Kdo je to?
Kdo je Carl Bernstein? Životopis Carl Bernstein, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Carl Bernstein

Kdo je Carl Bernstein? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, novináři

Carl Bernstein je americký novinář a investigativec. Je známý především svou participací na odhalení aféry Watergate.
Bernstein zahájil svou žurnalistickou kariéru ve Washington Star, v roce 1971 přešel do Washington Post, který je spojen s jeho největším investigativním úspěchem. Bernstein se spolu se svým kolegou Robertem Woodwardem vydali v roce 1972 po stopě podivného případu vloupání do sídla demokratů v komplexu Watergate. Postupem času odhalili rozsáhlý skandál zahrnující nezákonné odposlechy politických konkurentů a machinace s finančními prostředky určenými na kampaň, přičemž nitky vedly až k nejvyššímu vedení republikánů, včetně dosavadního prezidenta Nixona. Odhalení aféry Watergate vedlo k odstoupení prezidenta Nixona z funkce.
O rok později získal Bersnstein a Woodward za tuto investigativní práci Pullitzerovu cenu.
Z Washington Post odešel Bernstein v roce 1976, avšak v novinařině zůstal i nadále. Kromě toho je také autorem řady oceňovaných knih. Například All the President’s Men (Všichni prezidentovi muži, napsáno ve spolupráci s Woodwardem) a navazující The Final Days. Dále například kniha A Woman in Charge: The Life of Hillary Rodham Clinton nebo Chasing History: A Kid in the Newsroom.
Příběh aféry Watergate shrnuje také film nazvaný jako Bernsteinova a Woodwardova kniha: Všichni prezidentovi muži.Kdo je Carl Bernstein? Životopis Carl Bernstein, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Základní informace o osobě Carl Bernstein

Národnost: americká
Datum narození: 14. února 1944
Místo narození: Washington, USA

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Carl Bernstein? se známými na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Umělý kámen? Vzpomněli byste si co označuje výraz Hyponymum? Víte, co je to Škrob? Znáte termín Acerola?

Klíčová slova: kdo je Carl Bernstein?, lexikon, místo narození, kdy se narodil Carl Bernstein?, popis, národnost, Carl Bernstein, wiki, narození, kde se narodil Carl Bernstein?, novináři, novináři, vysvětlení, datum narození, Carl Bernstein, život

Pojem Carl Bernstein je v kategorii Novináři, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Carl Bernstein v dalších zdrojích

Hledat frázi Carl Bernstein ve Wikipedii

Zkusit najít termín Carl Bernstein na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Carl Bernstein ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Carl Bernstein ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Carl Bernstein ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Carl Bernstein například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve Wikipedii, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Carl Bernstein

Nyní již víte Kdo je to Carl Bernstein? Kdy se narodil Carl Bernstein? Kde se narodil Carl Bernstein? Carl Bernstein je v kategorii Novináři

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Carl Bernstein např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Carl Bernstein i v jiné kategorii než je novináři.