Kdo je to?
Kdo je to Miloš Zeman? Životopis Miloš Zeman, lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Miloš Zeman?

Kdo je to Miloš Zeman? Stručný životopis

Miloš Zeman je současný český prezident, první, který byl v lednu 2013 zvolen v přímé volbě. Před revolucí byl zaměstnán v Prognostickém ústavu. Byl členem KSČ, ale později byl ze strany vyloučen. Po působení v Občanském fóru se stal v roce 1992 předsedou strany ČSSD a v letech 1998 - 2002 byl ministerským předsedou. Vznik menšinové vlády ČSSD tehdy umožnila tzv. opoziční smlouva uzavřená s Klausovou ODS. V roce 2003 Zeman neuspěl v prezidentské volbě, v níž ho porazil Václav Klaus. Na deset let se stáhl do ústraní a do politiky se vrátil v rámci prezidentské kampaně. Miloš Zeman je vnímán jako v některých ohledech kontroverzní prezident, protože jsou známé jeho kontakty s lidmi pochybné minulosti (lobbista Miloslav Šlouf apod.), dle svých kritiků si Zeman velmi svérázně vykládá tzv. ústavní zvyklosti a neřídí se jimi a je otázka, zda je skutečně nadstranickým prezidentem, protože je čestným předsedou politické strany SPOZ se slovem "Zemanovci" přímo v názvu. V parlamentních volbách v říjnu 2013 však tato strana utrpěla drtivou porážku. Zeman je známý jako dobrý řečník, proslavený svými bonmoty a nikdy se netajil náklonností k tabáku a alkoholu a odporem k novinářům.Kdo je to Miloš Zeman? Životopis Miloš Zeman, lidé, osobnosti z panovníci

Základní údaje o osobě Miloš Zeman

Národnost: česká
Datum narození: 28.9.1944
Místo narození: Kolín

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Miloš Zeman s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Anorexie? Znáte pojem Restrikce? Rozumíte pojmu Resin? Vzpomenete si na definici slova Plebiscit?

Klíčová slova: popis, přesný výraz, pojem, co je to Miloš Zeman?, definice, popis, formulace, panovníci, slovo, původ slova, heslo, informace, kdo je Miloš Zeman?, význam, termín, wiki

Pojem Miloš Zeman je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat slovo Miloš Zeman ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Miloš Zeman ve Wikimedia Commons

Najít výraz Miloš Zeman ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Miloš Zeman ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Miloš Zeman například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Životopis, kdo je Miloš Zeman? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Miloš Zeman? Kdo to byl Miloš Zeman? Kdy se narodil Miloš Zeman? Kde se narodil Miloš Zeman? Miloš Zeman se nachází v kategorii panovníci. Text vytvořen pro server Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Miloš Zeman dejme tomu v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miloš Zeman i v jiné kategorii než je panovníci.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.