Kdo je to?
Kdo je to Chazar? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Chazar? Lidé, národnost

Kdo je to Chazar?

Co znamená a jaký je význam slova Chazar?

Chazar byl příslušníkem Chazarské říše, která se rozkládala na hranicích Asie s východem Evropy. Chazarové zažili nejvýznamnější dobu rozvoje své vlasti v 8. a 9. století. Základem pro její vznik byly zbytky po útvaru Velkého Bulharska. Nejznámější Chazaři pocházeli z vládnoucí dynastie Ašina. Typický původní Chazar byl středoasijský kočovník, jehož původ nebyl zcela přesně doložen. Později opustil kočovný život a usadil se jako obchodník. Hlavním místem obchodu bylo sídlo chazarského panovníka, pevnost Itil na Volze.
Vzhledem k různým vztahům se sousedy a dobyvateli byli Chazaři postupně ovlivňováni různými druhy náboženství – křesťanstvím, judaismem i islámem. Státním náboženstvím se zde nakonec stal judaismus. I když obyvatelé říše nebyli Hebrejci, přijali údajně jako celá komunita židovské vyznání. Chazarové byli stále více vystavování ruské expanzi, která v 10. století vedla k rozpadu říše. Chazaři také bývají označováni za předky Židů.Kdo je to Chazar? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Chazar? Lidé, národnost

Tento text (Chazar) můžete sdílet s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem FPS? Víte co je Čtenářský deník? Pamatujete si definici pojmu Deprivace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Rukojeť?

Klíčová slova: přesný výraz, přesný význam, Chazar, synonymum, Chazar, význam, přesný výraz, slovo, wiki, co znamená, formulace, pojem, původ slova, wikipedie, národnost, význam slova

Pojem Chazar je v kategorii Národnost, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledejte bez špehování slovo Chazar ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Chazar na Google.cz

Najít výraz Chazar na Google obrázcích

Vyhledat termín Chazar ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Chazar na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Chazar například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Chazar

Nyní již víte Kdo je to Chazar? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Chazar? Definice pojmu Chazar patří do kategorie Národnost

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pokuste se vyhledat informace výraz, slovo, definici, slovíčko řekněme třeba na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Národnost.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.