Kdo je to?
Kdo je Alex Král? Životopis Alex Král, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Alex Král?

Kdo je Alex Král? Životopis, informace, biografie, sport

Alex Král je profesionální fotbalový hráč a český reprezentační záložník, který hraje od roku 2019 za ruský prvoligový klub FK Spartak Moskva. Král se narodil v Košicích, ale později se s rodiči přestěhoval do Brna, kde začal s fotbalem. Zde začal hrát za klub Moravská Slavie Brno (2004-07), odkud přestoupil do mládežnického mužstva FC Zbrojovka Brno, kde hrál pět let (2007-12). Dalších pět let strávil v mládežnickém mužstvu SK Slavia Praha (2012-17).
Ze Slavie Alex Král přestoupil roku 2017 do prvoligového týmu FK Teplice, kde začal nastupovat již za A-tým a debutoval tak v nejvyšší soutěži. Za teplice odehrál celou sezónu 2017/18 a v polovině další sezóny 2018/19 přestoupil do SK Slavia Praha. Hned na konci ročníku slavil s týmem zisk mistrovského titulu a Českého ligového poháru. Hned po úspěšné sezóně přestoupil do ruského velkoklubu FK Spartak Moskva (druhý nejdražší přestup historie naší ligy).
Od roku 2014 Král působil v reprezentaci v kategorii U17. Prošel kategoriemi U18, U19, U20 a U21. S reprezentací do 19 let se dostal do semifinále na Mistrovství Evropy v roce 2017 (po turnaji byl nominován do all-stars týmu celého šampionátu). Mezi seniory debutoval v roce 2019 proti Brazílii v přátelském utkání. Alex Král si zahrál na Euro 2020 (hráno v roce 2021), kde se s mužstvem dostal do čtvrtfinále.Kdo je Alex Král? Životopis Alex Král, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Alex Král

Národnost: česká
Datum narození: 19. 5. 1998
Místo narození: Košice, Slovenská republika

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Alex Král sdílet s ostatními na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Čepovka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Feedback? Víte, co je to Sfinga? Víte co je Dynovačka?

Klíčová slova: vysvětlení, biografie, kde se narodil Alex Král?, lexikon, osobnosti, kdo je Alex Král?, životopis, místo narození, osobnost, wikipedie, narození, život, wiki, sport, zajímavosti, kdy se narodil Alex Král?

Pojem Alex Král je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít termín Alex Král ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Alex Král ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Alex Král ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Alex Král ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Alex Král ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Alex Král například v Google obrázcích, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Alex Král?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Alex Král? Kdy se narodil Alex Král? Kde se narodil Alex Král? Alex Král patří do sekce Sport

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Alex Král řekněme třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alex Král i v jiné kategorii než je sport.