Kdo je to?
Kdo je Viggo Mortensen? Životopis Viggo Mortensen, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Viggo Mortensen?

Kdo je Viggo Mortensen? Životopis, informace, biografie, herectví

Viggo Mortensen je americký filmový herec, proslulý zejména díky roli Aragorna v kultovní trilogii Pán Prstenů. Mortensen se narodil v New Yorku do rodiny původem z Dánska. Brzy musel opustit základní školu, aby se mohl s rodinou přestěhovat do Venezuely a následně do Argentiny kvůli otcově práci. Když měl Viggo 11 let, jeho rodiče se rozvedli a s matkou a dvěma bratry se vrátili zpět do New Yorku. Navštěvoval Watertown High School, kde měl dobré studijní výsledky a hrál ve školním tenisovém týmu a závodil v plaveckém týmu (kapitán). Byl také vášnivým fotografem a volný čas trávil malováním. Po střední škole roku 1976 začal studovat španělštinu a státní správu na St. Lawrence University. Po úspěšném dokončení univerzity se přestěhoval do Dánska, kde se věnoval psaní poezie a beletrie. Mimo jiné pracoval jako řidič kamionu, prodavač květin, v baru nebo v místních docích.
Roku 1993 vydal svou první knihu s názvem Ten Last Night (sbírka poezie). Postupně se začal věnovat herectví a debutoval ve velmi úspěšném filmu Svědek z roku 1985, kde hrál po boku herce Harrisona Forda.
Následovaly vedlejší role ve filmu Indiánský posel (1991), Carlitova cesta s Al Pacinem (1993), Krvavý příliv, Boží armáda (1995), Portrét dámy (1996), G.I. Jane (1997), Dokonalá vražda (1998) a 28 dní (2000).
Největší úspěch zaznamenal během let 2001-03, kdy si zahrál roli Aragorna v kultovní trilogii Pán Prstenů. Okamžitě se z něj stala superstar. Další velmi úspěšný snímek byl Historie násilí (2005), za který Mortensen získal cenu v Cannes na filmovém festivalu. Následovaly další výrazné role ve filmech Appaloosa (2009) a Cesta (2010). Za role ve filmech Tohle je náš svět (2016) a Zelená kniha (2018) byl nominován na Oscara.
Díky dobré znalosti švédštiny se stal překladatelem na Zimních Olympijských hrách v roce 1980 pro hokejovou reprezentaci Švédska.Kdo je Viggo Mortensen? Životopis Viggo Mortensen, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Viggo Mortensen

Národnost: americká
Datum narození: 20. 9. 1958
Místo narození: New York, USA

Líbí se stručný životopis s osobou Viggo Mortensen? Pak se podělte s kolegy na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Doslov? Pamatujete si definici pojmu Suchý beton? Pamatujete si definici pojmu Lyrika? Vzpomněli byste si co znamená slovo Šourek?

Klíčová slova: život, datum narození, místo narození, herectví, vysvětlení, popis, národnost, narození, informace, herectví, lexikon, osobnost, kdy se narodil Viggo Mortensen?, Viggo Mortensen, životopis, Viggo Mortensen

Pojem Viggo Mortensen je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Viggo Mortensen zkuste tyto odkazy

Najít výraz Viggo Mortensen ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Viggo Mortensen ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Viggo Mortensen ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Viggo Mortensen ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Viggo Mortensen například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Viggo Mortensen

Právě nyní již víte Kdo je to Viggo Mortensen? Kdy se narodil Viggo Mortensen? Kde se narodil Viggo Mortensen? Viggo Mortensen patří do sekce Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Vyzkoušejte nalézt osobnost, osobu, člověka Viggo Mortensen dejme tomu třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Viggo Mortensen i v jiné kategorii než je herectví.