Kdo je to?
Kdo byl Stanley Kubrick? Životopis Stanley Kubrick, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Stanley Kubrick

Kdo byl Stanley Kubrick? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, umělci

Stanley Kubrick byl americký režisér, scénárista a producent, považovaný za výraznou obdivovanou i odsuzovanou osobnost pro volbu kontroverzních témat. Stanley Kubrick ovlivnil svým dílem celou historii filmu.
Začínal jako fotograf, postupně se propracovával do filmového průmyslu. 4 Oscary vynesla jím převzatá režie filmu Spartacus, velký úspěch měl i provokativní film Lolita. Do sféry science fiction vstoupil s filmem 2001: Vesmírná Odysea, diváky pak šokoval filmem Mechanický pomeranč, po kterém následovala další náročná díla. Film A.I. - Umělá inteligence již Kubrick nestihl dotočit.Kdo byl Stanley Kubrick? Životopis Stanley Kubrick, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Základní údaje o osobě Stanley Kubrick

Národnost: USA
Datum narození: 26. 7. 1928
Místo narození: New York
Datum úmrtí: 7. 3. 1999

Zaujala vás biografie osobnosti Stanley Kubrick? Potom se podělte s rodinou a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Elektronický podpis? Pamatujete si definici pojmu CAPTCHA? Víte, co je to Vlastizrada? Vzpomněli byste si co znamená slovo MBank?

Klíčová slova: lexikon, životopis, nežijící, místo narození, popis, národnost, umělci, informace, datum úmrtí, narození, kdo je Stanley Kubrick?, osobnost, kdy se narodil Stanley Kubrick?, život, wiki, umělci

Pojem Stanley Kubrick je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Stanley Kubrick zkuste navštívit tyto odkazy

Najít heslo Stanley Kubrick ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Stanley Kubrick v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít pojem Stanley Kubrick ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stanley Kubrick ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Stanley Kubrick ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Stanley Kubrick například v Google obrázcích, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Stanley Kubrick

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Stanley Kubrick? Kdy se narodil Stanley Kubrick? Kde se narodil Stanley Kubrick? Kdy zemřel Stanley Kubrick? Stanley Kubrick je v kategorii Umělci

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Stanley Kubrick dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Stanley Kubrick i v jiné kategorii než je umělci.