Kdo je to?
Kdo je to Houbař? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Houbař? Lidé, záliby

Houbař

Co znamená a jaký je význam slova Houbař?

Houbař je jedinec, který sbírá houby pro vlastní spotřebu nebo pro následný prodej. Češi patří vůbec k nejvášnivějším houbařům ve světě. Ve světě jsou nadšenými houbaři také Slováci, Poláci, Rusové, Finové nebo národy v Jihovýchodní Asii.
Správné rozpoznání hub je klíčové, protože některé druhy jsou jedlé a chutné, zatímco jiné mohou být jedovaté a nebezpečné. Vybavení houbaře zahrnuje košík nebo nádobu na sběr hub, nůž a také vhodné oblečení a obuv.
Mezi známé houbaře patří mykologové jako Elias Magnus Fries a David Arora, kteří vytvořili důležité knihy a zdroje pro houbaře. Oba přispěli k rozšíření znalostí o houbách a pomohli dalším houbařům ve správné identifikaci a sběru.
Nelze opomenout významného českého houbaře - mykologa Miroslav Smotlacha, který měl významný podíl na výzkumu hub v České republice. Jeho práce a publikace jsou uznávány jak v České republice, tak i ve světě.
Existují různé houbařské festivaly, kde houbaři soutěží v tom, kdo najde větší houbu nebo kdo houby rychleji a přesněji identifikuje. Nejznámějším českým festivalem je Houbyfest.
Mezi nejznámější jedlé houby patří Hlíva ústřičná, Bedla vysoká, Hřib dubový, Hřib žlutomasý, Pýchavka obecná, Liška obecná, Pečárka polní (žampion), aj. Mezi jedovaté houby patří Hřib Satan, různé druhy muchomůrek nebo Závojenka olovová. Dalším druhem hub jsou tzv. Psychotropní houby.Kdo je to Houbař? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Houbař? Lidé, záliby

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Kontrolní hlášení? Znáte pojem Infantilismus? Vzpomněli byste si co označuje výraz Polopenze? Vzpomenete si na definici slova Acylpyrin?

Klíčová slova: lexikon, přesný výraz, přesný význam, informace, význam slova, etymologie, Houbař, co znamená, záliby, pojem, heslo, přesný výraz, termín, formulace, význam pojmu, definice

Pojem Houbař je v kategorii Záliby, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Houbař

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Houbař ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Houbař ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Houbař na Google obrázcích

Najít heslo Houbař ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Houbař ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Houbař například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Vysvětlení významu slova Houbař, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Houbař? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Houbař? Definice pojmu Houbař patří do kategorie Záliby

Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se vyhledat informace výraz, slovo, definici, slovíčko např. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Houbař hledat i v jiných kategoriích (než záliby).