Kdo je to?
Kdo je Taylor Swift? Životopis Taylor Swift, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Taylor Swift?

Kdo je Taylor Swift? Životopis, informace, biografie, hudba

Taylor Alison Swift je popová zpěvačka, skladatelka a herečka původem z města West Reading v americkém státě Pensylvánie. Když bylo Taylor 14 let, přestěhovala se do Nashvillu v Tennessee. Začala se živit jako country zpěvačka a brzy na to podepsala smlouvu s nahrávací společností Big Machine Records. Už v 17 letech vydala první album Taylor Swift (2006), které z ní udělalo country hvězdu. Sama napsala a vydala píseň Our Song, který se umístil na 1. místě žebříčku Hot Country Songs. O dva roky později byla nominovaná na cenu Grammy (v kategorii objev roku).
V roce 2008 vydala druhé album Fearless, které zajistily Taylor Swift v 19 letech čtyři ceny Grammy (2010). Třetí album Speak Now (2010) obsahovalo píseň Mean, za kterou Swift získala další dvě ceny Grammy. O dva roky později vydala v pořadí čtvrté album Red (2012). V roce 2014 vydala album 1989 (první popové album Taylor Swift). Album zajistily Swift další dvě ceny Grammy (kategorie album roku a nejlepší popové vokální album). Zatím poslední album Reputation vyšlo roku 2016.
Taylor Swift se objevila ve filmu Na sv. Valentýna (2010) a propůjčila svůj hlas v pohádce Lorax (2012).Kdo je Taylor Swift? Životopis Taylor Swift, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní informace o osobě Taylor Swift

Národnost: americká
Datum narození: 13. 12. 1989
Místo narození: West Reading, Pensylvánie, USA

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Taylor Swift? se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova MDŽ? Vzpomněli byste si na význam slova Metronom? Víte co je Frekvence? Znáte definici termínu Cicer?

Klíčová slova: informace, Taylor Swift, kdo je Taylor Swift?, životopis, místo narození, lexikon, hudba, biografie, wiki, vysvětlení, život, osobnosti, kde se narodila Taylor Swift?, popis, wikipedie, zajímavosti

Pojem Taylor Swift je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít pojem Taylor Swift ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Taylor Swift ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Taylor Swift v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat slovo Taylor Swift ve Wikipedii

Hledat slovo Taylor Swift ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Taylor Swift například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Taylor Swift

Právě nyní již víte Kdo je to Taylor Swift? Kdy se narodila Taylor Swift? Kde se narodila Taylor Swift? Taylor Swift patří do kategorie Hudba

Napsáno redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Taylor Swift např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Taylor Swift i v jiné kategorii než je hudba.