Kdo je to?
Kdo byl Johannes Brahms? Životopis Johannes Brahms, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Johannes Brahms?

Kdo byl Johannes Brahms? Životopis, informace, biografie, hudba

Johannes Brahms byl významný německý skladatel 19. století.
Narodil se do německé hudební rodiny, již v útlém věku se naučil hrát na klavír, s nímž zůstala jeho tvorba spjata po celý život.
V mládí pracoval jako klavírista, dirigent a učitel hudby, jeho zlomová skladatelská díla přišla až ve druhé polovině života.
Brahmsova tvorba se poněkud vymyká dobovým trendům, neboť příliš neexperimentoval a držel se klasických hudebních forem. Jeho hudba je velkolepá, ale má pevný řád; navazuje na tvorbu Ludwiga van Beethovena a zdrojem inspirace mu je původní hudební klasicismus a romantismus. Někdy je považován za posledního skladatele klasické německé hudební tradice.
Jeho nejvýznamnější hudební dílo tvoří čtyři symfonie. Č. 1 c moll op. 68 je první z nich a nejlépe ukazuje Brahmsovu inspiraci Beethovenem. Za vrchol jeho skladatelské tvorby je považována poslední symfonie: č. 4 e moll op. 98, kterou odborníci označují za kompozičně dokonalou a odkazuje na dalšího z Brahmsových předchůdců - Johanna Sebastiana Bacha.
Brahms je autorem mnoha koncertů pro klavír, který mu byl blízký, např.: Uherské tance pro čtyřruční klavír nebo Koncert pro klavír č. 1 d moll op. 15. Populární se staly jeho písně, kterých složil kolem dvou set.
Do dějin české hudby se Brahms významně zapsal svou velkou podporou skladateli Antonínu Dvořákovi, kterého podporoval v začátcích kariéry a považoval jej za blízkého přítele.Kdo byl Johannes Brahms? Životopis Johannes Brahms, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Johannes Brahms

Národnost: německá
Datum narození: 7. května 1833
Místo narození: Hamburk
Datum úmrtí: 3. dubna 1897

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Johannes Brahms? s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Luxfera? Znáte pojem Supervize? Znáte definici termínu Vykoupení? Vzpomenete si na definici slova Akreditiv?

Klíčová slova: národnost, nežijící, narození, datum úmrtí, hudba, wiki, wikipedie, osobnosti, popis, Johannes Brahms, život, vysvětlení, kde se narodil Johannes Brahms?, Kdy zemřel Johannes Brahms, datum narození, Johannes Brahms

Pojem Johannes Brahms je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít pojem Johannes Brahms na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Johannes Brahms ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Johannes Brahms ve Wikislovníku

Najít heslo Johannes Brahms ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Johannes Brahms na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Johannes Brahms například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Životopis, kdo je Johannes Brahms? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Johannes Brahms? Kdy se narodil Johannes Brahms? Kde se narodil Johannes Brahms? Kdy zemřel Johannes Brahms? Johannes Brahms patří do sekce Hudba

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Doporučujeme vyhledat osobnost, osobu, člověka Johannes Brahms dejme tomu například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Johannes Brahms i v jiné kategorii než je hudba.