Kdo je to?
Kdo je Jožo Ráž? Životopis Jožo Ráž, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Jožo Ráž?

Kdo je Jožo Ráž? Životopis, informace, biografie, hudba

Jožo (vlastním jménem Josef) Ráž, je slovenský zpěvák a baskytarista ve známé skupině Elán. Ráž se narodil v Bratislavě. Už na základní škole, když měl Jožo Ráž čtrnáct let, založil se spolužákem Vašo Patejdlem a dalšími kamarády kapelu s názvem Elán (1968). Po střední škole začal studovat na Filosofické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě, kde dokončil studium psychologie.
Poté se začal naplno věnovat kapele Elán, se kterou vydali debutové album Osmy svetadiel roku 1981. O rok později vyšlo druhé album Nie sme zlí (1982), rok na to vyšlo třetí album s nízvem Elán 3 (1983). Další dva roky se věnovali hlavně koncertování po Československu a během let 1984-85 odehráli skoro 500 koncertů. V roce 1985 vyšlo v pořadí čtvrté album Hodina slovenčiny. Následovala alba Detektívka (1986), Nebezpečný náklad (1988), Rabaka (1989), Netvor z čiernej hviezdy Q7A (1991), Hodina angličtiny (1994), Hodina pravdy (1997). V roce 1999 kapela nahrála píseň Voda, čo ma drží nad vodou pro romantický film Fontána pre Zuzanu 3. Píseň se ihned zařadila mezi nejlepší písně kapely. Ve stejném roce měl Jožo Ráž dopravní nehodu a skončil v nemocnici. Probudil se z kómatu až po dvou měsících. Prodělal několik operací, mimo jiné i operaci hlavy. Po zotavení se Ráž vrátil zpět k práci v kapele. Po třech letech vydali další album Elán 3000 (2002) a Tretie oko (2003). Od té doby vyšla ještě alba Anjelska daň (2010), Živých nás nedostanú (2014) a Najvyšší čas (2019).
Mezi nejznámější písně skupiny patří Sestrička z Kramárov, Jedenáste prikazanie, Zal’ubil sa chlapec, Amnestia na neveru, Kočka nebo Láska moja.
Jožo Ráž je velkým milovníkem motorek.Kdo je Jožo Ráž? Životopis Jožo Ráž, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Jožo Ráž

Národnost: slovenská
Datum narození: 24. 10. 1954
Místo narození: Bratislava, Československo

Líbí se stručný životopis s osobou Jožo Ráž? Pak se podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Škrobová moučka? Vzpomněli byste si na význam slova Luneta? Pamatujete si definici pojmu Hlavatka? Znáte definici termínu Myšlenka?

Klíčová slova: wiki, wikipedie, hudba, život, datum narození, místo narození, kdo je Jožo Ráž?, Jožo Ráž, kde se narodil Jožo Ráž?, osobnost, lexikon, biografie, národnost, kdy se narodil Jožo Ráž?, životopis, osobnosti

Pojem Jožo Ráž je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Jožo Ráž v následujících zdrojích

Hledat výraz Jožo Ráž ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Jožo Ráž ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Jožo Ráž ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Jožo Ráž na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Jožo Ráž na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Jožo Ráž například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Životopis, kdo je Jožo Ráž? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Jožo Ráž? Kdy se narodil Jožo Ráž? Kde se narodil Jožo Ráž? Jožo Ráž se nachází v kategorii Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Jožo Ráž třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jožo Ráž i v jiné kategorii než je hudba.