Kdo je to?
Kdo je Antonín Charouz? Životopis Antonín Charouz, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Kdo je Antonín Charouz?

Kdo je Antonín Charouz? Životopis, informace, biografie, podnikání

Antonín Charouz je český podnikatel, zakladatel společnosti Charouz Holding a automobilový závodník. Charouz se narodil ve městě Ledeč nad Sázavou. Ještě před Sametovou revolucí podnikal v organizování závodů a sám se zúčastnil několika závodů v zahraničí a také založil první motokárovou školu. Hned po revoluci se z něj stal hlavní dealer pro značku Ford v bývalých komunistických zemích, a tak založil Charouz Holdina a Charouz Group (1999). Následně se mu dařilo prodávat až 30 000 aut za rok. V současnosti vlastní reklamní agenturu BMP, Redemptor, televize Sport 5. Dále je dealerem společností Hyundai, Ford, Exclusive cars a většinovým vlastníkem firmy Sixt.
Jako automobilový závodník získal Charouz ve své kariéře 41 mistrovských titulů. Osmkrát se stal mistrem Československa v závodech do vrchu a sedmkrát mistrem Československa v závodech automobilů na okruzích (16x se stal mistrem ČR). Pětkrát se stal vítězem ankety Zlatý volant.
Roku 1993 založil agenturu s názvem Bohemian Promotion Agency (poté BPA sport marketing a.s.), která se stará o závodníky z různých kategorií. Sám Charouz byl manažerem závodních jezdců Tomáše Engeho, Jarka Janiše, Erika Janiše, syna Jana Charouze a Stefana Mückeho.
V roce 2017 vyhrála jeho stáj Lotus ve Formuli V8 3.5 titul mezi jezdci, tak i mezi týmy. Společnost Charouz Racing Systém získala licenci na provozování Formule 2.Kdo je Antonín Charouz? Životopis Antonín Charouz, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Hlavní informace o osobě Antonín Charouz

Národnost: česká
Datum narození: 1. 7. 1954
Místo narození: Ledeč nad Sázavou, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Antonín Charouz sdílet s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Průliv? Znáte definici termínu Azulen? Znáte termín Hustilka? Pamatujete si definici pojmu Stříbrný gól?

Klíčová slova: wiki, místo narození, národnost, osobnosti, biografie, kdo je Antonín Charouz?, lexikon, život, vysvětlení, podnikání, wikipedie, podnikání, kdy se narodil Antonín Charouz?, popis, zajímavosti, informace

Pojem Antonín Charouz je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat frázi Antonín Charouz ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Antonín Charouz na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Antonín Charouz ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Antonín Charouz ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Antonín Charouz ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Antonín Charouz například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Antonín Charouz?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Antonín Charouz? Kdy se narodil Antonín Charouz? Kde se narodil Antonín Charouz? Antonín Charouz se nachází v sekci Podnikání

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Antonín Charouz řekněme třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Antonín Charouz i v jiné kategorii než je podnikání.