Kdo je to?
Kdo je Marie Drahokoupilová? Životopis Marie Drahokoupilová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Marie Drahokoupilová?

Kdo je Marie Drahokoupilová? Životopis, informace, biografie, herectví

Marie Drahokoupilová je česká filmová, seriálová a divadelní herečka, moderátorka, recitátorka. Drahokoupilová se narodila v Praze do rodiny stavebního inženýra. Její matka kdysi hrála v ochotnickém divadle a lásku k divadlu přenesla i na dceru. Marie od osmi let recitovala básně a začala docházet do divadelního kroužku. Následně se z ní stala členka Dismanova dětského rozhlasového souboru.
V Praze po maturitě na střední škole si přes nesouhlas otce podala přihlášku na studium herectví na pražské DAMU, kam byla následně přijata. Drahokoupilová si zahrála v absolventském představení s názvem 12. Po studiu na DAMU roku 1963 začala hrát v divadle v Karlových Varech. Následně se přemístila do oblastního divadla v Kolíně, kde strávila dvě sezóny. Působila také jako recitátorka ve Viole. Poté se chtěla vrátit zpět do Prahy, což ji hned vyšlo. Získala angažmá v libeňském divadle S. K. Neumanna (dnešní Divadlo Pod Palmovkou). Zde Drahokoupilová hrála až do roku 1980, kdy úplně skončila s divadlem. Vzala si totiž rakouského obchodního zástupce Ervina Neuharta, se kterým se odstěhovala do Vídně. V roce 1993 se manželství rozpadlo, a tak se Drahokoupilová vrátila zpět do vlasti.
Ve filmu debutovala ještě jako studentka střední školy roku 1957 ve snímku Štěňata. Doposud Drahokoupilová ztvárnila kolem šedesáti filmových rolí. Její známější role patří filmům Cesta hlubokým lesem (1963), Svatba s podmínkou (1965), Zločin lorda Savila (1968), Kam slunce nechodí… (1971), Morgiana (1972), Třicet panen a Pythagoras (1973), Zítra vstanu a opařím se čajem (1977), Jára Cimrman ležící, spící (1983).
Drahokoupilová ztvárnila role i v televizních seriálech Duhový luk (1972), Haldy (1973), Start (1979), Teta (1987), Dokonalý svět (2010), Život je ples (2012).
Spolu s hereckou kolegyní Irenou Kačírkovou se v dobách normalizace proslavila též jako moderátorka televizního kurzu francouzštiny.Kdo je Marie Drahokoupilová? Životopis Marie Drahokoupilová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Marie Drahokoupilová

Národnost: česká
Datum narození: 12. 6. 1941
Místo narození: Praha, Protektorát Čechy a Morava

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Marie Drahokoupilová? s dalšími lidmi na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Supercela? Vzpomněli byste si na význam slova Kaprák? Víte, co je to Eradikace? Znáte definici termínu Fiskální politika?

Klíčová slova: osobnost, kde se narodila Marie Drahokoupilová?, osobnosti, narození, životopis, herectví, kdo je Marie Drahokoupilová?, informace, datum narození, Marie Drahokoupilová, Marie Drahokoupilová, wikipedie, místo narození, lexikon, život, zajímavosti

Pojem Marie Drahokoupilová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Marie Drahokoupilová na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Marie Drahokoupilová ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Marie Drahokoupilová ve Wikislovníku

Hledat frázi Marie Drahokoupilová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít heslo Marie Drahokoupilová na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Marie Drahokoupilová například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Marie Drahokoupilová?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Marie Drahokoupilová? Kdy se narodila Marie Drahokoupilová? Kde se narodila Marie Drahokoupilová? Marie Drahokoupilová patří do sekce Herectví

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Marie Drahokoupilová řekněme třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marie Drahokoupilová i v jiné kategorii než je herectví.