Kdo je to?
Kdo je to, byl Fatalista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Fatalista? Lidé, filozofie

Kdo je to Fatalista?

Co znamená a jaký je význam slova Fatalista?

Fatalista je člověk, který zastává názor nebo prosazuje životní postoj, jehož základem je víra v osud. Podle fatalisty je vše osudem předurčeno a člověk nemá šanci tento osud ovlivnit. Toto pravidlo však platí pouze pro významné události života, ne pro běžné životní děje. Osud hrál v životě člověka již v historii zásadní roli, kdy byl pokládán za rozhodující moc, kterou museli uposlechnout i bozi. Příkladem mohou být báje i pohádky.
V pozdějších dobách se osud spojoval s astrologií a vlivem hvězd. Fatalisté se nacházeli i mezi příznivci judaizmu a křesťanství, kde však byl tento názor odmítnut a odsouzen, v některých náboženských odvětvích se však alespoň částečně prosadil, například u reformátorů, kalvinistů a také v islámu. Fatalista může své přesvědčení využívat i pro svou nečinnost nebo lhostejnost vůči různým skutečnostem.Kdo je to, byl Fatalista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Fatalista? Lidé, filozofie

Zaujalo vás slovo, termín Fatalista? Potom se podělte s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu VGA? Víte, co je to Komaxit? Znáte termín Arytmie? Rozumíte pojmu Ruptura?

Klíčová slova: význam slova, heslo, přesný význam, termín, pojem, kdo to je, vysvětlení, význam pojmu, filozofie, formulace, přesný výraz, slovo, co znamená, odborný výraz, kdo je Fatalista?, význam

Pojem Fatalista je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít termín Fatalista ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Fatalista ve Wikipedii

Vyhledat heslo Fatalista ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Fatalista ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Fatalista například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Co znamená Fatalista? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Fatalista? Kdo to byl Fatalista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Fatalista? Definice pojmu Fatalista se nachází v kategorii filozofie. Text vytvořen pro server Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, termín, heslo, výraz dejme tomu v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie filozofie.

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.