Kdo je to?
Kdo je Miloš Vystrčil? Životopis Miloš Vystrčil, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Miloš Vystrčil?

Kdo je Miloš Vystrčil? Životopis, informace, biografie, politici

Miloš Vystrčil je pedagog, politik a předseda Senátu České republiky. Vyrůstal v jihočeské Telči, kde vystudoval Gymnázium Otokara Březiny. Poté studoval matematiku a fyziku na Přírodovědecké fakultě v Brně, kde získal titul RNDr. Jako učitel se vrátil na gymnázium do Telče a od roku 2009 vyučuje na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě. Důležitou součástí Vystrčilova života je politika. Během sametové revoluce zakládal sdružení Občanského fóra v Telči a v roce 1991 vstoupil do ODS. Následně působil na komunální úrovni. V roce 1998 byl zvolen starostou Telče a v roce 2004 se stal hejtmanem kraje Vysočina. Na komunální úrovni působí dodnes jako krajský zastupitel a zastupitel města Telč.
Úspěšná kariéra na komunální úrovni Vystrčila dovedla až do nejvyšších pater politiky. V roce 2010 se stal senátorem za obvod Jihlava a v roce 2016 mandát obhájil, když ve druhém kole porazil Michala Stehlíka z KDU-ČSL. V roce 2016 se stal předsedou senátorského klubu ODS a když v roce 2020 zemřel Jaroslav Kubera, byl zvolen předsedou Senátu Parlamentu České republiky. Tím pádem se stal druhým ústavním činitelem a jedním z nejvýznamnějších politiků v zemi. Pravděpodobně nejslavnějším okamžikem byla Vystrčilova cesta na Tchaj-wan, která rozdělila českou i zahraniční politickou scénu. Návštěvu Tchaj-wanu odsoudila zejména Čína, ale cestu kritizoval také český ministr zahraničí Tomáš Petříček, prezident Miloš Zeman nebo premiér Andrej Babiš. Za Vystrčila se naopak postavili opoziční politici od ODS po Pirátskou stranu. Silná byla rovněž podpora ze zahraničí. Během následného sporu s Čínou byla Česká republika podpořena Německem, Francií, slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou nebo americkým ministrem obrany Mikem Pompeem. Ačkoli je Vystrčil někdy popisován jako příliš mírný politik, ukázal, že dokáže učinit odvážná rozhodnutí.Kdo je Miloš Vystrčil? Životopis Miloš Vystrčil, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Miloš Vystrčil

Národnost: česká
Datum narození: 10. srpna 1960
Místo narození: Dačice

Sdílejte tuto stránku s osobností Miloš Vystrčil s přáteli a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte co je Eskontní úvěr? Vzpomenete si na definici slova Láčka? Rozumíte pojmu Atika? Vzpomněli byste si na význam slova Popeleční středa?

Klíčová slova: Miloš Vystrčil, kdy se narodil Miloš Vystrčil?, datum narození, životopis, popis, politici, osobnost, kde se narodil Miloš Vystrčil?, národnost, lexikon, biografie, zajímavosti, vysvětlení, politici, narození, místo narození

Pojem Miloš Vystrčil je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít heslo Miloš Vystrčil na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Miloš Vystrčil ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Miloš Vystrčil ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Miloš Vystrčil ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Miloš Vystrčil na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Miloš Vystrčil například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Miloš Vystrčil?

Nyní již víte Kdo je to Miloš Vystrčil? Kdy se narodil Miloš Vystrčil? Kde se narodil Miloš Vystrčil? Miloš Vystrčil se nachází v sekci Politici

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Miloš Vystrčil řekněme třeba v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miloš Vystrčil i v jiné kategorii než je politici.