Kdo je to?
Kdo je to Fatalista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Fatalista? Lidé, filozofie

Kdo je to Fatalista?

Jaký je význam slova Fatalista? Co to znamená?

Fatalista je člověk, který zastává názor nebo prosazuje životní postoj, jehož základem je víra v osud. Podle fatalisty je vše osudem předurčeno a člověk nemá šanci tento osud ovlivnit. Toto pravidlo však platí pouze pro významné události života, ne pro běžné životní děje. Osud hrál v životě člověka již v historii zásadní roli, kdy byl pokládán za rozhodující moc, kterou museli uposlechnout i bozi. Příkladem mohou být báje i pohádky.
V pozdějších dobách se osud spojoval s astrologií a vlivem hvězd. Fatalisté se nacházeli i mezi příznivci judaizmu a křesťanství, kde však byl tento názor odmítnut a odsouzen, v některých náboženských odvětvích se však alespoň částečně prosadil, například u reformátorů, kalvinistů a také v islámu. Fatalista může své přesvědčení využívat i pro svou nečinnost nebo lhostejnost vůči různým skutečnostem.Kdo je to Fatalista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Fatalista? Lidé, filozofie

Text s definicí výrazu Fatalista doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Movember? Víte co je Operační paměť? Znáte termín Kýč? Vzpomněli byste si co označuje výraz Pozidriv?

Klíčová slova: odborný výraz, wikipedie, přesný výraz, synonymum, co znamená, pojem, definice, přesný význam, Fatalista, heslo, původ slova, přesný výraz, význam, formulace, filozofie, Fatalista

Pojem Fatalista je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fatalista ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Fatalista ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Fatalista ve Wikipedii

Najít pojem Fatalista ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Fatalista v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Fatalista například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Fatalista

Právě jste zjistili Kdo je to Fatalista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Fatalista? Definice pojmu Fatalista se nachází v sekci Filozofie

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Aktuální informace lze většinou nalézt výraz, termín, heslo, výraz řekněme třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Filozofie).

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.