Kdo je to?
Kdo je to, byl Fatalista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Fatalista? Lidé, filozofie

Kdo je to Fatalista?

Co znamená a jaký je význam slova Fatalista?

Fatalista je člověk, který zastává názor nebo prosazuje životní postoj, jehož základem je víra v osud. Podle fatalisty je vše osudem předurčeno a člověk nemá šanci tento osud ovlivnit. Toto pravidlo však platí pouze pro významné události života, ne pro běžné životní děje. Osud hrál v životě člověka již v historii zásadní roli, kdy byl pokládán za rozhodující moc, kterou museli uposlechnout i bozi. Příkladem mohou být báje i pohádky.
V pozdějších dobách se osud spojoval s astrologií a vlivem hvězd. Fatalisté se nacházeli i mezi příznivci judaizmu a křesťanství, kde však byl tento názor odmítnut a odsouzen, v některých náboženských odvětvích se však alespoň částečně prosadil, například u reformátorů, kalvinistů a také v islámu. Fatalista může své přesvědčení využívat i pro svou nečinnost nebo lhostejnost vůči různým skutečnostem.Kdo je to, byl Fatalista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Fatalista? Lidé, filozofie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Fatalista s vašimi známými a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu DIČ? Pamatujete si definici pojmu Kompilace? Znáte termín Hypotéza? Vzpomněli byste si co znamená slovo Memorandum?

Klíčová slova: popis, význam slova, význam, heslo, synonymum, slovo, odborný výraz, přesný význam, formulace, popis, wiki, kdo to je, pojem, co je to Fatalista?, přesný výraz, původ slova

Pojem Fatalista je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fatalista ve Wikimedia Commons

Hledat termín Fatalista ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Fatalista ve Wikipedii

Hledat výraz Fatalista v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Fatalista například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Fatalista, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Fatalista? Kdo to byl Fatalista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Fatalista? Definice pojmu Fatalista se nachází v sekci filozofie. Text napsán pro Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste též najít pojem, text, definici, např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Fatalista v jiné sekci než filozofie.

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.