Kdo je to?
Kdo je Eva Kleinová? Životopis Eva Kleinová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Eva Kleinová

Kdo je Eva Kleinová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Eva Kleinová je česká popová a muzikálová zpěvačka, jejímž snem je přivádět děti zpátky k českým písničkám. Je dcerou významného umělce Jaroslava Kleina. Vystudovala učitelství, ale potom se stala profesionální zpěvačkou. Z toho důvodu přirozeně ve své práci propojuje oba tyto obory.
Být výkonná umělkyně zaměstnaná ve školství dává Evě možnost vyučovat to, co sama dělá. Děti se snaží vést dobrým příkladem a přibližovat jim umělecký svět. Domnívá se, že se děti v současnosti až příliš zaměřují na zahraniční hudbu, a to už v předškolním věku, což je brzdí v jejich vývoji. Zpěv českých písní totiž spojuje se zvládáním českého jazyka celkově.
Spolu s Felixem Slováčkem také učí děti správně zazpívat českou hymnu, jelikož podle ní nejsou děti něčeho takového schopné. Neovládají správné frázování ani melodii. Pro tento účel vznikla speciální výukové verze české hymny, které dětem umožňuje se ji naučit správně.
Eva Kleinová každoročně pořádá vánoční koncerty na prknech hudebního divadla Karlín, na kterých vystupuje pěvecký sbor Vratislavka, který Eva osobně vede, a další sólisté. Tyto koncerty přináší posluchačům interpretace tradičních českých koled, vánočních písní i zahraničních hitů.
K hudbě se Eva dostala již v roce 1992, kdy začala zpívat v orchestru Jaroslava Kleina, a od té doby pomalu ale konzistentně stoupá nahoru. Začínala s menšími rolemi a postupně se vypracovala až k těm velkým.
Má za sebou tři vydaná CD a na tvorbě čtvrtého spolupracuje s Michalem Davidem, s nímž zároveň nazpívala píseň Paradise in my Eyes. Od roku 2008 vystupuje v roli zpěvačky hudební skupiny Boom Band, se kterou spolupracoval například i Karel Gott, Lucie Bílá, Bára Basiková, Jiří Korn nebo Helena Vondráčková. Eva je zároveň autorkou českých i anglických písňových textů.
Jedním z jejích nejnovějších projektů je Písničková abeceda čili zhudebněné říkanky Jiřího žáčka. Ty jsou volně dostupné na internetu, a proto je mohou využívat všechny děti. Eva je rovněž autorkou edukačního pěveckého projektu NašeHudba.cz a pravidelně organizuje Pražský pěvecký festival. Na kontě má i několik školních muzikálů.
Diváci ji mohou znát z obrazovky TV Prima ze zábavného pořadu Máme rádi Česko.Kdo je Eva Kleinová? Životopis Eva Kleinová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Eva Kleinová

Národnost: česká

Tento text (Eva Kleinová) můžete samozřejmě sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Šelest na srdci? Víte co je Mozzarella? Víte, co je to Hřebenáč? Vzpomněli byste si co označuje výraz Voucher?

Klíčová slova: zajímavosti, život, osobnost, lexikon, biografie, osobnosti, hudba, wiki, Eva Kleinová, popis, hudba, kdo je Eva Kleinová?, životopis, vysvětlení, Eva Kleinová, wikipedie

Pojem Eva Kleinová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat frázi Eva Kleinová ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Eva Kleinová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Eva Kleinová ve Wikipedii

Vyhledat heslo Eva Kleinová ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Eva Kleinová ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Eva Kleinová například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Eva Kleinová

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Eva Kleinová? Eva Kleinová patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, xylofon keyboard, eva Kleinová, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Eva Kleinová např. na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Eva Kleinová i v jiné kategorii než je hudba.