Kdo je to?
Kdo je Jana Bernášková? Životopis Jana Bernášková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Jana Bernášková

Kdo je Jana Bernášková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Jana Bernášková je česká divadelní a filmová herečka.
Vystudovala ostravskou Janáčkovu konzervatoř a v Ostravě také získala své první angažmá v Národním divadle moravskoslezském. Zde se představila v řadě slavných divadelních her, hrála například Julii a Ofélii v Shakespearovských dramatech nebo Giraudouxovu Ondine. Po čase přešla na pražskou divadelní scénu a začala hrát v Divadle na Vinohradech.
Do podvědomí diváků se zapsala díky televizním seriálům. Objevila se v Ulici, výrazné role hrála v populárních seriálech České televize Vyprávěj (Iveta, 2. - 5. řada seriálu) a Horákovi (učitelka Markéta).
Jana Bernášková je i filmová herečka - zahrála si například v pohádce O Ječmínkovi (2003), komedii Duše jako kaviár (2004), v romantickém Bestiáři (2006) nebo dramatu Hranaři (2011).
V roce 2020 vydala částečně autobiografický román Jak přežít svého muže.Kdo je Jana Bernášková? Životopis Jana Bernášková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Jana Bernášková

Národnost: česká
Datum narození: 21. února 1981
Místo narození: Krnov

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jana Bernášková sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Víte co je Bengalín? Vzpomněli byste si co znamená slovo UEFA? Rozumíte pojmu Cestopis? Víte co je Patos?

Klíčová slova: wiki, wikipedie, biografie, zajímavosti, datum narození, narození, herectví, životopis, osobnost, národnost, kde se narodila Jana Bernášková?, místo narození, herectví, lexikon, vysvětlení, kdo je Jana Bernášková?

Pojem Jana Bernášková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Jana Bernášková doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít termín Jana Bernášková na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Jana Bernášková ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Jana Bernášková ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Jana Bernášková na Youtube

Vyhledat heslo Jana Bernášková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Jana Bernášková například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Jana Bernášková?

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Jana Bernášková? Kdy se narodila Jana Bernášková? Kde se narodila Jana Bernášková? Jana Bernášková je v kategorii Herectví

Kategorie herectví, mikádo blonďaté, jana Bernášková, ilustrační obrázek

Text vytvořen pro Superia.cz. Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Jana Bernášková třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jana Bernášková i v jiné kategorii než je herectví.