Kdo je to?
Kdo je Alex Král? Životopis Alex Král, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Alex Král?

Kdo je Alex Král? Životopis, informace, biografie, sport

Alex Král je profesionální fotbalový hráč a český reprezentační záložník, který hraje od roku 2019 za ruský prvoligový klub FK Spartak Moskva. Král se narodil v Košicích, ale později se s rodiči přestěhoval do Brna, kde začal s fotbalem. Zde začal hrát za klub Moravská Slavie Brno (2004-07), odkud přestoupil do mládežnického mužstva FC Zbrojovka Brno, kde hrál pět let (2007-12). Dalších pět let strávil v mládežnickém mužstvu SK Slavia Praha (2012-17).
Ze Slavie Alex Král přestoupil roku 2017 do prvoligového týmu FK Teplice, kde začal nastupovat již za A-tým a debutoval tak v nejvyšší soutěži. Za teplice odehrál celou sezónu 2017/18 a v polovině další sezóny 2018/19 přestoupil do SK Slavia Praha. Hned na konci ročníku slavil s týmem zisk mistrovského titulu a Českého ligového poháru. Hned po úspěšné sezóně přestoupil do ruského velkoklubu FK Spartak Moskva (druhý nejdražší přestup historie naší ligy).
Od roku 2014 Král působil v reprezentaci v kategorii U17. Prošel kategoriemi U18, U19, U20 a U21. S reprezentací do 19 let se dostal do semifinále na Mistrovství Evropy v roce 2017 (po turnaji byl nominován do all-stars týmu celého šampionátu). Mezi seniory debutoval v roce 2019 proti Brazílii v přátelském utkání. Alex Král si zahrál na Euro 2020 (hráno v roce 2021), kde se s mužstvem dostal do čtvrtfinále.Kdo je Alex Král? Životopis Alex Král, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní údaje o osobě Alex Král

Národnost: česká
Datum narození: 19. 5. 1998
Místo narození: Košice, Slovenská republika

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Alex Král s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Čepovka? Vzpomenete si na definici slova Čakan? Víte, co je to Píštěl? Vzpomněli byste si na význam slova Řadový dům?

Klíčová slova: biografie, datum narození, národnost, život, Alex Král, kdo je Alex Král?, osobnost, lexikon, wiki, Alex Král, životopis, wikipedie, místo narození, informace, sport, kdy se narodil Alex Král?

Pojem Alex Král je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Alex Král v dalších zdrojích

Najít výraz Alex Král v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Alex Král ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Alex Král ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem Alex Král ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alex Král ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Alex Král například ve Wikipedii, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alex Král

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Alex Král? Kdy se narodil Alex Král? Kde se narodil Alex Král? Alex Král se nachází v sekci Sport

Text vytvořen pro server Superia.cz. Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Alex Král dejme tomu např. v české Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alex Král i v jiné kategorii než je sport.