Kdo je to?
Kdo byl Wilhelm Frick? Životopis Wilhelm Frick, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Wilhelm Frick

Kdo byl Wilhelm Frick? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, zločin

Wilhelm Frick byl německý ministr vnitra (1933-43), říšský protektor v Českých zemích (1943-45) a válečný zločinec. Frick se narodil v Alsenzu v Porýní do rodiny učitele. Po střední škole v nedalekém Kaiserslauternu odešel Frick studovat právnickou fakultu na univerzitu ve městě Heidelberg. Ve 24 letech úspěšně ukončil studium a stal se doktorem práv (1901). Dva roky po studiích se přestěhoval do bavorského Mnichova, kde pracoval jako právník u bavorské státní zprávy na mnichovském policejním prezídiu.
Po téměř dvacetiletém působení na policejním prezídiu se Frick dostal na pozici ředitele mnichovské kriminální policie. Roku 1923 se už jako ředitel kriminální policie zúčastnil Hitlerova Pivního puče. O rok později byl vyslýchán a odsouzen k podmínečnému trestu (15 měsíců) a byl také zbaven funkce policejního ředitele. Rok na to vstoupil do NSDAP (Národně socialistická Německá dělnická strana).
Po pěti letech v NSDAP se Frick stal ministrem vnitra a vzdělávání pro spolkovou zemi Durynsko. Poté, co se Hitler stal německým kancléřem(1933), byl Frick jmenován ministrem vnitra celého Německa. Funkci zastával do roku 1943, kdy jej nahradil Heinrich Himmler.
Wilhelm Frick v srpnu roku 1943 nahradil Konstantina von Neuratha a stal se z něj nový říšský protektor pro Protektorát Čechy a Morava. Funkci zastával až do konce druhé světové války. Funkce byla pouze titulární. Větší moc nad Protektorátem měl státní ministr Karl Hermann Frank.
Když válka skončila, byl Frick vzat do vazby, vyslýchán a v Norimberském procesu odsouzen k trestu smrti oběšením za válečné zločiny a za zločiny proti lidskosti. Poprava se konala 16. 10. 1946.Kdo byl Wilhelm Frick? Životopis Wilhelm Frick, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní informace o osobě Wilhelm Frick

Národnost: německá
Datum narození: 12. 3. 1877
Místo narození: Alsenz, Německé císařství
Datum úmrtí: 16. 10. 1946

Líbí se stručný životopis s osobou Wilhelm Frick? Pak se podělte se známými na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Drobenka? Znáte pojem Biftek? Vzpomenete si na definici slova Akušroubovák? Vzpomenete si na definici slova Desetiboj?

Klíčová slova: místo narození, nežijící, národnost, datum úmrtí, Wilhelm Frick, narození, biografie, zajímavosti, národnost, Wilhelm Frick, datum narození, kdo je Wilhelm Frick?, wiki, zločin, vysvětlení, popis

Pojem Wilhelm Frick je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Wilhelm Frick

Zkusit najít pojem Wilhelm Frick ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Wilhelm Frick ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Wilhelm Frick ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo Wilhelm Frick na Google obrázcích

Vyhledat termín Wilhelm Frick ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Wilhelm Frick například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v metavyhledávači Info.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Wilhelm Frick

Nyní již víte Kdo byl Wilhelm Frick? Kdy se narodil Wilhelm Frick? Kde se narodil Wilhelm Frick? Kdy zemřel Wilhelm Frick? Wilhelm Frick je v kategorii Zločin

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Wilhelm Frick např. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Wilhelm Frick i v jiné kategorii než je zločin.