Kdo je to?
Kdo byla Anna Klevská? Životopis Anna Klevská, osobnosti, slavná žena z kategorie panovníci

Kdo byla Anna Klevská?

Kdo byla Anna Klevská? Životopis, informace, biografie, panovníci

Anna Klevská, též známá pod jménem Anne de Clèves byla druhou nejstarší dcerou klévského vévody Jana III. Klevského a jeho ženy Marie Geldersnké, chvíli byla také manželkou anglického krále Jindřicha VIII. Anna Klevská se narodila na zámku Berg nedaleko města Düsseldorf, kde žila se svou matkou a sestrami (Amálie a Sibyla). Když byla ještě dítě, byl ji dohodnut sňatek s Františkem I. Lotrinským. Tento sňatek se však nikdy neuskutečnil. Když měla 24 let, zemřel její otec Jan III. (1539). Na jeho místo usedl jeho syn Vilém Bohatý. O rok později si dne 6. ledna 1540 vzala za manžela anglického krále Jindřicha VIII (stala se první německou královnou na anglickém trůně). Šlo čistě o politický sňatek, aby Svatá Říše Římská s Francií nemohli tak jednoduše na Anglii zaútočit. Poslední Jindřichovo manželství však nakonec trvalo pouhých šest měsíců. Po nenaplnění manželství navrhnul Jindřich VIII. Anně rozvod. Anna se nejprve zhroutila a rozvod odmítla. Poté ji Jindřich nabídnul dva paláce se služebnictvem a pravidelný přísun peněz. Klevská s nabídkou souhlasila a po rozvodu žila na hradě Hever v Anglii a rovněž mohla používat titul králova sestra.
Na sklonku života se z ní stala katolička. Anna Klevská zemřela v Londýně v červenci roku 1557 ve věku 41 let. Po smrti byla jako jediná bývalá žena Jindřicha VIII. pohřbená ve Westminsterském opatství.Kdo byla Anna Klevská? Životopis Anna Klevská, osobnosti, slavná žena z kategorie panovníci

Základní údaje o osobě Anna Klevská

Národnost: německá
Datum narození: 22. 9. 1515
Místo narození: Düsseldorf, Německo
Datum úmrtí: 16. 7. 1557

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Anna Klevská s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Ocílka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Glycerol? Pamatujete si definici pojmu Methionin? Znáte termín Aspergerův syndrom?

Klíčová slova: kde se narodila Anna Klevská?, vysvětlení, národnost, kdo je Anna Klevská?, datum narození, datum úmrtí, osobnost, místo narození, wiki, wikipedie, lexikon, informace, Kdy zemřela Anna Klevská, popis, kdo to je, zajímavosti

Pojem Anna Klevská je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít slovo Anna Klevská ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Anna Klevská ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Anna Klevská ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Anna Klevská ve Wikislovníku

Hledat slovo Anna Klevská ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Anna Klevská například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Biografie, životopis, kdo je to Anna Klevská?

Právě jste zjistili Kdo byla Anna Klevská? Kdy se narodila Anna Klevská? Kde se narodila Anna Klevská? Kdy zemřela Anna Klevská? Anna Klevská je v kategorii Panovníci

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Anna Klevská řekněme třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Anna Klevská i v jiné kategorii než je panovníci.