Kdo je to?
Kdo byl Hendrik Antoon Lorentz? Životopis Hendrik Antoon Lorentz, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Hendrik Antoon Lorentz?

Kdo byl Hendrik Antoon Lorentz? Životopis, informace, biografie, věda

Hendrik Antoon Lorentz byl nizozemský fyzik a držitel Nobelovy ceny za fyziku.
Vystudoval fyziku a matematiku na Univerzitě v Leidenu a po studiích zde zůstal jako profesor teoretické fyziky.
Svou dizertaci zpracoval na téma Odraz a lom světla z hlediska Maxwellovy teorie. A přestože se věnoval v rámci fyziky celé řadě problémů a širokému spektru témat, jeho životním dílem byl výzkum elektromagnetismu.
Na výzkumu elektromagnetismu mimo jiné Lorentz spolupracoval se svým žákem Pieterem Zeemanem. Lorentz teoreticky předpověděl vliv elektromagnetického pole na vlnovou délku světla. Pieter Zeeman potom experimentálně dokázal, že při existenci stabilního magnetického pole se spektrální čáry dále štěpí. Tento jev se dnes nazývá Zeemanův jev. Za tento výzkum obdržel Hendrik Lorentz spolu s Pieterem Zeemanem v roce 1902 Nobelovu cenu za fyziku.
Lorentzův významný vědecký vklad na poli výzkumu elektromagnetismu dokazuje řada jevů, které nesou jeho jméno. Například Lorentzova síla (síla působící na náboj v elektromagnetickém poli).
Lorentz byl také jedním z prvních, kdo začal pronikat do teorie relativity - viz Lorentzovy transformace.Kdo byl Hendrik Antoon Lorentz? Životopis Hendrik Antoon Lorentz, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní data o osobě Hendrik Antoon Lorentz

Národnost: nizozemská
Datum narození: 18. července 1853
Místo narození: Arnhem, Nizozemsko
Datum úmrtí: 4. února 1928

Tento text (Hendrik Antoon Lorentz) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Smart TV? Vzpomněli byste si co označuje výraz Lesní školka? Vzpomněli byste si co znamená slovo PPL? Znáte termín Diastáza?

Klíčová slova: osobnost, wiki, osobnosti, život, místo narození, věda, národnost, popis, lexikon, wikipedie, národnost, informace, kdy se narodil Hendrik Antoon Lorentz?, životopis, narození, Kdy zemřel Hendrik Antoon Lorentz

Pojem Hendrik Antoon Lorentz je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Hendrik Antoon Lorentz na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Hendrik Antoon Lorentz ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Hendrik Antoon Lorentz ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hendrik Antoon Lorentz ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Hendrik Antoon Lorentz ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hendrik Antoon Lorentz například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Biografie, životopis, kdo je to Hendrik Antoon Lorentz?

Nyní již víte Kdo byl Hendrik Antoon Lorentz? Kdy se narodil Hendrik Antoon Lorentz? Kde se narodil Hendrik Antoon Lorentz? Kdy zemřel Hendrik Antoon Lorentz? Hendrik Antoon Lorentz je v sekci Věda

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Hendrik Antoon Lorentz dejme tomu například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Hendrik Antoon Lorentz i v jiné kategorii než je věda.