Kdo je to?
Kdo je Vitalij Kličko? Životopis Vitalij Kličko, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Vitalij Kličko?

Kdo je Vitalij Kličko? Životopis, informace, biografie, politici

Vitalij Kličko je ukrajinský boxer, politik a starosta Kyjeva.
Jeho bratrem je též známý boxer Vladimir Kličko.
Profesionální boxerskou kariéru zahájil v roce 1996. Stal se jedním z nejúspěšnějších boxerů a získal si slávu po celém světě. V těžké váze získal řadu světových titulů a svá vítězství pravidelně obhajoval.
Úspěšná sportovní kariéra se po roce 2000 začala přelévat do úspěchů v politickém životě na Ukrajině. Se stranou Ukrajinská demokratická aliance za reformy (UDAR) se mu podařilo uspět v parlamentních volbách 2012. Veřejně se angažoval během prozápadních a prodemokratických protestů známých jako Euromajdan, které podporoval. Následně oznámil kandidaturu na prezidenta - vedly se však debaty o tom, zda má právo na prezidenta kandidovat, když dlouhodobě žil v Německu, a nakonec se rozhodl od kandidatury ustoupit. Nicméně v roce 2015 kandidoval na starostu Kyjeva, ve volbách vyhrál a stal se starostou. Volby vyhrál znovu v roce 2020.
V politické kariéře si vybírá především téma boje proti korupci, sociální otázky a obecně fungování státu.Kdo je Vitalij Kličko? Životopis Vitalij Kličko, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Vitalij Kličko

Národnost: ukrajinská
Datum narození: 19. července 1971
Místo narození: SSSR, dnešní Kyrgyzstán

Tento text (Vitalij Kličko) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Myšlenka? Znáte pojem Memoriál? Víte, co je to Xanax? Vzpomenete si na definici slova Kraslice?

Klíčová slova: život, osobnost, Vitalij Kličko, politici, informace, wiki, zajímavosti, kdy se narodil Vitalij Kličko?, datum narození, kde se narodil Vitalij Kličko?, lexikon, wikipedie, biografie, popis, narození, kdo je Vitalij Kličko?

Pojem Vitalij Kličko je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vitalij Kličko ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Vitalij Kličko na Google obrázcích

Zkusit najít Vitalij Kličko v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Vitalij Kličko ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Vitalij Kličko ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Vitalij Kličko například ve Wikipedii, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Vitalij Kličko?

Nyní již víte Kdo je to Vitalij Kličko? Kdy se narodil Vitalij Kličko? Kde se narodil Vitalij Kličko? Vitalij Kličko patří do sekce Politici

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Vitalij Kličko dejme tomu například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vitalij Kličko i v jiné kategorii než je politici.