Kdo je to?
Kdo je to Fatalista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Fatalista? Lidé, filozofie

Kdo je to Fatalista?

Jaký je význam slova Fatalista? Co to znamená?

Fatalista je člověk, který zastává názor nebo prosazuje životní postoj, jehož základem je víra v osud. Podle fatalisty je vše osudem předurčeno a člověk nemá šanci tento osud ovlivnit. Toto pravidlo však platí pouze pro významné události života, ne pro běžné životní děje. Osud hrál v životě člověka již v historii zásadní roli, kdy byl pokládán za rozhodující moc, kterou museli uposlechnout i bozi. Příkladem mohou být báje i pohádky.
V pozdějších dobách se osud spojoval s astrologií a vlivem hvězd. Fatalisté se nacházeli i mezi příznivci judaizmu a křesťanství, kde však byl tento názor odmítnut a odsouzen, v některých náboženských odvětvích se však alespoň částečně prosadil, například u reformátorů, kalvinistů a také v islámu. Fatalista může své přesvědčení využívat i pro svou nečinnost nebo lhostejnost vůči různým skutečnostem.Kdo je to Fatalista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Fatalista? Lidé, filozofie

Definici slova Fatalista můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Movember? Pamatujete si definici pojmu Cash flow? Znáte termín Naturopatie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Výjimečný stav?

Klíčová slova: wikipedie, heslo, filozofie, význam slova, filozofie, původ slova, Fatalista, lexikon, wiki, vysvětlení, formulace, slovo, pojem, synonymum, přesný význam, význam

Pojem Fatalista je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat výraz Fatalista ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fatalista ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Fatalista na Youtube

Zkusit najít výraz Fatalista na Google obrázcích

Hledat pojem Fatalista ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Fatalista například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Vysvětlení významu slova Fatalista, definice, vysvětlení pojmu

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Fatalista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Fatalista? Definice pojmu Fatalista je v kategorii Filozofie

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Doporučujeme zkusit nalézt pojem, text, definici, dejme tomu např. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než filozofie.

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.