Kdo je to?
Kdo je to Bednář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Bednář? Lidé, profese

Bednář

Co znamená a jaký je význam slova Bednář?

Bednář je řemeslník věnující se bednářství, tedy výrobě sudů, kádí, beček a jiných dřevěných nádob a také jejich opravám. Toto řemeslo je známo již od středověku. Jejich výrobky sloužily v běžném životě obyvatelům měst i vesnic. Ukládaly se do nich zásoby, sloužily k uchování a přepravě tekutin, nošení vody a k vykonání mnoha prací v domácnostech.
Bednáři se mohli specializovat, existovalo více oborů, např. bečváři.Kdo je to Bednář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Bednář? Lidé, profese

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Roráty? Vzpomněli byste si co označuje výraz Srážková daň? Vzpomenete si na definici slova Bílý čaj? Znáte termín Epilace?

Klíčová slova: význam pojmu, přesný výraz, Bednář, Bednář, etymologie, přesný význam, wikipedie, co znamená, profese, odborný výraz, synonymum, význam, lexikon, formulace, termín, definice

Pojem Bednář je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Bednář v dalších zdrojích

Hledat termín Bednář ve Wikipedii

Najít heslo Bednář ve Wikislovníku

Vyhledat termín Bednář na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bednář ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Bednář v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Bednář například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, v metavyhledávači Info.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Vysvětlení významu slova Bednář, definice, vysvětlení pojmu

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Bednář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Bednář? Definice pojmu Bednář patří do sekce Profese

Kategorie profese, policistka, bednář, ilustrační obrázek

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Omlouváme se, ale nezaručujeme úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Doporučujeme zkusit nalézt informace pojem, termín, výraz,heslo řekněme například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v profese.