Kdo je to?
Kdo je Elvis Costello? Životopis Elvis Costello, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Elvis Costello

Kdo je Elvis Costello? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Declan Patrick MacManus, známý pod uměleckým jménem Elvis Costello, je anglický zpěvák, skladatel, hudební producent a držitel hudební ceny Grammy. Costello se narodil v Londýně v Paddingtonu do rodiny jazzového trumpetisty. V 16 letech se s matkou přestěhoval do Birkenheadu poblíž Liverpoolu, kde založil svou první folkovou kapelu Rusty. Poté, co dokončil studium na St. Francis Xavier College v Liverpoolu, vystřídal několik kancelářských zaměstnání. V roce 1974 se vrátil do Londýna, kde hrál následující dva roky v rockové kapele Flip City. Poprvé o sobě dal vědět písní I’m a Secret Lemonade Drinker v televizní reklamě na R. White’s Lemonade, kterou nahrál se svým otcem. Roku 1976 podepsal smlouvu se společností Stiff Records. Debutové album My Aim Is True vydal roku 1977. Následně vydal alba This Year’s Model (1978), Armed Forces (1979), Get Happy!! (1980), Trust (1981), Almost Blue (1981) a další. Doposud vydal kolem dvaceti studiových alb. Poslední album The Boy Named If vyšlo v roce 2022.
Za svou hudební kariéru byl Costello roku 2003 uveden do Rock and Roll Hall of Fame. O rok později jej časopis Rolling Stone obsadil na 80. příčce 100 nejlepších hudebníků všech dob. Roku 2020 obdržel hudební cenu Grammy.
Costello byl během života celkem třikrát ženatý. Poprvé s Mary Burgoyne (1974-1984), se kterou má syna Matthewa (*1976). Podruhé byl ženatý v letech 1986-2002 s Cait O’Riordan. V roce 2003 se potřetí oženil se zpěvačkou Dianou Krall, se kterou má 2 syny – Dextera Henryho (*2006) a Franka Harlana (*2006).Kdo je Elvis Costello? Životopis Elvis Costello, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Elvis Costello

Národnost: anglická
Datum narození: 25. 8. 1954
Místo narození: Londýn, Anglie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Elvis Costello? s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Materialismus? Vzpomněli byste si na význam slova Graviola? Znáte pojem Chodník? Znáte definici termínu Lečo?

Klíčová slova: kdo je Elvis Costello?, wiki, narození, osobnosti, Elvis Costello, datum narození, vysvětlení, wikipedie, Elvis Costello, hudba, život, národnost, kde se narodil Elvis Costello?, hudba, biografie, zajímavosti

Pojem Elvis Costello je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Elvis Costello

Hledat frázi Elvis Costello ve Wikipedii

Vyhledat pojem Elvis Costello v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít heslo Elvis Costello ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Elvis Costello ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Elvis Costello ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Elvis Costello například v Google obrázcích, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Životopis, kdo je Elvis Costello? Stručná biografie

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Elvis Costello? Kdy se narodil Elvis Costello? Kde se narodil Elvis Costello? Elvis Costello patří do sekce Hudba

Kategorie hudba, bongo, elvis Costello, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Elvis Costello dejme tomu například ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Elvis Costello i v jiné kategorii než je hudba.