Kdo je to?
Kdo byl Bohuslav Martinů? Životopis Bohuslav Martinů, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Bohuslav Martinů?

Kdo to byl Bohuslav Martinů? Stručný životopis

Bohuslav Martinů byl český komponista, světoznámý představitel hudební moderny. Jeho díla se postupně inspirovala různými moderními směry jako impresionizmus, neoklasicizmus nebo jazz. Nakonec si vytvořil svůj vlastní styl. Jako student pražské konzervatoře se věnoval hře na klavír, housle a varhany. Později byl houslistou České filharmonie, ale stále studoval hudební skladbu. Po důkladné přípravě se Bohuslav Martinů stal žákem Josefa Suka. Po celou dobu i tvořil.
Byl výrazně ovlivněn pobytem ve Francii a USA. Jeho symfonie, opery a orchestry jsou hrány po celém světě.Kdo byl Bohuslav Martinů? Životopis Bohuslav Martinů, slavní lidé, osobnosti z hudba

Hlavní data o osobě Bohuslav Martinů

Národnost: česká
Datum narození: 8. prosince 1890
Místo narození: Polička
Datum úmrtí: 28. srpna 1959

Sdílejte tuto stránku s osobností Bohuslav Martinů s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Droga? Vzpomněli byste si co znamená slovo Základní deska? Pamatujete si definici pojmu Alabastr? Víte co je BIO?

Klíčová slova: termín, slovo, co je to Bohuslav Martinů?, etymologie, přesný význam, odborný výraz, význam pojmu, definice, informace, popis, kdo je Bohuslav Martinů?, vysvětlení, význam slova, Bohuslav Martinů, hudba, původ slova

Pojem Bohuslav Martinů je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat slovo Bohuslav Martinů ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Bohuslav Martinů ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Bohuslav Martinů ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Bohuslav Martinů ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bohuslav Martinů například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Bohuslav Martinů?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Bohuslav Martinů? Kdo to byl Bohuslav Martinů? Kdy se narodil Bohuslav Martinů? Kde se narodil Bohuslav Martinů? Kdy zemřel Bohuslav Martinů? Bohuslav Martinů je v kategorii hudba. Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Bohuslav Martinů kupř. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bohuslav Martinů i v jiné kategorii než je hudba.