Kdo je to?
Kdo je to Bednář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Bednář? Lidé, profese

Kdo je to Bednář?

Jaký je význam slova Bednář? Co to znamená?

Bednář je řemeslník věnující se bednářství, tedy výrobě sudů, kádí, beček a jiných dřevěných nádob a také jejich opravám. Toto řemeslo je známo již od středověku. Jejich výrobky sloužily v běžném životě obyvatelům měst i vesnic. Ukládaly se do nich zásoby, sloužily k uchování a přepravě tekutin, nošení vody a k vykonání mnoha prací v domácnostech.
Bednáři se mohli specializovat, existovalo více oborů, např. bečváři.Kdo je to Bednář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Bednář? Lidé, profese

Zaujala vás definice pojmu Bednář? Pak se o ní podělte s blízkými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Nihilismus? Vzpomněli byste si co znamená slovo Login? Vzpomenete si na definici slova Hortonův syndrom? Víte co je Moruše?

Klíčová slova: wikipedie, etymologie, přesný význam, přesný výraz, odborný výraz, profese, Bednář, definice, původ slova, popis, slovo, formulace, wiki, Bednář, pojem, profese

Pojem Bednář je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat slovo Bednář na Google obrázcích

Najít výraz Bednář ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Bednář ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Bednář na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Bednář ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Bednář například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Co znamená Bednář? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Bednář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Bednář? Definice pojmu Bednář patří do sekce Profese

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, text, termín, pojem dejme tomu v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Bednář i jinde než v sekci než v profese.