Kdo je to?
Kdo byl Mohamed? Životopis Mohamed, slavní lidé, osobnosti z náboženství

Kdo je to Mohamed?

Kdo to byl Mohamed? Stručný životopis

Mohamed je zakladatelem islámu. Byl to politický a náboženský vůdce, který je muslimy považován za proroka. Během svého života začal kázat nové náboženství, čímž se dostal do sporů s bohatými obyvateli Mekky, a proto odešel do Medíny, kde vedl komunitu svých přívrženců a kde také zemřel. Nové náboženství se rychle rozšířilo a už po Mohamedově smrti se rozdělilo na dva proudy (sunnité, šíité) kvůli tomu, koho která skupina považovala za Mohamedova následovníka. Během svého života měl postupně asi 11 manželek a z jeho potomků ho přežila pouze dcera Fatima.Kdo byl Mohamed? Životopis Mohamed, slavní lidé, osobnosti z náboženství

Hlavní informace o osobě Mohamed

Národnost: arabská
Datum narození: 22. dubna 571
Místo narození: Mekka
Datum úmrtí: 8. června 632

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Mohamed sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Ironie? Víte co je Pelota? Znáte pojem Diskvalifikace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Neverbální komunikace?

Klíčová slova: přesný význam, přesný výraz, význam, Mohamed, původ slova, synonymum, etymologie, pojem, co je to Mohamed?, lexikon, informace, termín, vysvětlení, popis, odborný výraz, co znamená

Pojem Mohamed je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Mohamed lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat termín Mohamed na Google.cz

Vyhledat výraz Mohamed v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Mohamed ve Wikipedii

Hledat slovo Mohamed ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Mohamed například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Mohamed

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Mohamed? Kdo to byl Mohamed? Kdy se narodil Mohamed? Kde se narodil Mohamed? Kdy zemřel Mohamed? Mohamed se nachází v sekci náboženství. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Mohamed dejme tomu např. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Mohamed i v jiné kategorii než je náboženství.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.