Kdo je to?
Kdo byl George Gamow? Životopis George Gamow, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl George Gamow?

Kdo byl George Gamow? Životopis, informace, biografie, věda

Georgij Antonovič Gamov, známý pod svým americkým jménem Geore Gamow, byl americký fyzik a kosmolog původem z ruské Oděsy. Po střední škole odešel do Leningradu (Petrohradu), kde studoval fyziku na Leningradské univerzitě. Studium úspěšné zakončil roku 1926 a o dva roky později studoval na univerzitě v německém Göttingenu. Ve stejném roce napsal práci, ve které popsal mechanismus rozpadu záření alfa. Poté se vrátil zpět do Leningradu, kde získal místo na ústavu fyziky (pracoval zde během let 1931-33). V následujícím roce emigroval do USA, kde po dvou letech začal učit na George Washington University v hlavním městě Washington (1956). Později přednášel na University of Colorado, kde se zabýval astrofyzikou, kosmologií a jadernou fyzikou.
Gamow přišel s teorií, že je vesmír pozůstatkem výbuchu, který jeho odpůrce (britský astrofyzik Fred Hoyle), vtipně nazval velkým třeskem (Big Bang). O několik let později se tato teorie ukázala jako pravdivá a označení Big Bang se stalo celosvětově známým slovním spojením.
Mimo fyziku napsal George Gamow dětskou knihu příběhů s názvem Pan Tompkins v říši divů.
Gamow zemřel v roce 1968 ve věku 64 let.Kdo byl George Gamow? Životopis George Gamow, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní informace o osobě George Gamow

Národnost: americká
Datum narození: 4. 3. 1904
Místo narození: Oděsa, Ruské Impérium
Datum úmrtí: 19. 8. 1968

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je George Gamow? s vašimi přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Inkscape? Víte, co je to Inverze? Znáte pojem Feta? Rozumíte pojmu Překlenovací úvěr?

Klíčová slova: biografie, wiki, národnost, národnost, kdo to je, život, osobnost, kdy se narodil George Gamow?, informace, George Gamow, popis, wikipedie, George Gamow, kde se narodil George Gamow?, nežijící, Kdy zemřel George Gamow

Pojem George Gamow je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít výraz George Gamow ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín George Gamow na Google.cz

Vyhledat slovo George Gamow ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem George Gamow ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo George Gamow ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo George Gamow například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to George Gamow?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl George Gamow? Kdy se narodil George Gamow? Kde se narodil George Gamow? Kdy zemřel George Gamow? George Gamow patří do sekce Věda

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka George Gamow kupř. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost George Gamow i v jiné kategorii než je věda.