Kdo je to?
Kdo byl Matyáš Korvín? Životopis Matyáš Korvín, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Matyáš Korvín?

Kdo to byl Matyáš Korvín? Stručný životopis

Matyáš Korvín byl uherským králem (Korvín se mu říkalo podle havrana ve znaku - latinsky corvus), který válčil s Jiřím z Poděbrad a jehož část české šlechty chtěla i za českého krále. Po smrti Ladislava Pohrobka byl za českého krále zvolen Ladislav Jagellonský, což se některým českým šlechticům nelíbilo a prosazovali Korvína. Nakonec to dopadlo tak, že s Vladislavem Jagellonským uzavřel příměří a ovládal Moravu, zatímco Vladislav vládl v Čechách. Po smrti Matyáše v roce 1490 ovládl Ladislav Jagellonský nejen celé české země, ale stal se i jeho nástupcem na uherském trůně.Kdo byl Matyáš Korvín? Životopis Matyáš Korvín, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní údaje o osobě Matyáš Korvín

Národnost: uherská
Datum narození: 23.2.1443
Místo narození: Kluž
Datum úmrtí: 6.4.1490

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Matyáš Korvín s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Listérie? Znáte pojem Ricotta? Víte co je Mrakodrap? Vzpomenete si na definici slova Establishment?

Klíčová slova: význam slova, etymologie, původ slova, termín, wiki, formulace, přesný význam, vysvětlení, odborný výraz, Matyáš Korvín, kdo je Matyáš Korvín?, popis, kdo to je, synonymum, informace, co znamená

Pojem Matyáš Korvín je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Matyáš Korvín na Youtube

Zkusit najít slovo Matyáš Korvín ve Wikipedii

Hledat slovo Matyáš Korvín ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Matyáš Korvín ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Matyáš Korvín například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Matyáš Korvín

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Matyáš Korvín? Kdo to byl Matyáš Korvín? Kdy se narodil Matyáš Korvín? Kde se narodil Matyáš Korvín? Kdy zemřel Matyáš Korvín? Matyáš Korvín se nachází v sekci panovníci. Text vytvořen pro server Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Matyáš Korvín např. v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Matyáš Korvín i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.