Kdo je to?
Kdo byl Mohamed? Životopis Mohamed, slavní lidé, osobnosti z náboženství

Kdo je to Mohamed?

Kdo to byl Mohamed? Stručný životopis

Mohamed je zakladatelem islámu. Byl to politický a náboženský vůdce, který je muslimy považován za proroka. Během svého života začal kázat nové náboženství, čímž se dostal do sporů s bohatými obyvateli Mekky, a proto odešel do Medíny, kde vedl komunitu svých přívrženců a kde také zemřel. Nové náboženství se rychle rozšířilo a už po Mohamedově smrti se rozdělilo na dva proudy (sunnité, šíité) kvůli tomu, koho která skupina považovala za Mohamedova následovníka. Během svého života měl postupně asi 11 manželek a z jeho potomků ho přežila pouze dcera Fatima.Kdo byl Mohamed? Životopis Mohamed, slavní lidé, osobnosti z náboženství

Hlavní data o osobě Mohamed

Národnost: arabská
Datum narození: 22. dubna 571
Místo narození: Mekka
Datum úmrtí: 8. června 632

Tento text (Mohamed) můžete samozřejmě sdílet se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Svrab? Znáte definici termínu Cech? Znáte pojem Id? Pamatujete si definici pojmu Skenování?

Klíčová slova: formulace, slovo, lexikon, co je to Mohamed?, odborný výraz, význam pojmu, popis, synonymum, vysvětlení, původ slova, přesný význam, heslo, Mohamed, termín, význam, informace

Pojem Mohamed je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Mohamed zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Mohamed na Youtube

Hledat heslo Mohamed ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Mohamed v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Mohamed ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Mohamed například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Mohamed

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Mohamed? Kdo to byl Mohamed? Kdy se narodil Mohamed? Kde se narodil Mohamed? Kdy zemřel Mohamed? Mohamed je v kategorii náboženství. Text napsán pro Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Mohamed řekněme v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Mohamed i v jiné kategorii než je náboženství.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.