Kdo je to?
Kdo byl Stanley Kubrick? Životopis Stanley Kubrick, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Stanley Kubrick?

Kdo to byl Stanley Kubrick? Stručný životopis

Stanley Kubrick byl americký režisér, scénárista a producent, považovaný za výraznou obdivovanou i odsuzovanou osobnost pro volbu kontroverzních témat. Stanley Kubrick ovlivnil svým dílem celou historii filmu.
Začínal jako fotograf, postupně se propracovával do filmového průmyslu. 4 Oscary vynesla jím převzatá režie filmu Spartacus, velký úspěch měl i provokativní film Lolita. Do sféry science fiction vstoupil s filmem 2001: Vesmírná Odysea, diváky pak šokoval filmem Mechanický pomeranč, po kterém následovala další náročná díla. Film A.I. - Umělá inteligence již Kubrick nestihl dotočit.Kdo byl Stanley Kubrick? Životopis Stanley Kubrick, slavní lidé, osobnosti z umělci

Základní údaje o osobě Stanley Kubrick

Národnost: USA
Datum narození: 26. 7. 1928
Místo narození: New York
Datum úmrtí: 7. 3. 1999

Zaujala vás biografie osobnosti Stanley Kubrick? Potom se podělte s kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Skolióza? Rozumíte pojmu Satén? Víte, co je to Urbi et orbi? Znáte pojem Norma?

Klíčová slova: co je to Stanley Kubrick?, odborný výraz, heslo, umělci, Stanley Kubrick, wiki, etymologie, lexikon, slovo, kdo je Stanley Kubrick?, definice, přesný výraz, termín, vysvětlení, význam, co znamená

Pojem Stanley Kubrick je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat pojem Stanley Kubrick ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Stanley Kubrick na Google.cz

Zkusit najít frázi Stanley Kubrick ve Wikipedii

Vyhledat termín Stanley Kubrick ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Stanley Kubrick například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Stanley Kubrick? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Stanley Kubrick? Kdo to byl Stanley Kubrick? Kdy se narodil Stanley Kubrick? Kde se narodil Stanley Kubrick? Kdy zemřel Stanley Kubrick? Stanley Kubrick se nachází v kategorii umělci. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Stanley Kubrick dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Stanley Kubrick i v jiné kategorii než je umělci.