Kdo je to?
Kdo byl Bohuslav Martinů? Životopis Bohuslav Martinů, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Bohuslav Martinů

Kdo byl Bohuslav Martinů? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Bohuslav Martinů byl český komponista, světoznámý představitel hudební moderny. Jeho díla se postupně inspirovala různými moderními směry jako impresionizmus, neoklasicizmus nebo jazz. Nakonec si vytvořil svůj vlastní styl. Jako student pražské konzervatoře se věnoval hře na klavír, housle a varhany. Později byl houslistou České filharmonie, ale stále studoval hudební skladbu. Po důkladné přípravě se Bohuslav Martinů stal žákem Josefa Suka. Po celou dobu i tvořil.
Byl výrazně ovlivněn pobytem ve Francii a USA. Jeho symfonie, opery a orchestry jsou hrány po celém světě.Kdo byl Bohuslav Martinů? Životopis Bohuslav Martinů, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Bohuslav Martinů

Národnost: česká
Datum narození: 8. prosince 1890
Místo narození: Polička
Datum úmrtí: 28. srpna 1959

Tento text (Bohuslav Martinů) můžete samozřejmě sdílet s vašimi sledujícími na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Klišé? Znáte termín Flobertka? Pamatujete si definici pojmu Postskriptum? Víte, co je to Medicinbal?

Klíčová slova: hudba, vysvětlení, informace, biografie, Kdy zemřel Bohuslav Martinů, wiki, kdo to je, místo narození, národnost, kde se narodil Bohuslav Martinů?, popis, datum narození, wikipedie, zajímavosti, národnost, kdy se narodil Bohuslav Martinů?

Pojem Bohuslav Martinů je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Bohuslav Martinů v dalších zdrojích

Hledat slovo Bohuslav Martinů ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Bohuslav Martinů na Google obrázcích

Vyhledat pojem Bohuslav Martinů v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Bohuslav Martinů na Youtube

Hledat slovo Bohuslav Martinů ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Bohuslav Martinů například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Bohuslav Martinů

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Bohuslav Martinů? Kdy se narodil Bohuslav Martinů? Kde se narodil Bohuslav Martinů? Kdy zemřel Bohuslav Martinů? Bohuslav Martinů patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, oranžová kytara, bohuslav Martinů, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Bohuslav Martinů dejme tomu třeba na české Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bohuslav Martinů i v jiné kategorii než je hudba.