Kdo je to?
Kdo byl Mohamed? Životopis Mohamed, slavní lidé, osobnosti z náboženství

Kdo je to Mohamed?

Kdo to byl Mohamed? Stručný životopis

Mohamed je zakladatelem islámu. Byl to politický a náboženský vůdce, který je muslimy považován za proroka. Během svého života začal kázat nové náboženství, čímž se dostal do sporů s bohatými obyvateli Mekky, a proto odešel do Medíny, kde vedl komunitu svých přívrženců a kde také zemřel. Nové náboženství se rychle rozšířilo a už po Mohamedově smrti se rozdělilo na dva proudy (sunnité, šíité) kvůli tomu, koho která skupina považovala za Mohamedova následovníka. Během svého života měl postupně asi 11 manželek a z jeho potomků ho přežila pouze dcera Fatima.Kdo byl Mohamed? Životopis Mohamed, slavní lidé, osobnosti z náboženství

Hlavní informace o osobě Mohamed

Národnost: arabská
Datum narození: 22. dubna 571
Místo narození: Mekka
Datum úmrtí: 8. června 632

Popis osobnosti Mohamed můžete sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Svrab? Víte co je Logická indukce? Znáte pojem Id? Vzpomněli byste si co označuje výraz Rhodium?

Klíčová slova: přesný výraz, vysvětlení, wiki, kdo to je, Mohamed, popis, synonymum, náboženství, co je to Mohamed?, definice, popis, termín, pojem, význam slova, původ slova, informace

Pojem Mohamed je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Mohamed v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Mohamed na Youtube

Vyhledat slovo Mohamed ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Mohamed ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Mohamed ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Mohamed například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Životopis, kdo je Mohamed? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Mohamed? Kdo to byl Mohamed? Kdy se narodil Mohamed? Kde se narodil Mohamed? Kdy zemřel Mohamed? Mohamed se nachází v kategorii náboženství. Sepsáno redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Mohamed dejme tomu třeba ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Mohamed i v jiné kategorii než je náboženství.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.