Kdo je to?
Kdo je Carl Bernstein? Životopis Carl Bernstein, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Kdo je Carl Bernstein?

Kdo je Carl Bernstein? Životopis, informace, biografie, novináři

Carl Bernstein je americký novinář a investigativec. Je známý především svou participací na odhalení aféry Watergate.
Bernstein zahájil svou žurnalistickou kariéru ve Washington Star, v roce 1971 přešel do Washington Post, který je spojen s jeho největším investigativním úspěchem. Bernstein se spolu se svým kolegou Robertem Woodwardem vydali v roce 1972 po stopě podivného případu vloupání do sídla demokratů v komplexu Watergate. Postupem času odhalili rozsáhlý skandál zahrnující nezákonné odposlechy politických konkurentů a machinace s finančními prostředky určenými na kampaň, přičemž nitky vedly až k nejvyššímu vedení republikánů, včetně dosavadního prezidenta Nixona. Odhalení aféry Watergate vedlo k odstoupení prezidenta Nixona z funkce.
O rok později získal Bersnstein a Woodward za tuto investigativní práci Pullitzerovu cenu.
Z Washington Post odešel Bernstein v roce 1976, avšak v novinařině zůstal i nadále. Kromě toho je také autorem řady oceňovaných knih. Například All the President’s Men (Všichni prezidentovi muži, napsáno ve spolupráci s Woodwardem) a navazující The Final Days. Dále například kniha A Woman in Charge: The Life of Hillary Rodham Clinton nebo Chasing History: A Kid in the Newsroom.
Příběh aféry Watergate shrnuje také film nazvaný jako Bernsteinova a Woodwardova kniha: Všichni prezidentovi muži.Kdo je Carl Bernstein? Životopis Carl Bernstein, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Základní informace o osobě Carl Bernstein

Národnost: americká
Datum narození: 14. února 1944
Místo narození: Washington, USA

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Carl Bernstein? s dalšími lidmi na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Gateway? Vzpomněli byste si na význam slova Nonsens? Víte, co je to Paragraf? Znáte definici termínu Mez?

Klíčová slova: osobnosti, životopis, novináři, osobnost, vysvětlení, narození, biografie, datum narození, život, kde se narodil Carl Bernstein?, kdo je Carl Bernstein?, kdy se narodil Carl Bernstein?, místo narození, informace, popis, Carl Bernstein

Pojem Carl Bernstein je v kategorii Novináři, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Carl Bernstein na Youtube

Hledat heslo Carl Bernstein na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Carl Bernstein ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Carl Bernstein ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Carl Bernstein ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Carl Bernstein například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Carl Bernstein?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Carl Bernstein? Kdy se narodil Carl Bernstein? Kde se narodil Carl Bernstein? Carl Bernstein je v kategorii Novináři

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Carl Bernstein třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Carl Bernstein i v jiné kategorii než je novináři.