Kdo je to?
Kdo byl Matyáš Korvín? Životopis Matyáš Korvín, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Matyáš Korvín?

Kdo to byl Matyáš Korvín? Stručný životopis

Matyáš Korvín byl uherským králem (Korvín se mu říkalo podle havrana ve znaku - latinsky corvus), který válčil s Jiřím z Poděbrad a jehož část české šlechty chtěla i za českého krále. Po smrti Ladislava Pohrobka byl za českého krále zvolen Ladislav Jagellonský, což se některým českým šlechticům nelíbilo a prosazovali Korvína. Nakonec to dopadlo tak, že s Vladislavem Jagellonským uzavřel příměří a ovládal Moravu, zatímco Vladislav vládl v Čechách. Po smrti Matyáše v roce 1490 ovládl Ladislav Jagellonský nejen celé české země, ale stal se i jeho nástupcem na uherském trůně.Kdo byl Matyáš Korvín? Životopis Matyáš Korvín, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní data o osobě Matyáš Korvín

Národnost: uherská
Datum narození: 23.2.1443
Místo narození: Kluž
Datum úmrtí: 6.4.1490

Tento text (Matyáš Korvín) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Listérie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Meteorit? Víte co je Mrakodrap? Víte co je Rondon?

Klíčová slova: etymologie, synonymum, popis, význam pojmu, význam, wiki, význam slova, popis, co je to Matyáš Korvín?, kdo je Matyáš Korvín?, vysvětlení, původ slova, formulace, lexikon, co znamená, slovo

Pojem Matyáš Korvín je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Matyáš Korvín ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Matyáš Korvín na Google.cz

Hledat videa s názvem Matyáš Korvín na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Matyáš Korvín ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Matyáš Korvín například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Matyáš Korvín?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Matyáš Korvín? Kdo to byl Matyáš Korvín? Kdy se narodil Matyáš Korvín? Kde se narodil Matyáš Korvín? Kdy zemřel Matyáš Korvín? Matyáš Korvín je v kategorii panovníci. Text napsán pro Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Matyáš Korvín třeba na české Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Matyáš Korvín i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.