Kdo je to?
Kdo je Radim Fiala? Životopis Radim Fiala, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Radim Fiala

Kdo je Radim Fiala? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Radim Fiala je český podnikatel a politik. Narodil se 24. července 1969 v Prostějově. V letech 2006 až 2013 působil jako poslanec v Poslanecké sněmovně PČR, přičemž zvolený byl Občanskou demokratickou stranu (ODS). Později, v roce 2013, přešel do uskupení Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury a stal se poslancem za tuto stranu. V roce 2017 obhájil svůj mandát poslance za hnutí SPD (Svoboda a přímá demokracie). Po parlamentních volbách v roce 2021 znovu obhájil svůj poslanecký mandát a zůstal předsedou klubu SPD.
Narodil se 24. července 1969 v Prostějově. Vzdělání získal na Střední veterinární škole v Kroměříži, poté se studiem pokračoval na Vysoké škole zemědělské v Brně. Nejprve byl zaměstnaný v Agrostroji Prostějov, od roku 1993 se pak samostatnou podnikatelskou činností věnoval ostraze a ochraně osob i majetku. Je také jednatelem bezpečnostní firmy IF KINGS Security a typografické firmy Studio PN Prostějov, a to od roku 2009. V komunální politice začal působit v roce 2002. Tento rok byl zvolen do zastupitelstva jeho rodného Prostějova za politickou stranu ODS a v roce 2006 byl zvolen do poslanecké sněmovny, taktéž za ODS. Tuto stranu ale v roce 2012 opustil kvůli nesouhlasu se zvyšováním daní a v roce 2013 úspěšně kandidoval za Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury a byl opět zvolen poslancem. Od roku 2017 je lídrem hnutí SPD v Olomouckém kraji a obhájil svůj mandát poslance, poté byl předsedou hnutí a nyní působí jako jeho místopředseda. Ve Sněmovně je plní také funkci člena podvýboru pro myslivost, rybářství, včelařství, zahrádkářství a chovatelství a angažuje se také jako předseda Ústřední komise pro ochranu zvířat proti týrání.Kdo je Radim Fiala? Životopis Radim Fiala, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Radim Fiala

Národnost: česká
Datum narození: 24.7.1969
Místo narození: Prostějov, Česká republika

Popis osobnosti Radim Fiala můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Agregace? Znáte definici termínu Studená válka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Streetball? Pamatujete si definici pojmu Nirvána?

Klíčová slova: kde se narodil Radim Fiala?, politici, zajímavosti, popis, Radim Fiala, vysvětlení, Radim Fiala, biografie, životopis, místo narození, datum narození, lexikon, osobnost, wikipedie, osobnosti, národnost

Pojem Radim Fiala je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Radim Fiala

Hledat pojem Radim Fiala ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Radim Fiala na Google.cz

Hledat heslo Radim Fiala ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Radim Fiala ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Radim Fiala ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Radim Fiala například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v metavyhledávači Info.com nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Biografie, životopis, kdo je to Radim Fiala?

Teďka už zajisté víte Kdo je to Radim Fiala? Kdy se narodil Radim Fiala? Kde se narodil Radim Fiala? Radim Fiala je v sekci Politici

Kategorie politici, stará politička, radim Fiala, ilustrační obrázek

Text vytvořen pro server Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Radim Fiala řekněme třeba ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Radim Fiala i v jiné kategorii než je politici.