Kdo je to?
Kdo je to Fatalista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Fatalista? Lidé, filozofie

Fatalista

Jaký je význam slova Fatalista? Co to znamená?

Fatalista je člověk, který zastává názor nebo prosazuje životní postoj, jehož základem je víra v osud. Podle fatalisty je vše osudem předurčeno a člověk nemá šanci tento osud ovlivnit. Toto pravidlo však platí pouze pro významné události života, ne pro běžné životní děje. Osud hrál v životě člověka již v historii zásadní roli, kdy byl pokládán za rozhodující moc, kterou museli uposlechnout i bozi. Příkladem mohou být báje i pohádky.
V pozdějších dobách se osud spojoval s astrologií a vlivem hvězd. Fatalisté se nacházeli i mezi příznivci judaizmu a křesťanství, kde však byl tento názor odmítnut a odsouzen, v některých náboženských odvětvích se však alespoň částečně prosadil, například u reformátorů, kalvinistů a také v islámu. Fatalista může své přesvědčení využívat i pro svou nečinnost nebo lhostejnost vůči různým skutečnostem.Kdo je to Fatalista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Fatalista? Lidé, filozofie

Zaujalo vás slovo, termín Fatalista? Potom se podělte s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Nerd? Znáte termín Číslovka? Znáte termín Dorzalgie? Víte, co je to Enduro?

Klíčová slova: Fatalista, synonymum, přesný výraz, wikipedie, původ slova, co znamená, Fatalista, formulace, popis, informace, slovo, heslo, wiki, filozofie, význam slova, význam pojmu

Pojem Fatalista je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Fatalista hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít výraz Fatalista ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat slovo Fatalista na Google.cz

Zkusit najít slovo Fatalista v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat termín Fatalista ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fatalista ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Fatalista například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v metavyhledávači Info.com, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Co znamená Fatalista? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Fatalista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Fatalista? Definice pojmu Fatalista se nachází v kategorii Filozofie

Kategorie filozofie, platon, fatalista, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Doporučujeme zkusit nalézt informace výraz, slovo, definici, termín dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Fatalista i v jiné sekci než v filozofie.

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.