Kdo je to?
Kdo byl Stanley Kubrick? Životopis Stanley Kubrick, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Stanley Kubrick?

Kdo to byl Stanley Kubrick? Stručný životopis

Stanley Kubrick byl americký režisér, scénárista a producent, považovaný za výraznou obdivovanou i odsuzovanou osobnost pro volbu kontroverzních témat. Stanley Kubrick ovlivnil svým dílem celou historii filmu.
Začínal jako fotograf, postupně se propracovával do filmového průmyslu. 4 Oscary vynesla jím převzatá režie filmu Spartacus, velký úspěch měl i provokativní film Lolita. Do sféry science fiction vstoupil s filmem 2001: Vesmírná Odysea, diváky pak šokoval filmem Mechanický pomeranč, po kterém následovala další náročná díla. Film A.I. - Umělá inteligence již Kubrick nestihl dotočit.Kdo byl Stanley Kubrick? Životopis Stanley Kubrick, slavní lidé, osobnosti z umělci

Hlavní data o osobě Stanley Kubrick

Národnost: USA
Datum narození: 26. 7. 1928
Místo narození: New York
Datum úmrtí: 7. 3. 1999

Sdílejte tuto stránku s osobností Stanley Kubrick s partnery, kolegy a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Spirulina? Znáte pojem Kreditní riziko? Víte, co je to Akvadukt? Vzpomenete si na definici slova OSPOD?

Klíčová slova: význam pojmu, termín, Stanley Kubrick, přesný výraz, definice, umělci, synonymum, význam, pojem, co znamená, vysvětlení, wiki, kdo to je, kdo je Stanley Kubrick?, význam slova, heslo

Pojem Stanley Kubrick je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledejte bez špehování slovo Stanley Kubrick ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Stanley Kubrick ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stanley Kubrick ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Stanley Kubrick ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Stanley Kubrick například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Životopis, kdo je Stanley Kubrick? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Stanley Kubrick? Kdo to byl Stanley Kubrick? Kdy se narodil Stanley Kubrick? Kde se narodil Stanley Kubrick? Kdy zemřel Stanley Kubrick? Stanley Kubrick je v sekci umělci. Sepsáno redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Stanley Kubrick kupříkladu v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Stanley Kubrick i v jiné kategorii než je umělci.