Kdo je to?
Kdo je Marie Drahokoupilová? Životopis Marie Drahokoupilová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Marie Drahokoupilová

Kdo je Marie Drahokoupilová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Marie Drahokoupilová je česká filmová, seriálová a divadelní herečka, moderátorka, recitátorka. Drahokoupilová se narodila v Praze do rodiny stavebního inženýra. Její matka kdysi hrála v ochotnickém divadle a lásku k divadlu přenesla i na dceru. Marie od osmi let recitovala básně a začala docházet do divadelního kroužku. Následně se z ní stala členka Dismanova dětského rozhlasového souboru.
V Praze po maturitě na střední škole si přes nesouhlas otce podala přihlášku na studium herectví na pražské DAMU, kam byla následně přijata. Drahokoupilová si zahrála v absolventském představení s názvem 12. Po studiu na DAMU roku 1963 začala hrát v divadle v Karlových Varech. Následně se přemístila do oblastního divadla v Kolíně, kde strávila dvě sezóny. Působila také jako recitátorka ve Viole. Poté se chtěla vrátit zpět do Prahy, což ji hned vyšlo. Získala angažmá v libeňském divadle S. K. Neumanna (dnešní Divadlo Pod Palmovkou). Zde Drahokoupilová hrála až do roku 1980, kdy úplně skončila s divadlem. Vzala si totiž rakouského obchodního zástupce Ervina Neuharta, se kterým se odstěhovala do Vídně. V roce 1993 se manželství rozpadlo, a tak se Drahokoupilová vrátila zpět do vlasti.
Ve filmu debutovala ještě jako studentka střední školy roku 1957 ve snímku Štěňata. Doposud Drahokoupilová ztvárnila kolem šedesáti filmových rolí. Její známější role patří filmům Cesta hlubokým lesem (1963), Svatba s podmínkou (1965), Zločin lorda Savila (1968), Kam slunce nechodí… (1971), Morgiana (1972), Třicet panen a Pythagoras (1973), Zítra vstanu a opařím se čajem (1977), Jára Cimrman ležící, spící (1983).
Drahokoupilová ztvárnila role i v televizních seriálech Duhový luk (1972), Haldy (1973), Start (1979), Teta (1987), Dokonalý svět (2010), Život je ples (2012).
Spolu s hereckou kolegyní Irenou Kačírkovou se v dobách normalizace proslavila též jako moderátorka televizního kurzu francouzštiny.Kdo je Marie Drahokoupilová? Životopis Marie Drahokoupilová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Marie Drahokoupilová

Národnost: česká
Datum narození: 12. 6. 1941
Místo narození: Praha, Protektorát Čechy a Morava

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Marie Drahokoupilová s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Den matek? Vzpomněli byste si co znamená slovo Zlaté prasátko? Víte, co je to Minecraft? Víte co je Reinkarnace?

Klíčová slova: kde se narodila Marie Drahokoupilová?, vysvětlení, wiki, národnost, biografie, lexikon, popis, kdo je Marie Drahokoupilová?, narození, informace, život, osobnost, osobnosti, datum narození, Marie Drahokoupilová, životopis

Pojem Marie Drahokoupilová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat frázi Marie Drahokoupilová ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Marie Drahokoupilová ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Marie Drahokoupilová ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Marie Drahokoupilová ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Marie Drahokoupilová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Marie Drahokoupilová například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Marie Drahokoupilová?

Právě jste zjistili Kdo je to Marie Drahokoupilová? Kdy se narodila Marie Drahokoupilová? Kde se narodila Marie Drahokoupilová? Marie Drahokoupilová je v kategorii Herectví

Text vytvořen pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Marie Drahokoupilová řekněme třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marie Drahokoupilová i v jiné kategorii než je herectví.