Kdo je to?
Kdo je to Gigant? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Gigant? Lidé, mytologie

Gigant

Jaký je význam slova Gigant? Co to znamená?

Gigant je obr vyskytující se v řeckých mýtech. Jde o celou skupinu synů bohyně Gáie, kteří se narodili z krve Úrana, boha nebes. Byli předchůdci olympských bohů a neuznávali Diovu moc. Giganti vynikali obrovskou silou, obludnou podobou a dlouhými vlasy. Giganti byli nezranitelní díky zázračné rostlině, proto se mohli vzbouřit proti bohům.
Část z nich zabil Héraklés, zbytek Zeus. Měli být pohřbeni pod ostrovy, na kterých pak vypukala sopečná činnost.Kdo je to Gigant? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Gigant? Lidé, mytologie

Uvedený text s definicí slova Gigant můžete samozřejmě sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Cashback? Pamatujete si definici pojmu Play off? Víte, co je to Perlinka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Živá čokoláda?

Klíčová slova: termín, definice, mytologie, synonymum, formulace, Gigant, informace, pojem, přesný výraz, význam, Gigant, přesný význam, přesný výraz, wikipedie, wiki, mytologie

Pojem Gigant je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít Gigant ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Gigant v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít heslo Gigant ve Wikipedii

Vyhledat výraz Gigant ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Gigant ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Gigant například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Gigant, definice, vysvětlení pojmu

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo je to Gigant? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Gigant? Definice pojmu Gigant je v sekci Mytologie

Kategorie mytologie, Zeus , gigant, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Doporučujeme vyhledat informace pojem, slovo, termín, definici řekněme například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Mytologie.