Kdo je to?
Kdo je to Filištín? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Filištín? Lidé, národnost

Filištín

Jaký je význam slova Filištín? Co to znamená?

Filištín je příslušník starověkého národa, známého především z Bible. Můžeme se setkat též s označením Pelištejec.
Filištínští jako národ se objevují ve Starém zákoně, podle nějž je můžeme lokalizovat v jižních pobřežních oblastech dnešního Izraele. Téměř jistě nejde o semitský národ, jeho příslušníci do této oblasti přišli odjinud, dnes se prosazuje teorie o jejich původní domovině na Krétě.
Filištínové (či Pelištejci) vystupují ve Starém zákoně jako jedni z úhlavních nepřátel Izraelitů a celou dobu, kdy tyto národy žily vedle sebe, zřejmě provázely válečné střety. Bible se věnuje jejich porážce a podrobení za krále Davida.
Pelištejci jako národ přestali existovat zhruba ve čtvrtém století před naším letopočtem.Kdo je to Filištín? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Filištín? Lidé, národnost

Sdílejte text pojmu Filištín s jinými lidmina Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Chemická kotva? Vzpomněli byste si na význam slova Hydrosféra? Znáte termín Retro? Znáte definici termínu Ambivalentní?

Klíčová slova: slovo, přesný význam, heslo, národnost, význam, význam pojmu, vysvětlení, wiki, význam slova, národnost, etymologie, co znamená, pojem, termín, informace, Filištín

Pojem Filištín je v kategorii Národnost, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat výraz Filištín ve Wikislovníku

Zkusit najít Filištín ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Filištín ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Filištín ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Filištín ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Filištín například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Vysvětlení významu slova Filištín, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Filištín? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Filištín? Definice pojmu Filištín se nachází v kategorii Národnost

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pokuste se též vyhledat informace výraz, slovo, definici, termín dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Filištín i jinde než v sekci než v národnost.