Kdo je to?
Kdo je to Fatalista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Fatalista? Lidé, filozofie

Kdo je to Fatalista?

Co znamená a jaký je význam slova Fatalista?

Fatalista je člověk, který zastává názor nebo prosazuje životní postoj, jehož základem je víra v osud. Podle fatalisty je vše osudem předurčeno a člověk nemá šanci tento osud ovlivnit. Toto pravidlo však platí pouze pro významné události života, ne pro běžné životní děje. Osud hrál v životě člověka již v historii zásadní roli, kdy byl pokládán za rozhodující moc, kterou museli uposlechnout i bozi. Příkladem mohou být báje i pohádky.
V pozdějších dobách se osud spojoval s astrologií a vlivem hvězd. Fatalisté se nacházeli i mezi příznivci judaizmu a křesťanství, kde však byl tento názor odmítnut a odsouzen, v některých náboženských odvětvích se však alespoň částečně prosadil, například u reformátorů, kalvinistů a také v islámu. Fatalista může své přesvědčení využívat i pro svou nečinnost nebo lhostejnost vůči různým skutečnostem.Kdo je to Fatalista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Fatalista? Lidé, filozofie

Tento text samozřejmě můžete sdílet s dalšími lidmi na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Portfolio? Víte co je Půlnoční mše? Znáte termín Duběnka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Recyklace?

Klíčová slova: filozofie, lexikon, význam, přesný význam, odborný výraz, wikipedie, slovo, Fatalista, definice, pojem, etymologie, význam slova, význam pojmu, přesný výraz, heslo, synonymum

Pojem Fatalista je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Fatalista

Hledat výraz Fatalista v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít pojem Fatalista ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Fatalista ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Fatalista ve Wikislovníku

Hledat pojem Fatalista ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Fatalista například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Fatalista

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Fatalista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Fatalista? Definice pojmu Fatalista je v sekci Filozofie

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Čerstvé informace hledejte výraz, definici, slovo, termín dejme tomu například ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání odborného pojmu Fatalista i v jiné kategorii než je sekce filozofie.

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.