Kdo je to?
Kdo je to Filištín? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Filištín? Lidé, národnost

Filištín

Jaký je význam slova Filištín? Co to znamená?

Filištín je příslušník starověkého národa, známého především z Bible. Můžeme se setkat též s označením Pelištejec.
Filištínští jako národ se objevují ve Starém zákoně, podle nějž je můžeme lokalizovat v jižních pobřežních oblastech dnešního Izraele. Téměř jistě nejde o semitský národ, jeho příslušníci do této oblasti přišli odjinud, dnes se prosazuje teorie o jejich původní domovině na Krétě.
Filištínové (či Pelištejci) vystupují ve Starém zákoně jako jedni z úhlavních nepřátel Izraelitů a celou dobu, kdy tyto národy žily vedle sebe, zřejmě provázely válečné střety. Bible se věnuje jejich porážce a podrobení za krále Davida.
Pelištejci jako národ přestali existovat zhruba ve čtvrtém století před naším letopočtem.Kdo je to Filištín? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Filištín? Lidé, národnost

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Filištín? s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Antivirus? Pamatujete si definici pojmu Gastroenterologie? Znáte termín Svobodné zednářství? Vzpomněli byste si co znamená slovo Hospitace?

Klíčová slova: wiki, význam, Filištín, lexikon, pojem, přesný výraz, vysvětlení, wikipedie, původ slova, synonymum, slovo, význam slova, informace, termín, etymologie, popis

Pojem Filištín je v kategorii Národnost, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat frázi Filištín ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Filištín ve Wikipedii

Zkusit najít frázi Filištín ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Filištín ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Filištín ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Filištín například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Co znamená Filištín? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Filištín? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Filištín? Definice pojmu Filištín je v sekci Národnost

Kategorie národnost, tibeťanka, filištín, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste najít informace pojem, slovo, termín, definici dejme tomu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Filištín i jinde než v sekci než v národnost.