Kdo je to?
Kdo byl Stanley Kubrick? Životopis Stanley Kubrick, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Stanley Kubrick?

Kdo to byl Stanley Kubrick? Stručný životopis

Stanley Kubrick byl americký režisér, scénárista a producent, považovaný za výraznou obdivovanou i odsuzovanou osobnost pro volbu kontroverzních témat. Stanley Kubrick ovlivnil svým dílem celou historii filmu.
Začínal jako fotograf, postupně se propracovával do filmového průmyslu. 4 Oscary vynesla jím převzatá režie filmu Spartacus, velký úspěch měl i provokativní film Lolita. Do sféry science fiction vstoupil s filmem 2001: Vesmírná Odysea, diváky pak šokoval filmem Mechanický pomeranč, po kterém následovala další náročná díla. Film A.I. - Umělá inteligence již Kubrick nestihl dotočit.Kdo byl Stanley Kubrick? Životopis Stanley Kubrick, slavní lidé, osobnosti z umělci

Základní údaje o osobě Stanley Kubrick

Národnost: USA
Datum narození: 26. 7. 1928
Místo narození: New York
Datum úmrtí: 7. 3. 1999

Zaujala vás biografie osobnosti Stanley Kubrick? Potom se podělte s blízkými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Aikido? Znáte termín Fraktál? Víte, co je to Facelift? Víte, co je to Fleece?

Klíčová slova: slovo, původ slova, přesný výraz, přesný význam, kdo je Stanley Kubrick?, co znamená, odborný výraz, wiki, kdo to je, význam pojmu, význam, umělci, co je to Stanley Kubrick?, termín, popis, význam slova

Pojem Stanley Kubrick je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Stanley Kubrick zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stanley Kubrick ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Stanley Kubrick ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Stanley Kubrick ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Stanley Kubrick na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Stanley Kubrick například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Biografie, životopis, kdo je to Stanley Kubrick?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Stanley Kubrick? Kdo to byl Stanley Kubrick? Kdy se narodil Stanley Kubrick? Kde se narodil Stanley Kubrick? Kdy zemřel Stanley Kubrick? Stanley Kubrick patří do sekce umělci. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Stanley Kubrick například v internetové Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Stanley Kubrick i v jiné kategorii než je umělci.