Kdo je to?
Kdo je Alex Král? Životopis Alex Král, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Alex Král?

Kdo je Alex Král? Životopis, informace, biografie, sport

Alex Král je profesionální fotbalový hráč a český reprezentační záložník, který hraje od roku 2019 za ruský prvoligový klub FK Spartak Moskva. Král se narodil v Košicích, ale později se s rodiči přestěhoval do Brna, kde začal s fotbalem. Zde začal hrát za klub Moravská Slavie Brno (2004-07), odkud přestoupil do mládežnického mužstva FC Zbrojovka Brno, kde hrál pět let (2007-12). Dalších pět let strávil v mládežnickém mužstvu SK Slavia Praha (2012-17).
Ze Slavie Alex Král přestoupil roku 2017 do prvoligového týmu FK Teplice, kde začal nastupovat již za A-tým a debutoval tak v nejvyšší soutěži. Za teplice odehrál celou sezónu 2017/18 a v polovině další sezóny 2018/19 přestoupil do SK Slavia Praha. Hned na konci ročníku slavil s týmem zisk mistrovského titulu a Českého ligového poháru. Hned po úspěšné sezóně přestoupil do ruského velkoklubu FK Spartak Moskva (druhý nejdražší přestup historie naší ligy).
Od roku 2014 Král působil v reprezentaci v kategorii U17. Prošel kategoriemi U18, U19, U20 a U21. S reprezentací do 19 let se dostal do semifinále na Mistrovství Evropy v roce 2017 (po turnaji byl nominován do all-stars týmu celého šampionátu). Mezi seniory debutoval v roce 2019 proti Brazílii v přátelském utkání. Alex Král si zahrál na Euro 2020 (hráno v roce 2021), kde se s mužstvem dostal do čtvrtfinále.Kdo je Alex Král? Životopis Alex Král, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Alex Král

Národnost: česká
Datum narození: 19. 5. 1998
Místo narození: Košice, Slovenská republika

Popis osobnosti Alex Král můžete sdílet s dalšími osobami na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Tortilla? Vzpomněli byste si na význam slova Zubní korunka? Víte, co je to Omládek? Znáte definici termínu Despocie?

Klíčová slova: kdy se narodil Alex Král?, místo narození, kde se narodil Alex Král?, osobnost, kdo je Alex Král?, informace, vysvětlení, biografie, datum narození, Alex Král, popis, život, lexikon, národnost, narození, wikipedie

Pojem Alex Král je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Alex Král hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít výraz Alex Král na Google.cz

Zkusit najít frázi Alex Král ve Wikipedii

Najít termín Alex Král ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Alex Král ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Alex Král ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Alex Král například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Životopis, kdo je Alex Král? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Alex Král? Kdy se narodil Alex Král? Kde se narodil Alex Král? Alex Král je v sekci Sport

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Alex Král dejme tomu například ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alex Král i v jiné kategorii než je sport.