Kdo je to?
Kdo je to Morana? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Morana? Lidé, mytologie

Kdo je to Morana?

Jaký je význam slova Morana? Co to znamená?

Morana je figurína zpodobňující zimu či smrt, která se v minulosti vynášela při oslavách jara za ves či město a byla nejčastěji házena do vody nebo upalována. Rituál vynášení Morany doprovázel zpěv písní a řada pověr.
Někdy bývá jako Morana označována také slovanská bohyně smrti, zdá se však, že je to až pozdější konstrukce. Nicméně fenomén smrti byl spojován i s vynášením Morany - zvyk se obvykle pořádal na Smrtnou neděli a v některých oblastech byla například figurína oblékána do šatů po zemřelém.Kdo je to Morana? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Morana? Lidé, mytologie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Morana sdílet s kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Džihád? Znáte pojem Biftek? Vzpomněli byste si co označuje výraz Rozvracení republiky? Vzpomenete si na definici slova Dodací list?

Klíčová slova: mytologie, význam, popis, pojem, význam pojmu, Morana, synonymum, wikipedie, definice, lexikon, formulace, mytologie, přesný význam, odborný výraz, vysvětlení, Morana

Pojem Morana je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Morana na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Morana ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Morana ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Morana na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Morana ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Morana například v Google obrázcích, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Co znamená Morana? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Morana? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Morana? Definice pojmu Morana je v kategorii Mytologie

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Aktuální informace lze většinou nalézt pojem, výraz, termín, heslo dejme tomu třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Mytologie.