Kdo je to?
Kdo je to Veronika Jeníková? Životopis Veronika Jeníková, lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Veronika Jeníková?

Kdo je to Veronika Jeníková? Stručný životopis

Veronika Jeníková je česká divadelní, filmová a seriálová herečka.
Vystudovala pražskou konzervatoř a své první angažmá získala v kladenském divadle. Její první výrazná filmová role byla ve filmu režiséra Kachyni Pozor, vizita! z roku 1981. Následovalo účinkování v komedii Rozpuštěný a vypuštěný (1984) nebo dramatu Antonyho šance (1986). O rok později se ujala role v kultovním snímku Bony a klid.
Co se týče divadlení kariéry, dlouho hrála v Městských divadlech pražských, potom odešla na volnou nohu a objevuje se například v Divadle na Jezerce, kde hrála například v populární hře Paní plukovníková nebo v Othellovi. Často také hraje v komediích, například Charleyova teta, Ideální manžel nebo Hvězdné manýry.
Po roce 1989 se objevovala spíš v seriálech než na filmovém plátně - především jde o dlouholetou roli v Ordinaci v růžové zahradě, ale i ve Zdivočelé zemi.Základní informace o osobě Veronika Jeníková

Národnost: česká
Datum narození: 4. června 1964
Místo narození: Praha

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Veronika Jeníková? s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Síto? Vzpomněli byste si co znamená slovo Trojčlenka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Amarant? Víte co je Hypomanie?

Klíčová slova: vysvětlení, definice, odborný výraz, kdo je Veronika Jeníková?, synonymum, termín, popis, co znamená, přesný význam, přesný výraz, etymologie, informace, původ slova, kdo to je, wiki, co je to Veronika Jeníková?

Pojem Veronika Jeníková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Veronika Jeníková

Hledejte bez špehování slovo Veronika Jeníková ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Veronika Jeníková na Youtube

Vyhledat heslo Veronika Jeníková ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Veronika Jeníková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Veronika Jeníková například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Biografie, životopis, kdo je to Veronika Jeníková?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Veronika Jeníková? Kdo to byl Veronika Jeníková? Kdy se narodil Veronika Jeníková? Kde se narodil Veronika Jeníková? Veronika Jeníková je v kategorii herectví. Text napsán pro Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Veronika Jeníková například ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Veronika Jeníková i v jiné kategorii než je herectví.