Kdo je to?
Kdo je to, byl Gigant? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Gigant? Lidé, mytologie

Kdo je to Gigant?

Jaký je význam slova Gigant? Co to znamená?

Gigant je obr vyskytující se v řeckých mýtech. Jde o celou skupinu synů bohyně Gáie, kteří se narodili z krve Úrana, boha nebes. Byli předchůdci olympských bohů a neuznávali Diovu moc. Giganti vynikali obrovskou silou, obludnou podobou a dlouhými vlasy. Giganti byli nezranitelní díky zázračné rostlině, proto se mohli vzbouřit proti bohům.
Část z nich zabil Héraklés, zbytek Zeus. Měli být pohřbeni pod ostrovy, na kterých pak vypukala sopečná činnost.Kdo je to, byl Gigant? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Gigant? Lidé, mytologie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Gigant s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Dřevina? Víte, co je to Restituce? Víte, co je to Účetní závěrka? Rozumíte pojmu Afekt?

Klíčová slova: popis, kdo to je, popis, co je to Gigant?, přesný výraz, mytologie, wiki, formulace, synonymum, význam pojmu, heslo, význam slova, definice, kdo je Gigant?, význam, co znamená

Pojem Gigant je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat slovo Gigant ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gigant ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Gigant na Youtube

Vyhledat slovo Gigant v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Gigant například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Vysvětlení významu slova Gigant, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Gigant? Kdo to byl Gigant? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Gigant? Definice pojmu Gigant se nachází v sekci mytologie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se též vyhledat výraz, text, termín, pojem dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než mytologie.