Kdo je to?
Kdo je to Gigant? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Gigant? Lidé, mytologie

Kdo je to Gigant?

Jaký je význam slova Gigant? Co to znamená?

Gigant je obr vyskytující se v řeckých mýtech. Jde o celou skupinu synů bohyně Gáie, kteří se narodili z krve Úrana, boha nebes. Byli předchůdci olympských bohů a neuznávali Diovu moc. Giganti vynikali obrovskou silou, obludnou podobou a dlouhými vlasy. Giganti byli nezranitelní díky zázračné rostlině, proto se mohli vzbouřit proti bohům.
Část z nich zabil Héraklés, zbytek Zeus. Měli být pohřbeni pod ostrovy, na kterých pak vypukala sopečná činnost.



Kdo je to Gigant? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Gigant? Lidé, mytologie

Zaujalo vás slovo, termín Gigant? Potom se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Rotunda? Znáte definici termínu Slovo souznačné? Víte, co je to Hrdobec? Pamatujete si definici pojmu Spojka?

Klíčová slova: význam slova, synonymum, vysvětlení, formulace, heslo, původ slova, informace, Gigant, wikipedie, pojem, odborný výraz, přesný význam, význam pojmu, co znamená, Gigant, mytologie

Pojem Gigant je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat termín Gigant na Google.cz

Hledat videa s názvem Gigant na Youtube

Hledat výraz Gigant ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Gigant ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Gigant například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Co znamená Gigant? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Gigant? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Gigant? Definice pojmu Gigant patří do kategorie Mytologie

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též zkusit najít pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz kupříkladu na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Mytologie.