Kdo je to?
Kdo je Vitalij Kličko? Životopis Vitalij Kličko, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Vitalij Kličko

Kdo je Vitalij Kličko? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Vitalij Kličko je ukrajinský boxer, politik a starosta Kyjeva.
Jeho bratrem je též známý boxer Vladimir Kličko.
Profesionální boxerskou kariéru zahájil v roce 1996. Stal se jedním z nejúspěšnějších boxerů a získal si slávu po celém světě. V těžké váze získal řadu světových titulů a svá vítězství pravidelně obhajoval.
Úspěšná sportovní kariéra se po roce 2000 začala přelévat do úspěchů v politickém životě na Ukrajině. Se stranou Ukrajinská demokratická aliance za reformy (UDAR) se mu podařilo uspět v parlamentních volbách 2012. Veřejně se angažoval během prozápadních a prodemokratických protestů známých jako Euromajdan, které podporoval. Následně oznámil kandidaturu na prezidenta - vedly se však debaty o tom, zda má právo na prezidenta kandidovat, když dlouhodobě žil v Německu, a nakonec se rozhodl od kandidatury ustoupit. Nicméně v roce 2015 kandidoval na starostu Kyjeva, ve volbách vyhrál a stal se starostou. Volby vyhrál znovu v roce 2020.
V politické kariéře si vybírá především téma boje proti korupci, sociální otázky a obecně fungování státu.Kdo je Vitalij Kličko? Životopis Vitalij Kličko, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní informace o osobě Vitalij Kličko

Národnost: ukrajinská
Datum narození: 19. července 1971
Místo narození: SSSR, dnešní Kyrgyzstán

Líbí se stručný životopis s osobou Vitalij Kličko? Pak se podělte s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Myrta? Vzpomněli byste si na význam slova Echogenita? Víte, co je to Křest? Znáte definici termínu Utilitarismus?

Klíčová slova: lexikon, Vitalij Kličko, wikipedie, zajímavosti, biografie, politici, národnost, narození, vysvětlení, Vitalij Kličko, politici, popis, kdy se narodil Vitalij Kličko?, místo narození, život, kde se narodil Vitalij Kličko?

Pojem Vitalij Kličko je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vitalij Kličko ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Vitalij Kličko ve Wikipedii

Hledat slovo Vitalij Kličko ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Vitalij Kličko na Google.cz

Zkusit najít Vitalij Kličko ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Vitalij Kličko například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Vitalij Kličko?

Právě nyní již víte Kdo je to Vitalij Kličko? Kdy se narodil Vitalij Kličko? Kde se narodil Vitalij Kličko? Vitalij Kličko je v kategorii Politici

Kategorie politici, bruneta politička, vitalij Kličko, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Vitalij Kličko řekněme třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vitalij Kličko i v jiné kategorii než je politici.