Kdo je to?
Kdo byl Pablo Picasso? Životopis Pablo Picasso, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Pablo Picasso

Kdo byl Pablo Picasso? Životopis, informace, biografie, umělci

Pablo Picasso byl španělský malíř, sochař a grafik, který se stal jedním z nejvýznamnějších umělců 20. století. Proslavil se jako představitel kubismu, avantgardního uměleckého směru, který vycházel z analýzy geometrických tvarů a jejich rozdělení do ploch. Kubismus byl revoluční styl, který převrátil dosavadní pojetí malby a ovlivnil celou uměleckou scénu v Evropě. Kromě kubismu se ale věnoval i jiným stylům, jako jsou fauvismus, klasicismus nebo surrealismus. Během svého života vytvořil více než 50 000 děl, mezi nimiž najdeme obrazy, sochy, kresby a grafiky.
Pablo Picasso se narodil roku 1881 v Malaze ve španělské Andalusii. Jeho otec byl malířem a profesorem umění. Malý Picasso už od útlého věku projevoval výjimečný talent a vášeň pro kresbu. Díky pomoci otce se ve svém koníčku postupně zdokonaloval, ale studia na Akademii umění v Madridu po roce vzdal. Poté odjel do Paříže, kde žil nějakou dobu na hranici chudoby. Společně se svým přítelem založil časopis Arte Joven, jehož první číslo celé ilustroval. Jeho sláva pak začala stoupat.
V roce 1918 se oženil s Olgou Chocholovou, která pocházela z vážené rodiny a pomohla mu proniknout do vyšších vrstev. Měli společně syna, ale hádali se kvůli bohémskému stylu života, který Picasso vedl, a manželství skončilo odloučením. Po zbytek života umělec žil hned s několika ženami a celkem měl čtyři děti. Kromě umělecké kariéry si také zahrál v několika filmech.
Během své dlouhé a bohaté umělecké kariéry vytvořil doslova desetitisíce děl, některá z nich jsou i v současnosti nesmírně ceněná. Mezi nejslavnější Picassova díla patří Guernica (1937) zobrazující nálet na stejnojmenné město v Baskicku, Avignonské slečny (1907) nebo Les Demoiselles d\'Avignon (1907). Kromě kubismu se se také věnoval jiným stylům, jako byl například fauvismus, klasicismus nebo surrealismus. Jeho další slavné dílo The Old Guitarist považováno za jeden z nejvýznamnějších obrazů v jeho raném období a vykazuje silný vliv fauvismu.
Picasso často experimentoval s různými technikami kresby a grafiky, věnoval se také sochařství a keramice. Jeho sochy jsou známé svou jednoduchostí a abstraktní formou. Vytvořil známou patnáctimetrovou sochu v Chicagu, která se stala jedním ze symbolů tohoto amerického města. Namaloval také mnoho krásných obrazů pro děti, z nichž nejznámější je Dove of Peace, který se ve své době stal symbolem míru.
Během obou světových válek i španělské občanské války Picasso do služby nenastoupil, sám sebe označoval za pacifistu. Nacismus však velmi odsuzoval a byl členem Komunistické strany. Zemřel roku 1973 ve Francii během oběda s přáteli.Kdo byl Pablo Picasso? Životopis Pablo Picasso, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Hlavní informace o osobě Pablo Picasso

Národnost: španělská
Datum narození: 25.10.1881
Místo narození: Malaga, Španělsko
Datum úmrtí: 8.4.1973

Popis osobnosti Pablo Picasso můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Sukralóza? Pamatujete si definici pojmu Zelený trikot? Vzpomněli byste si co znamená slovo Selenium? Vzpomněli byste si co znamená slovo Eskalátor?

Klíčová slova: datum narození, vysvětlení, informace, umělci, narození, zajímavosti, místo narození, životopis, osobnost, život, Kdy zemřel Pablo Picasso, kdy se narodil Pablo Picasso?, biografie, Pablo Picasso, národnost, nežijící

Pojem Pablo Picasso je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Pablo Picasso zkuste tyto odkazy

Najít pojem Pablo Picasso ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Pablo Picasso ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Pablo Picasso v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Pablo Picasso ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Pablo Picasso na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Pablo Picasso například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Pablo Picasso

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl Pablo Picasso? Kdy se narodil Pablo Picasso? Kde se narodil Pablo Picasso? Kdy zemřel Pablo Picasso? Pablo Picasso se nachází v sekci Umělci

Text vytvořen pro server Superia.cz. Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Pablo Picasso dejme tomu třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Pablo Picasso i v jiné kategorii než je umělci.