Kdo je to?
Kdo byl Matyáš Korvín? Životopis Matyáš Korvín, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Matyáš Korvín?

Kdo to byl Matyáš Korvín? Stručný životopis

Matyáš Korvín byl uherským králem (Korvín se mu říkalo podle havrana ve znaku - latinsky corvus), který válčil s Jiřím z Poděbrad a jehož část české šlechty chtěla i za českého krále. Po smrti Ladislava Pohrobka byl za českého krále zvolen Ladislav Jagellonský, což se některým českým šlechticům nelíbilo a prosazovali Korvína. Nakonec to dopadlo tak, že s Vladislavem Jagellonským uzavřel příměří a ovládal Moravu, zatímco Vladislav vládl v Čechách. Po smrti Matyáše v roce 1490 ovládl Ladislav Jagellonský nejen celé české země, ale stal se i jeho nástupcem na uherském trůně.Kdo byl Matyáš Korvín? Životopis Matyáš Korvín, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní informace o osobě Matyáš Korvín

Národnost: uherská
Datum narození: 23.2.1443
Místo narození: Kluž
Datum úmrtí: 6.4.1490

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Matyáš Korvín? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Listérie? Znáte definici termínu USB? Víte co je Rychta? Pamatujete si definici pojmu Jazylka?

Klíčová slova: kdo je Matyáš Korvín?, panovníci, popis, lexikon, termín, význam pojmu, slovo, původ slova, definice, synonymum, co je to Matyáš Korvín?, význam slova, pojem, odborný výraz, co znamená, informace

Pojem Matyáš Korvín je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Matyáš Korvín v následujících vyhledávačích

Hledat frázi Matyáš Korvín ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Matyáš Korvín ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Matyáš Korvín na Youtube

Zkusit najít slovo Matyáš Korvín na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Matyáš Korvín například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Matyáš Korvín

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Matyáš Korvín? Kdo to byl Matyáš Korvín? Kdy se narodil Matyáš Korvín? Kde se narodil Matyáš Korvín? Kdy zemřel Matyáš Korvín? Matyáš Korvín je v kategorii panovníci. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Matyáš Korvín dejme tomu např. ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Matyáš Korvín i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.