Kdo je to?
Kdo je to Morana? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Morana? Lidé, mytologie

Kdo je to Morana?

Jaký je význam slova Morana? Co to znamená?

Morana je figurína zpodobňující zimu či smrt, která se v minulosti vynášela při oslavách jara za ves či město a byla nejčastěji házena do vody nebo upalována. Rituál vynášení Morany doprovázel zpěv písní a řada pověr.
Někdy bývá jako Morana označována také slovanská bohyně smrti, zdá se však, že je to až pozdější konstrukce. Nicméně fenomén smrti byl spojován i s vynášením Morany - zvyk se obvykle pořádal na Smrtnou neděli a v některých oblastech byla například figurína oblékána do šatů po zemřelém.Kdo je to Morana? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Morana? Lidé, mytologie

Zaujalo vás slovo, termín Morana? Potom se podělte s vašimi přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Červená čočka? Víte, co je to Hřích? Vzpomněli byste si co označuje výraz Tolerance? Rozumíte pojmu Dyspraxie?

Klíčová slova: etymologie, mytologie, termín, vysvětlení, slovo, význam pojmu, popis, heslo, informace, význam, formulace, lexikon, přesný výraz, význam slova, přesný výraz, mytologie

Pojem Morana je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Morana v dalších zdrojích

Zkusit najít heslo Morana ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Morana ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Morana ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Morana ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Morana například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Vysvětlení významu slova Morana, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Morana? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Morana? Definice pojmu Morana je v sekci Mytologie

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Doporučujeme vyhledat pojem, slovo, termín, definici např. v internetové Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Mytologie.