Kdo je to?
Kdo byl Bohuslav Martinů? Životopis Bohuslav Martinů, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Bohuslav Martinů?

Kdo to byl Bohuslav Martinů? Stručný životopis

Bohuslav Martinů byl český komponista, světoznámý představitel hudební moderny. Jeho díla se postupně inspirovala různými moderními směry jako impresionizmus, neoklasicizmus nebo jazz. Nakonec si vytvořil svůj vlastní styl. Jako student pražské konzervatoře se věnoval hře na klavír, housle a varhany. Později byl houslistou České filharmonie, ale stále studoval hudební skladbu. Po důkladné přípravě se Bohuslav Martinů stal žákem Josefa Suka. Po celou dobu i tvořil.
Byl výrazně ovlivněn pobytem ve Francii a USA. Jeho symfonie, opery a orchestry jsou hrány po celém světě.Kdo byl Bohuslav Martinů? Životopis Bohuslav Martinů, slavní lidé, osobnosti z hudba

Základní údaje o osobě Bohuslav Martinů

Národnost: česká
Datum narození: 8. prosince 1890
Místo narození: Polička
Datum úmrtí: 28. srpna 1959

Zaujala vás biografie osobnosti Bohuslav Martinů? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Droga? Vzpomenete si na definici slova Cheerleading? Pamatujete si definici pojmu Alabastr? Vzpomněli byste si na význam slova Youngtimer?

Klíčová slova: význam slova, etymologie, formulace, lexikon, informace, heslo, přesný výraz, význam, termín, význam pojmu, co je to Bohuslav Martinů?, hudba, popis, přesný význam, pojem, Bohuslav Martinů

Pojem Bohuslav Martinů je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat heslo Bohuslav Martinů ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Bohuslav Martinů ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Bohuslav Martinů ve Wikislovníku

Vyhledat termín Bohuslav Martinů ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Bohuslav Martinů například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Bohuslav Martinů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Bohuslav Martinů? Kdo to byl Bohuslav Martinů? Kdy se narodil Bohuslav Martinů? Kde se narodil Bohuslav Martinů? Kdy zemřel Bohuslav Martinů? Bohuslav Martinů se nachází v sekci hudba. Text vytvořen pro server Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Bohuslav Martinů řekněme na stránkách Wikipedie, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bohuslav Martinů i v jiné kategorii než je hudba.