Kdo je to?
Kdo je to, byl Chazar? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Chazar? Lidé, národnost

Kdo je to Chazar?

Jaký je význam slova Chazar? Co to znamená?

Chazar byl příslušníkem Chazarské říše, která se rozkládala na hranicích Asie s východem Evropy. Chazarové zažili nejvýznamnější dobu rozvoje své vlasti v 8. a 9. století. Základem pro její vznik byly zbytky po útvaru Velkého Bulharska. Nejznámější Chazaři pocházeli z vládnoucí dynastie Ašina. Typický původní Chazar byl středoasijský kočovník, jehož původ nebyl zcela přesně doložen. Později opustil kočovný život a usadil se jako obchodník. Hlavním místem obchodu bylo sídlo chazarského panovníka, pevnost Itil na Volze.
Vzhledem k různým vztahům se sousedy a dobyvateli byli Chazaři postupně ovlivňováni různými druhy náboženství – křesťanstvím, judaismem i islámem. Státním náboženstvím se zde nakonec stal judaismus. I když obyvatelé říše nebyli Hebrejci, přijali údajně jako celá komunita židovské vyznání. Chazarové byli stále více vystavování ruské expanzi, která v 10. století vedla k rozpadu říše. Chazaři také bývají označováni za předky Židů.Kdo je to, byl Chazar? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Chazar? Lidé, národnost

Zaujalo vás slovo, termín Chazar? Potom se podělte s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Adware? Vzpomenete si na definici slova Ex offo? Pamatujete si definici pojmu Kauce? Vzpomněli byste si na význam slova Melta?

Klíčová slova: původ slova, Chazar, popis, co je to Chazar?, termín, pojem, přesný výraz, wiki, formulace, kdo je Chazar?, kdo to je, heslo, národnost, informace, odborný výraz, etymologie

Pojem Chazar je v kategorii Národnost, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Chazar

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chazar ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Chazar ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Chazar ve Wikipedii

Vyhledat slovo Chazar ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Chazar například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Co znamená Chazar? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Chazar? Kdo to byl Chazar? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Chazar? Definice pojmu Chazar se nachází v kategorii národnost. Sepsáno redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste hledat pojem, slovo, termín, definici třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít delší text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v národnost.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.