Kdo je to?
Kdo byl Stanley Kubrick? Životopis Stanley Kubrick, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Stanley Kubrick?

Kdo to byl Stanley Kubrick? Stručný životopis

Stanley Kubrick byl americký režisér, scénárista a producent, považovaný za výraznou obdivovanou i odsuzovanou osobnost pro volbu kontroverzních témat. Stanley Kubrick ovlivnil svým dílem celou historii filmu.
Začínal jako fotograf, postupně se propracovával do filmového průmyslu. 4 Oscary vynesla jím převzatá režie filmu Spartacus, velký úspěch měl i provokativní film Lolita. Do sféry science fiction vstoupil s filmem 2001: Vesmírná Odysea, diváky pak šokoval filmem Mechanický pomeranč, po kterém následovala další náročná díla. Film A.I. - Umělá inteligence již Kubrick nestihl dotočit.Kdo byl Stanley Kubrick? Životopis Stanley Kubrick, slavní lidé, osobnosti z umělci

Hlavní data o osobě Stanley Kubrick

Národnost: USA
Datum narození: 26. 7. 1928
Místo narození: New York
Datum úmrtí: 7. 3. 1999

Sdílejte tuto stránku s osobností Stanley Kubrick s přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Skolióza? Vzpomněli byste si na význam slova Entalpie? Víte, co je to Urbi et orbi? Znáte definici termínu Filozofie?

Klíčová slova: termín, popis, heslo, kdo to je, význam slova, kdo je Stanley Kubrick?, význam pojmu, původ slova, co znamená, popis, vysvětlení, co je to Stanley Kubrick?, slovo, synonymum, etymologie, význam

Pojem Stanley Kubrick je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Stanley Kubrick

Hledat termín Stanley Kubrick ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Stanley Kubrick ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Stanley Kubrick ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Stanley Kubrick ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Stanley Kubrick například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Biografie, životopis, kdo je to Stanley Kubrick?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Stanley Kubrick? Kdo to byl Stanley Kubrick? Kdy se narodil Stanley Kubrick? Kde se narodil Stanley Kubrick? Kdy zemřel Stanley Kubrick? Stanley Kubrick je v kategorii umělci. Text napsán pro Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Stanley Kubrick dejme tomu například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Stanley Kubrick i v jiné kategorii než je umělci.