1977 v Bathu v Anglii, jako vysokou školu vystudoval Norton Hill School v Sommersetu, po absolvování pracoval jako novinář v různých časopisech, potom se začal věnovat pouze literatuře. Kromě toho je nadšeným fotbalovým fanouškem (fandí Arsenalu a FC Bath City). Je ženatý a má dceru. V současné době žije nedaleko Bathu v jihozápadní Anglii.
Tim Weaver debutoval roku 2010 románem Hon na mrtvého (Chasing the Dead), což je první román, ve kterém se jako hlavní postava objevuje soukromý detektiv David Raker. Hned tímto románem si získal řadu fanoušků, česky vyšel roku 2018. Na román navazuje řada dalších detektivních thrillerů, jejichž hlavní postavou zůstává zmiňovaný detektiv. Jsou to například Údolí mrtvých, Ztracený, Není cesty zpět, Bez slitování, Němé oběti, Zlomené srdce, Muž bez minulosti, Žena mého života, Nikdo není doma, Stín ve dveřích, Nářek drozda...
A právě zatím poslední román - Nářek drozda - vyšel v českém překladu letos (2023) v nakladatelství Mystery. Malou ochutnávkou je tento popis: Jedná se dávnou vraždu a nevysvětlitelné zmizení, což dohromady dává děsivé tajemství. Cate a Aiden Gascoigneovi si pokojně jedou autem, když vtom najednou spadnou do propasti a jejich auto začne hořet. Je jasné, že nemohli přežít. Jenže když se hasičům konečně podaří oheň uhasit, ve voze nenajdou žádná těla ani ohořelé ostatky. Po manželích jako by se slehla zem. Po dvou a půl letech samostatného pátrání se zoufalá rodina obrací na soukromého detektiva Davida Rakera, který se ihned pustí řešení záhady. A musí si odpovědět na mnoho otázek, jako např.: Proč sjelo auto Gascoigneových ze silnice? Kam se manželé poděli? Chtěli snad předstírat vlastní smrt? A kvůli čemu nebo nebo komu? Nebo je to všechno ještě jinak?
Styl Weaverových knih je logicky děsivý a děsivě logický, jazyk je živý, strhující, čtenář se od knih doslova nemůže odtrhnout. Jakmile si přečtete jednu knihu, budete pravděpodobně chtít přečíst všechny od tohoto autora...Kdo je Tim Weaver? Životopis Tim Weaver, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Hlavní informace o osobě Tim Weaver

Národnost: britská
Datum narození: 1977
Místo narození: Bath, Anglie

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Tim Weaver sdílet s vašimi známými a kamarády na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Achillova pata? Vzpomněli byste si co označuje výraz Hygge? Pamatujete si definici pojmu Rozdvojená osobnost? Znáte termín Metastáza?

Klíčová slova: kdo je Tim Weaver?, osobnost, zajímavosti, narození, místo narození, osobnosti, literatura, biografie, kdy se narodil Tim Weaver?, národnost, život, Tim Weaver, životopis, wiki, datum narození, Tim Weaver

Pojem Tim Weaver je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Tim Weaver v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tim Weaver ve Wikimedia Commons

Najít termín Tim Weaver ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Tim Weaver na Youtube

Hledat heslo Tim Weaver v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít slovo Tim Weaver ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Tim Weaver například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v metavyhledávači Info.com, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Tim Weaver

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Tim Weaver? Kdy se narodil Tim Weaver? Kde se narodil Tim Weaver? Tim Weaver se nachází v sekci Literatura

Kategorie literatura, spisovatel, tim Weaver, ilustrační obrázek

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Tim Weaver např. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tim Weaver i v jiné kategorii než je literatura.