Kdo je to?
Kdo je Alex Král? Životopis Alex Král, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Alex Král

Kdo je Alex Král? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Alex Král je profesionální fotbalový hráč a český reprezentační záložník, který hraje od roku 2019 za ruský prvoligový klub FK Spartak Moskva. Král se narodil v Košicích, ale později se s rodiči přestěhoval do Brna, kde začal s fotbalem. Zde začal hrát za klub Moravská Slavie Brno (2004-07), odkud přestoupil do mládežnického mužstva FC Zbrojovka Brno, kde hrál pět let (2007-12). Dalších pět let strávil v mládežnickém mužstvu SK Slavia Praha (2012-17).
Ze Slavie Alex Král přestoupil roku 2017 do prvoligového týmu FK Teplice, kde začal nastupovat již za A-tým a debutoval tak v nejvyšší soutěži. Za teplice odehrál celou sezónu 2017/18 a v polovině další sezóny 2018/19 přestoupil do SK Slavia Praha. Hned na konci ročníku slavil s týmem zisk mistrovského titulu a Českého ligového poháru. Hned po úspěšné sezóně přestoupil do ruského velkoklubu FK Spartak Moskva (druhý nejdražší přestup historie naší ligy).
Od roku 2014 Král působil v reprezentaci v kategorii U17. Prošel kategoriemi U18, U19, U20 a U21. S reprezentací do 19 let se dostal do semifinále na Mistrovství Evropy v roce 2017 (po turnaji byl nominován do all-stars týmu celého šampionátu). Mezi seniory debutoval v roce 2019 proti Brazílii v přátelském utkání. Alex Král si zahrál na Euro 2020 (hráno v roce 2021), kde se s mužstvem dostal do čtvrtfinále.Kdo je Alex Král? Životopis Alex Král, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Alex Král

Národnost: česká
Datum narození: 19. 5. 1998
Místo narození: Košice, Slovenská republika

Líbí se stručný životopis s osobou Alex Král? Pak se podělte s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Paella? Vzpomněli byste si na význam slova Verpánek? Víte, co je to Člověkoden? Znáte definici termínu DND?

Klíčová slova: Alex Král, wikipedie, osobnost, narození, Alex Král, osobnosti, datum narození, wiki, biografie, informace, zajímavosti, životopis, národnost, kdy se narodil Alex Král?, kdo je Alex Král?, kde se narodil Alex Král?

Pojem Alex Král je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Alex Král na Youtube

Hledat výraz Alex Král ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Alex Král ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Alex Král na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Alex Král ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Alex Král například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Alex Král?

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo je to Alex Král? Kdy se narodil Alex Král? Kde se narodil Alex Král? Alex Král je v kategorii Sport

Kategorie sport, plavec, alex Král, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Alex Král řekněme třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alex Král i v jiné kategorii než je sport.