Kdo je to?
Kdo je to, byl Fatalista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Fatalista? Lidé, filozofie

Kdo je to Fatalista?

Co znamená a jaký je význam slova Fatalista?

Fatalista je člověk, který zastává názor nebo prosazuje životní postoj, jehož základem je víra v osud. Podle fatalisty je vše osudem předurčeno a člověk nemá šanci tento osud ovlivnit. Toto pravidlo však platí pouze pro významné události života, ne pro běžné životní děje. Osud hrál v životě člověka již v historii zásadní roli, kdy byl pokládán za rozhodující moc, kterou museli uposlechnout i bozi. Příkladem mohou být báje i pohádky.
V pozdějších dobách se osud spojoval s astrologií a vlivem hvězd. Fatalisté se nacházeli i mezi příznivci judaizmu a křesťanství, kde však byl tento názor odmítnut a odsouzen, v některých náboženských odvětvích se však alespoň částečně prosadil, například u reformátorů, kalvinistů a také v islámu. Fatalista může své přesvědčení využívat i pro svou nečinnost nebo lhostejnost vůči různým skutečnostem.Kdo je to, byl Fatalista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Fatalista? Lidé, filozofie

Líbí se vám definice kdo je to Fatalista? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu VGA? Víte co je Expozice? Znáte termín Arytmie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kvetoucí čaj?

Klíčová slova: odborný výraz, význam pojmu, synonymum, popis, význam slova, wiki, co je to Fatalista?, etymologie, termín, heslo, lexikon, co znamená, informace, kdo je Fatalista?, filozofie, formulace

Pojem Fatalista je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Fatalista v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Fatalista na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Fatalista ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Fatalista ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Fatalista ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fatalista například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Vysvětlení významu slova Fatalista, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Fatalista? Kdo to byl Fatalista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Fatalista? Definice pojmu Fatalista je v kategorii filozofie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste též najít pojem, termín, výraz, heslo např. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Fatalista hledat i v jiných kategoriích (než filozofie).

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.