Kdo je to?
Kdo je to Gigant? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Gigant? Lidé, mytologie

Kdo je to Gigant?

Co znamená a jaký je význam slova Gigant?

Gigant je obr vyskytující se v řeckých mýtech. Jde o celou skupinu synů bohyně Gáie, kteří se narodili z krve Úrana, boha nebes. Byli předchůdci olympských bohů a neuznávali Diovu moc. Giganti vynikali obrovskou silou, obludnou podobou a dlouhými vlasy. Giganti byli nezranitelní díky zázračné rostlině, proto se mohli vzbouřit proti bohům.
Část z nich zabil Héraklés, zbytek Zeus. Měli být pohřbeni pod ostrovy, na kterých pak vypukala sopečná činnost.Kdo je to Gigant? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Gigant? Lidé, mytologie

Tento text (Gigant) můžete sdílet s blízkými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Rotunda? Vzpomněli byste si co znamená slovo Překlenovací úvěr? Víte, co je to Fixace? Víte co je Odpuštění?

Klíčová slova: popis, význam slova, heslo, definice, lexikon, přesný výraz, informace, pojem, termín, slovo, přesný výraz, vysvětlení, co znamená, odborný výraz, přesný význam, mytologie

Pojem Gigant je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Gigant doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít heslo Gigant ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Gigant ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Gigant ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo Gigant ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Gigant na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Gigant například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Gigant

Nyní již víte Kdo je to Gigant? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Gigant? Definice pojmu Gigant se nachází v kategorii Mytologie

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pokuste se také najít informace pojem, slovo, termín, výraz řekněme třeba na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Mytologie.