Kdo je to?
Kdo byl Johannes Brahms? Životopis Johannes Brahms, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Johannes Brahms

Kdo byl Johannes Brahms? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Johannes Brahms byl významný německý skladatel 19. století.
Narodil se do německé hudební rodiny, již v útlém věku se naučil hrát na klavír, s nímž zůstala jeho tvorba spjata po celý život.
V mládí pracoval jako klavírista, dirigent a učitel hudby, jeho zlomová skladatelská díla přišla až ve druhé polovině života.
Brahmsova tvorba se poněkud vymyká dobovým trendům, neboť příliš neexperimentoval a držel se klasických hudebních forem. Jeho hudba je velkolepá, ale má pevný řád; navazuje na tvorbu Ludwiga van Beethovena a zdrojem inspirace mu je původní hudební klasicismus a romantismus. Někdy je považován za posledního skladatele klasické německé hudební tradice.
Jeho nejvýznamnější hudební dílo tvoří čtyři symfonie. Č. 1 c moll op. 68 je první z nich a nejlépe ukazuje Brahmsovu inspiraci Beethovenem. Za vrchol jeho skladatelské tvorby je považována poslední symfonie: č. 4 e moll op. 98, kterou odborníci označují za kompozičně dokonalou a odkazuje na dalšího z Brahmsových předchůdců - Johanna Sebastiana Bacha.
Brahms je autorem mnoha koncertů pro klavír, který mu byl blízký, např.: Uherské tance pro čtyřruční klavír nebo Koncert pro klavír č. 1 d moll op. 15. Populární se staly jeho písně, kterých složil kolem dvou set.
Do dějin české hudby se Brahms významně zapsal svou velkou podporou skladateli Antonínu Dvořákovi, kterého podporoval v začátcích kariéry a považoval jej za blízkého přítele.Kdo byl Johannes Brahms? Životopis Johannes Brahms, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Johannes Brahms

Národnost: německá
Datum narození: 7. května 1833
Místo narození: Hamburk
Datum úmrtí: 3. dubna 1897

Popis osobnosti Johannes Brahms můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Popeleční středa? Vzpomněli byste si na význam slova Isofix? Znáte definici termínu Vánočka? Znáte definici termínu Horká čokoláda?

Klíčová slova: lexikon, biografie, Kdy zemřel Johannes Brahms, osobnosti, kdy se narodil Johannes Brahms?, datum úmrtí, kde se narodil Johannes Brahms?, kdo to je, národnost, vysvětlení, Johannes Brahms, místo narození, narození, wiki, kdo je Johannes Brahms?, wikipedie

Pojem Johannes Brahms je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat heslo Johannes Brahms ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Johannes Brahms ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Johannes Brahms ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Johannes Brahms na Youtube

Najít heslo Johannes Brahms ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Johannes Brahms například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Životopis, kdo je Johannes Brahms? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Johannes Brahms? Kdy se narodil Johannes Brahms? Kde se narodil Johannes Brahms? Kdy zemřel Johannes Brahms? Johannes Brahms patří do kategorie Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Johannes Brahms třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Johannes Brahms i v jiné kategorii než je hudba.