Kdo je to?
Kdo byl Mohamed? Životopis Mohamed, slavní lidé, osobnosti z náboženství

Kdo je to Mohamed?

Kdo to byl Mohamed? Stručný životopis

Mohamed je zakladatelem islámu. Byl to politický a náboženský vůdce, který je muslimy považován za proroka. Během svého života začal kázat nové náboženství, čímž se dostal do sporů s bohatými obyvateli Mekky, a proto odešel do Medíny, kde vedl komunitu svých přívrženců a kde také zemřel. Nové náboženství se rychle rozšířilo a už po Mohamedově smrti se rozdělilo na dva proudy (sunnité, šíité) kvůli tomu, koho která skupina považovala za Mohamedova následovníka. Během svého života měl postupně asi 11 manželek a z jeho potomků ho přežila pouze dcera Fatima.Kdo byl Mohamed? Životopis Mohamed, slavní lidé, osobnosti z náboženství

Základní informace o osobě Mohamed

Národnost: arabská
Datum narození: 22. dubna 571
Místo narození: Mekka
Datum úmrtí: 8. června 632

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Mohamed? s vašimi přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Ironie? Znáte pojem Distanční studium? Znáte pojem Diskvalifikace? Vzpomenete si na definici slova Ubuntu?

Klíčová slova: vysvětlení, pojem, heslo, náboženství, popis, slovo, wiki, synonymum, popis, význam, termín, lexikon, formulace, etymologie, přesný výraz, odborný výraz

Pojem Mohamed je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Mohamed doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Mohamed ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Mohamed ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Mohamed ve Wikipedii

Najít slovo Mohamed ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Mohamed například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Mohamed?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Mohamed? Kdo to byl Mohamed? Kdy se narodil Mohamed? Kde se narodil Mohamed? Kdy zemřel Mohamed? Mohamed je v kategorii náboženství. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Mohamed řekněme třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Mohamed i v jiné kategorii než je náboženství.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.