Kdo je to?
Kdo je Viggo Mortensen? Životopis Viggo Mortensen, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Viggo Mortensen?

Kdo je Viggo Mortensen? Životopis, informace, biografie, herectví

Viggo Mortensen je americký filmový herec, proslulý zejména díky roli Aragorna v kultovní trilogii Pán Prstenů. Mortensen se narodil v New Yorku do rodiny původem z Dánska. Brzy musel opustit základní školu, aby se mohl s rodinou přestěhovat do Venezuely a následně do Argentiny kvůli otcově práci. Když měl Viggo 11 let, jeho rodiče se rozvedli a s matkou a dvěma bratry se vrátili zpět do New Yorku. Navštěvoval Watertown High School, kde měl dobré studijní výsledky a hrál ve školním tenisovém týmu a závodil v plaveckém týmu (kapitán). Byl také vášnivým fotografem a volný čas trávil malováním. Po střední škole roku 1976 začal studovat španělštinu a státní správu na St. Lawrence University. Po úspěšném dokončení univerzity se přestěhoval do Dánska, kde se věnoval psaní poezie a beletrie. Mimo jiné pracoval jako řidič kamionu, prodavač květin, v baru nebo v místních docích.
Roku 1993 vydal svou první knihu s názvem Ten Last Night (sbírka poezie). Postupně se začal věnovat herectví a debutoval ve velmi úspěšném filmu Svědek z roku 1985, kde hrál po boku herce Harrisona Forda.
Následovaly vedlejší role ve filmu Indiánský posel (1991), Carlitova cesta s Al Pacinem (1993), Krvavý příliv, Boží armáda (1995), Portrét dámy (1996), G.I. Jane (1997), Dokonalá vražda (1998) a 28 dní (2000).
Největší úspěch zaznamenal během let 2001-03, kdy si zahrál roli Aragorna v kultovní trilogii Pán Prstenů. Okamžitě se z něj stala superstar. Další velmi úspěšný snímek byl Historie násilí (2005), za který Mortensen získal cenu v Cannes na filmovém festivalu. Následovaly další výrazné role ve filmech Appaloosa (2009) a Cesta (2010). Za role ve filmech Tohle je náš svět (2016) a Zelená kniha (2018) byl nominován na Oscara.
Díky dobré znalosti švédštiny se stal překladatelem na Zimních Olympijských hrách v roce 1980 pro hokejovou reprezentaci Švédska.Kdo je Viggo Mortensen? Životopis Viggo Mortensen, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Viggo Mortensen

Národnost: americká
Datum narození: 20. 9. 1958
Místo narození: New York, USA

Popis osobnosti Viggo Mortensen můžete sdílet s dalšími osobami na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte pojem THX? Vzpomněli byste si co znamená slovo B2B? Pamatujete si definici pojmu Outsourcing? Víte co je Kriket?

Klíčová slova: lexikon, životopis, kdo je Viggo Mortensen?, kde se narodil Viggo Mortensen?, biografie, národnost, herectví, osobnost, vysvětlení, Viggo Mortensen, zajímavosti, Viggo Mortensen, popis, wikipedie, narození, osobnosti

Pojem Viggo Mortensen je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat frázi Viggo Mortensen na Google.cz

Vyhledat heslo Viggo Mortensen v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Viggo Mortensen na Youtube

Najít pojem Viggo Mortensen ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Viggo Mortensen ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Viggo Mortensen například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Viggo Mortensen?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Viggo Mortensen? Kdy se narodil Viggo Mortensen? Kde se narodil Viggo Mortensen? Viggo Mortensen patří do sekce Herectví

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Viggo Mortensen například ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Viggo Mortensen i v jiné kategorii než je herectví.