Kdo je to?
Kdo byl Bohuslav Martinů? Životopis Bohuslav Martinů, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Bohuslav Martinů?

Kdo to byl Bohuslav Martinů? Stručný životopis

Bohuslav Martinů byl český komponista, světoznámý představitel hudební moderny. Jeho díla se postupně inspirovala různými moderními směry jako impresionizmus, neoklasicizmus nebo jazz. Nakonec si vytvořil svůj vlastní styl. Jako student pražské konzervatoře se věnoval hře na klavír, housle a varhany. Později byl houslistou České filharmonie, ale stále studoval hudební skladbu. Po důkladné přípravě se Bohuslav Martinů stal žákem Josefa Suka. Po celou dobu i tvořil.
Byl výrazně ovlivněn pobytem ve Francii a USA. Jeho symfonie, opery a orchestry jsou hrány po celém světě.Kdo byl Bohuslav Martinů? Životopis Bohuslav Martinů, slavní lidé, osobnosti z hudba

Hlavní informace o osobě Bohuslav Martinů

Národnost: česká
Datum narození: 8. prosince 1890
Místo narození: Polička
Datum úmrtí: 28. srpna 1959

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Bohuslav Martinů sdílet s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Křišťál? Vzpomenete si na definici slova Kadidlo? Pamatujete si definici pojmu Růžovka? Vzpomněli byste si na význam slova Říkadlo?

Klíčová slova: etymologie, heslo, co je to Bohuslav Martinů?, co znamená, popis, přesný výraz, původ slova, odborný výraz, synonymum, slovo, kdo to je, popis, informace, lexikon, význam slova, kdo je Bohuslav Martinů?

Pojem Bohuslav Martinů je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Bohuslav Martinů v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Bohuslav Martinů ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Bohuslav Martinů ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Bohuslav Martinů ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Bohuslav Martinů na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Bohuslav Martinů například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Bohuslav Martinů?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Bohuslav Martinů? Kdo to byl Bohuslav Martinů? Kdy se narodil Bohuslav Martinů? Kde se narodil Bohuslav Martinů? Kdy zemřel Bohuslav Martinů? Bohuslav Martinů patří do sekce hudba. Text napsán pro Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Bohuslav Martinů řekněme třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bohuslav Martinů i v jiné kategorii než je hudba.