Kdo je to?
Kdo je Carl Bernstein? Životopis Carl Bernstein, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Kdo je Carl Bernstein?

Kdo je Carl Bernstein? Životopis, informace, biografie, novináři

Carl Bernstein je americký novinář a investigativec. Je známý především svou participací na odhalení aféry Watergate.
Bernstein zahájil svou žurnalistickou kariéry ve Washington Star, v roce 1971 přešel do Washington Post, který je spojen s jeho největším investigativním úspěchem. Bernstein se spolu se svým kolegou Robertem Woodwardem vydali v roce 1972 po stopě podivného případu vloupání do sídla demokratů v komplexu Watergate. Postupem času odhalili rozsáhlý skandál zahrnující nezákonné odposlechy politických konkurentů a machinace s finančními prostředky určenými na kampaň, přičemž nitky vedly až k nejvyššímu vedení republikánů, včetně dosavadního prezidenta Nixona. Odhalení aféry Watergate vedlo k odstoupení prezidenta Nixona z funkce.
O rok později získal Bersnstein a Woodward za tuto investigativní práci Pullitzerovu cenu.
Z Washington Post odešel v roce 1976, avšak v novinařině zůstal i nadále. Kromě toho je také autorem řady oceňovaných knih. Například All the President\'s Men (Všichni prezidentovi muži, napsáno ve spolupráci s Woodwardem) a navazující The Final Days. Dále například kniha A Woman in Charge: The Life of Hillary Rodham Clinton nebo Chasing History: A Kid in the Newsroom.
Příběh aféry Watergate shrnuje také film nazvaný jako Bernsteinova a Woodwardova kniha: Všichni prezidentovi muži.Kdo je Carl Bernstein? Životopis Carl Bernstein, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Hlavní data o osobě Carl Bernstein

Národnost: americká
Datum narození: 14. února 1944
Místo narození: Washington, USA

Tento text (Carl Bernstein) můžete samozřejmě sdílet s blízkými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Gateway? Vzpomněli byste si co znamená slovo Foton? Víte, co je to Čep? Víte co je ASLO?

Klíčová slova: kdo je Carl Bernstein?, novináři, lexikon, wikipedie, kde se narodil Carl Bernstein?, wiki, narození, vysvětlení, kdy se narodil Carl Bernstein?, popis, datum narození, Carl Bernstein, novináři, život, osobnosti, životopis

Pojem Carl Bernstein je v kategorii Novináři, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Carl Bernstein

Vyhledat heslo Carl Bernstein ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Carl Bernstein ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Carl Bernstein na Google.cz

Hledat videa s názvem Carl Bernstein na Youtube

Hledat pojem Carl Bernstein na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Carl Bernstein například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Životopis, kdo je Carl Bernstein? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Carl Bernstein? Kdy se narodil Carl Bernstein? Kde se narodil Carl Bernstein? Carl Bernstein je v kategorii Novináři

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Carl Bernstein třeba na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Carl Bernstein i v jiné kategorii než je novináři.