Kdo je to?
Kdo byl Stanley Kubrick? Životopis Stanley Kubrick, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Stanley Kubrick?

Kdo to byl Stanley Kubrick? Stručný životopis

Stanley Kubrick byl americký režisér, scénárista a producent, považovaný za výraznou obdivovanou i odsuzovanou osobnost pro volbu kontroverzních témat. Stanley Kubrick ovlivnil svým dílem celou historii filmu.
Začínal jako fotograf, postupně se propracovával do filmového průmyslu. 4 Oscary vynesla jím převzatá režie filmu Spartacus, velký úspěch měl i provokativní film Lolita. Do sféry science fiction vstoupil s filmem 2001: Vesmírná Odysea, diváky pak šokoval filmem Mechanický pomeranč, po kterém následovala další náročná díla. Film A.I. - Umělá inteligence již Kubrick nestihl dotočit.Kdo byl Stanley Kubrick? Životopis Stanley Kubrick, slavní lidé, osobnosti z umělci

Hlavní informace o osobě Stanley Kubrick

Národnost: USA
Datum narození: 26. 7. 1928
Místo narození: New York
Datum úmrtí: 7. 3. 1999

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Stanley Kubrick sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Skolióza? Vzpomněli byste si co znamená slovo Příkazový řádek? Víte, co je to Urbi et orbi? Víte co je Revolut?

Klíčová slova: kdo je Stanley Kubrick?, definice, původ slova, synonymum, co je to Stanley Kubrick?, Stanley Kubrick, význam, informace, význam slova, pojem, popis, etymologie, umělci, přesný význam, význam pojmu, slovo

Pojem Stanley Kubrick je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat výraz Stanley Kubrick v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Stanley Kubrick ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Stanley Kubrick ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Stanley Kubrick ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Stanley Kubrick například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Stanley Kubrick

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Stanley Kubrick? Kdo to byl Stanley Kubrick? Kdy se narodil Stanley Kubrick? Kde se narodil Stanley Kubrick? Kdy zemřel Stanley Kubrick? Stanley Kubrick se nachází v sekci umělci. Sepsáno redaktory Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Stanley Kubrick řekněme například v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Stanley Kubrick i v jiné kategorii než je umělci.